×

×

אנהידרול פורטה

למרות שרוב האנשים נוטים לחשוב כי דאודורנט ונוגד הזעה וריח (אנהידרול פורטה) הם שני דברים זהים אין הדבר מדויק. נגד זיעה (אנטי פרספירנט) הוא למעשה חומר חוסם שתפקידו להוריד / להפחית הפרשות זיעה של אקרין ואפוקרין (שקשורים לבלוטות הזיעה) בעוד שדאודורנט בנוי להסיר ולסוכך זיעה מבית השחי. הפעולה המדויקת אותה מבצע האנטי פרספירנט (נגד הזעת יתר) איננה ידועה עד תום אולם ישנן מספר תיאוריות בנושא, הסברה הרווחת ביותר היא שהמלח המתכתי המצוי באנטי פרספירנט מונע את פתיחת המוליכים של בלוטות הזיעה. אלומיניום כלוריד במינון גבוה יותר מאשר בתרופות רגילות נמצא כיעיל ואפקטיבי עבור אנשים רבים הסובלים מתופעת הזעת יתר.

המלצת המערכת

למרות שתרופות ותכשירים נותנים פתרון מסוים, ההמלצה היא לעבור טיפול במרפאה נגד הזעת יתר או על ידי הזרקת בוטוליניום טוקסין, או באמצעות ניתוח או על ידי הריסת הבלוטות בעזרת מכשירים שמבוססים על אור לייזר. התייעצו עם הרופאים שלנו שמנוסים בכל שיטות הטיפול.

 


תרופות מרשם נגד זיעה

אלומיניום כלוריד, דריקול, ספיריאל, או אנהידרול פורטה הן תרופות מרשם שהוכחו כיעילות כנגד הזעת יתר בבית השחי אצל מטופלים רבים אותן ניתן להשיג בקלות ע”י פניה לרופא המשפחה. מאמינים שתכשיר אנהידרול פורטה פועל על ידי יצירה הדרגתית של ג’ל מטריצה (חומר חוץ תאי) בתוך בלוטות הזיעה אשר מן הסתם נחלשות ומפסיקות את זרימת הזיעה. זיעה עודפת ומיותרת, נספגת ומורחקת בתהליך הטבעי של הגוף.

במשך שימוש של מספר שבועות זיעת היתר יכולה להעלם. השימוש באנהידרול פורטה ותרופות אחרות דומות כרוך במריחת התכשיר על העור למשך הלילה ואותו כנ”ל בבוקר מיד לאחר שמתעוררים. העור צריך להיות נקי ויבש בזמן המריחה, אם העור לח יתכנו גירויים קשים בעור וזו אחת מתופעות הלוואי שמונעת ממטופלים רבים לא להשתמש בתכשיר. אין למרוח את האנטי פרספירנט במידה והעור פצוע, מגורה או שעבר גילוח לאחרונה. אנידרול פורטה ותכשירים דומים המבוססים על אלומיניום כלוריד עלולים לגרום לגירוי ללא כל סיבה הנראית לעין ואפשר להקל על ההרגשה על ידי מריחת משחות אחרות המיועדת למטרה זו. יש להימנע ממגע עם העיניים, בגדים ומשטחים מתכתיים.

 


הדרך לעתיד יבש עם אנהידרול פורטה

אניהדרול פורטה רול און מכיל אלומיניום כלוריד הקסהידרנט שהוא יעיל בטיפול כנגד הזעת היתר ונמצא בקו הראשון של הטיפולים המוצעים לטיפול בבעיה בהם בוטוקס ® וניתוח הזעת יתר. אנהידרול פורטה יעיל ביותר כאנטי פרספירנט שתפקידו להשבית את פעילות בלוטות הזיעה. התכשיר מסופק בבקבוק עם ראש כדורי המאפשר הוצאת החומר בצורה נוחה וחסכונית כדי למרוח על האזורים בית השחי, כפות הידיים וכפות הרגליים והוא מגיע בגדלים וכמויות שונות. כפי שצוין, אנהידרול פורטה נמצא בבקבוק עם כדור מסתובב ואפשר למרוח אותו על כל מקום בגוף למרות שהשימוש העיקרי נועד לאזור בית השחי.