אנהידרול פורטה

אנהידרול פורטה

למרות שרוב האנשים נוטים לחשוב כי דאודורנט ונוגד הזעה וריח (אנהידרול פורטה) הם שני דברים זהים אין הדבר מדויק. נוגד זיעה (אנטי פרספירנט) הוא למעשה חומר חוסם שתפקידו להוריד / להפחית הפרשות זיעה של אקרין ואפוקרין (שקשורים לבלוטות הזיעה) בעוד שדאודורנט בנוי כדי להסיר ולסוכך זיעה מבית השחי. הפעולה המדויקת אותה מבצע האנטי פרספירנט איננה ידועה עד תום אולם ישנן מספר תיאוריות בנושא, הסברה הרווחת ביותר היא שהמלח המתכתי המצוי באנטי פרספירנט מונע את פתיחת המוליכים של בלוטות הזיעה. אלומיניום כלוריד במינון גבוה יותר מאשר בתרופות רגילות נמצא כיעיל ואפקטיבי עבור אנשים רבים הסובלים מתופעת הזעת יתר.

המלצת המערכת

למרות שתרופות ותכשירים נותנים פתרון מסוים, ההמלצה היא לעבור טיפול במרפאה נגד הזעת יתר על ידי הזרקת בוטולינום טוקסין (בוטוקס, דיספורט או קסיאומין), מירה דריי או באמצעות ניתוח או על ידי הריסת הבלוטות בעזרת מכשירים שמבוססים על אור לייזר. התייעצו עם הרופאים שלנו שמנוסים בכל שיטות הטיפול.

 


תרופות מרשם נגד זיעה

אלומיניום כלוריד, דריקול, ספיריאל, או אנהידרול פורטה הן תרופות מרשם שהוכחו כיעילות באופן מספק כנגד הזעה. את התרופות והתכשירים ניתן להשיג בקלות ע”י פניה לרופא המשפחה. מאמינים שהתכשיר אנהידרול פורטה פועל על ידי יצירה הדרגתית של ג’ל מטריצה (חומר חוץ תאי) בתוך בלוטות הזיעה אשר מן הסתם נחלשות ומפסיקות את זרימת הזיעה. זיעה עודפת ומיותרת, נספגת ומורחקת בתהליך הטבעי של הגוף.

שימוש בתרופות מרשם עשוי תוך מספר שבועות להעלים את ההזעה המוגברת. באמצעות אנהידרול פורטה ותרופות אחרות דומות מצריך מהמטופל למרוח את התכשיר על העור למשך הלילה ואותו כנ”ל בבוקר (בסמוך להשכמה). העור צריך להיות נקי ויבש בזמן המריחה, אם העור לח, יתכנו גירויים קשים בעור וזו אחת מתופעות הלוואי שמונעת ממטופלים רבים לא להשתמש בתכשיר.

אין למרוח את האנטי פרספירנט במידה והעור פצוע, מגורה או שעבר גילוח לאחרונה. אנידרול פורטה ותכשירים דומים המבוססים על אלומיניום כלוריד עלולים לגרום לגירוי ללא כל סיבה הנראית לעין ואפשר להקל על ההרגשה על ידי מריחת משחות אחרות המיועדת למטרה זו. יש להימנע ממגע עם העיניים, בגדים ומשטחים מתכתיים.

 


הדרך לעתיד יבש עם אנהידרול פורטה

אניהדרול פורטה רול און מכיל אלומיניום כלוריד הקסהידרנט שנמצא יעיל בטיפול כנגד הזעת היתר. למרות שתרופות אינן נחשבות לטיפול המועדף על ידי מרבית הסובלים מהתופעה, שווה לשקול שימוש בתכשירים שאינם עולים יותר מידי כסף לפחות כאשר תתחילו לסבול מההזעה לראשונה. את התכשיר אינו יעיל מומלץ לשקול טיפול באמצעות מירה דריי לבתי השחי, הזרקת בוטולינום טוקסין או ניתוח כאשר ממש אין ברירה.

אנהידרול פורטה נמצא כתכשיר די יעיל המשבית את פעילות בלוטות הזיעה. אניהדרול פורטה רול און מגיע בבקבוק עם ראש כדורי המאפשר הוצאת החומר בצורה נוחה וחסכונית ומתאים למריחה וטיפול באזורים: בית השחי, כפות הידיים וכפות הרגליים. האניהדרול מגיע בגדלים וכמויות שונות. כפי שצוין, אנהידרול פורטה נמצא בבקבוק עם כדור מסתובב ואפשר למרוח אותו על כל מקום בגוף למרות שהשימוש העיקרי בו נועד לאזור בית השחי.