פילינג עמוק

פילינג עמוק

פילינג הוא מונח שהשתרש בשפה העברית אולם מגיע מעבר לים ופרושו קילוף עור. פילינג מבצעים לרוב על השכבות העליונות כדי להסיר תאי עור פגועים. משתמשים בטיפולי פילינג למגוון תופעות עור כגון כתמי גיל, צלקות אקנה, קמטים ועוד שמשאירים חותם על מראה הפנים שלנו. אחת מהדרכים להילחם בתופעה היא באמצעות פילינג עמוק, לפניכם מאמר המתאר את סוגי הפילינגים הקיימים ומתי משתמשים בכל סוג.

המלצת המערכת

קיימות מספר שיטות להעלמת צלקות, קמטים ולחידוש עור הפנים. לכל רופא יש את השיטה בה הוא מאמין. למרות זאת, חשוב שתדעו שהשיטות הבולטות הן לייזר ופילינג כימי לסוגיו ומכאן שאת האבחון חשוב לבצע רק אצל רופאים שיכולים להציע לכם לפחות שני פתרונות שונים. התייעצו עם הרופאים שלנו שידעו להציע לכם מספר אפשרויות טיפול. עשו זאת עכשיו.

 


סוגי פילינגים

נהוג לחלק את סוגי הפילינגים לארבע:

  1. פילינג קל (פילינג שטחי) - סוג פילינג זה מבוצע לרוב ע”י קוסמטיקאית מוסמכת או פרא רפואית ומיועד למטופלים המתחילים להבחין בהזדקנות העור או כאלו הסובלים מפיגמנטציה קלה.
  2. פילינג לייזר - שימוש במכשירי לייזר בהם פיקסל/פרקסל לייזר.
  3. פילינג בינוני (יכול להיות גם פילינג כימי) - מבוצע ע”י דרמטולוג (רופא עור) או מנתח פלסטי ומיועד לטיפול בכתמי שמש, קמטים וקימטוטים עדינים, קרטוזות הנגרמות כתוצאה מחשיפה לקרני השמש ולהעלמת צלקות אקנה שטחיות. פילינג בינוני מבוצע לרוב בחדר טיפולים ואינו מצריך חדר ניתוח אולם ישנם מצבים המחייבים הרדמה מקומית ולכן יש צורך גם בחדר ניתוח, מעבר של פילינג בינוני לרוב אינו מצריך אישפוז.
  4. פילינג עמוק או פילינג פנול - מבוצע ע”י דרמטולוג (רופא עור) או מנתח פלסטי. פילינג עמוק בדומה לטיפול פילינג בינוני מטפל בתופעת הקמטים (אלטרנטיבה לטיפול בקמטים או מתיחת פנים), כתמים בפנים ובעור, קרטוזות מחשיפה לשמש, פיגמנטציה, צלקות אקנה ובעיקר בקמטי הבעה עמוקים בעור באזורים מצח, בזוויות הפה ומסביב לפה, קמטים הממוקמים באזור הלחיים ועוד. פילינג עמוק מבוצע בעיקר באזור הפנים אולם לא רק. במעבר פילינג עמוק נוצרת רקמת חיבור חדשה ותאי עור חדשים, אשר גורמים להעלמה כמעט אבסולוטית של רקמות פגועות.  

טכניקות לביצוע פילינג עמוק

פילינג עמוק מבוצע בכמה טכניקות בהתאם לחומרת הבעיה ובהתאם לאזור הטיפול אולם במרבית המקרים פילינג עמוק מבוצע באזור הפנים.

  • פילינג עמוק ע”י שימוש במגוון מכשירי לייזר - על כך תוכלו לקרוא בהרחבה כאן באתר (פילינג יהלום, פילינג לייזר).
  • פילינג עמוק ע”י שימוש בחומצה מסוג TCA.
  • פילינג עמוק ע”י שימוש בחומצה בשם פנול (אקסודרם) - פילינג עמוק פנול הינו טיפול המבוצע בחדר ניתוח תחת הרדמה במהלכה ממיסים כליל את עור המטופל בסיום ההליך נוצרת כוויה קשה והעור אדום מאוד, ההליך מסתיים בחבישת הפנים בתחבושת שתפקידה להגן מפני זיהומים. ההליך מצריך אשפוז של לילה אחד לאחריו המטופלים משתחררים לביתם.  

פילינג עמוק - החלמה סיכונים וסיבוכים

בכל סוג של הליך רפואי ישנם סיכונים ותופעות לוואי אפשריות. בפילינג עמוק קיימים סיכונים כגון: זיהום, דימום, צלקות ותגובות להרדמה המבוצעת בהליך. בחירת מומחה מנוסה ומוסמך מצמצמת למינימום סיכונים אלו. חשוב להקפיד על הוראות הרופא המטפל, לפני ביצוע פילינג עמוק ולאחריו. משך ההחלמה לאחר מעבר פילינג עמוק הוא כחודש.