×

×

סיכויי ההצלחה של טיפול הזעת יתר

לפניכם מאמר העוסק ביעילות הטיפול ובסיכויי ההצלחה של טיפול הזעת יתר / הזעה מוגברת על פי האזור הנגוע בתופעה וזאת בכל מגוון השיטות הקיימות היום בישראל. ישנן טכניקות שונות שכרגע נמצאות בשלבי בדיקה ואשר הוכיחו יעילות גבוהה אולם לא התייחסנו אליהן מאחר והטכניקות, טרם הגיעו לארץ.

המלצת המערכת

למרות שתרופות ותכשירים נותנים פתרון מסוים, ההמלצה היא לעבור טיפול במרפאה נגד הזעת יתר או על ידי הזרקת בוטוליניום טוקסין, או באמצעות ניתוח או על ידי הריסת הבלוטות בעזרת מכשירים שמבוססים על אור לייזר. התייעצו עם הרופאים שלנו שמנוסים בכל שיטות הטיפול.

 


הזעת יתר בית השחי

בוטוקס ® - יעילות גבוהה סיכויי הצלחה גבוהים תופעות לוואי מינוריות טיפול זמני. ניתוח - סיכויי הצלחה בינוניים ,מעבר לעובדה שתוצאות הניתוח הן לצמיתות הרי שתופעות הלוואי העיקריות הן הזעה מפצה. אנהידרול פורטה – שימוש בתרופה יכול לעזור לאנשים מסוימים אולם לא לרובם. דריוניק – לא ניתן לטפל באמצעות המכשיר בתופעת הזעת יתר בית שחי.

 


הזעת יתר בכפות ידיים

בוטוקס ® - יעילות גבוהה סיכויי הצלחה די מגבוהים תופעות לוואי בולטות הן קושי בפתיחת בקבוקים או כפתור חולצות,קושי בכתיבה מספר שעות ברצף וזאת לתקופה של שבועיים הטיפול זמני. ניתוח - סיכויי הצלחה בינוניים ,מעבר לעובדה שתוצאות הניתוח הן לצמיתות הרי שתופעות הלוואי העיקריות הן הזעה מפצה. אנהידרול פורטה – שימוש בתרופה יכול לעזור לאנשים מסוימים אולם לא לרובם. דריוניק – המכשיר מיועד לטיפול בהזעת יתר ידיים אולם קשה מאוד להתמיד בשימוש (יש להשתמש בדריוניק כל שבוע מספר פעמים כאשר כל טיפול הוא כחצי שעה) הסוללות מוחלפות בתדירות גבוה, מסורבל, מכשיר יקר (מעל 2500 ₪) ובשורה התחתונה רבים נוטשים אותו מהר ועוברים לשיטות האחרות.

 


הזעת יתר ברגליים

בוטוקס ® - יעילות גבוהה סיכויי הצלחה בינוניים תופעות לוואי מינוריות טיפול יקר מאוד (מעל ששת אלפים ₪) הטיפול זמני. ניתוח - לא מבצעים ניתוחנגד הזעה ברגליים. אנהידרול פורטה – שימוש בתרופה יכול לעזור לאנשים מסוימים אולם לא לרובם. דריוניק – המכשיר מיועד לטיפול בהזעת יתר רגליים אולם קשה מאוד להתמיד בשימוש (יש להשתמש בדריוניק כל שבוע מספר פעמים כאשר כל טיפול הוא כחצי שעה) הסוללות מוחלפות בתדירות גבוה, מסורבל, מכשיר יקר (מעל 2500 ₪) ובשורה התחתונה רבים נוטשים אותו ועוברים לזריקות בוטוקס או שמתייאשים ומשלימים עם תופעת ההזעה.  


הזעת יתר בפנים

הזעת יתר בפנים מתמקדת רק באזור המצח,פרט למצח לא ניתן לטפל באזורים אחרים בפנים. בוטוקס ® - יעילות גבוה סיכויי הצלחה גבוהים תופעות לוואי מינוריות טיפול זול ומחזיק מעמד עד חצי שנה, כאשר היתרון הנלווה לטיפול בהזעת יתר הוא טיפול בקמטים אשר מופיעים באזור המצח. ישנם אזורים אחרים בהם ההזעה מופיעה כגון גב, בטן וחזה, באזורים אלו לא ניתן לטפל כאשר מופיעה התופעה של הזעת יתר. אזור המפשעה הוא אזור שגם ניתן לטיפול אולם ניתן לספור את כמות הרופאים אשר מבצעים את הטיפול בישראל על כף יד אחת.