בוטוקס, איך הוא פועל?

בוטוקס כיצד הוא פועל?

שרירי המימיקה עלולים ליצור קמטים במחצית העליונה של הפנים, המכונים קמטי הבעה. הבעות פנים כמו פליאה וכעס יוצרות קמטים רוחביים במצח, כאן נכנס לתמונה בוטוקס. ב-30 השנים האחרונות, נעזרים נשים וגברים רבים בבוטוקס לצורך הצערת עור הפנים וסילוק קמטים או קמטוטים בלתי רצויים. הזרקת בוטוקס לטיפול בקמטים במקומות שונים בפנים וקבלת פנים חלקות עם מראה צעיר ורענן היא פופולארית ביותר בשנים האחרונות והיום כמעט כל אדם עשירי בישראל עבר טיפול שכזה.

תכשיר הבוטוקס מופק בתהליך מורכב וסודי ומיוצר ע”י חברת טבע הישראלית שרכשה את היצרנית המקורית של הבוטוקס אלרגן. תכשיר הבוטוקס חודר לרווח הקיים בין העצב לשריר ומונע מהעצב לכווץ את השריר, לפיכך נותרים השריר והעצב שלמים אך אדישים לפקודת התכווצות השריר. השפעת החומר היא מקומית בלבד וחולפת ואין חשש משיתוק שרירים אחרים או תופעה של הרעלה העלולות להתרחש כפי שמנסים רבים להפחיד - אין לכך כל אחיזה במציאות!

המלצת המערכת

הרבה רופאים משתמשים בבוטוקס שכן הוא הטיפול האסתטי הרפואי הנפוץ בעולם. שימו לב רק שמזריקים לכם את הבוטוקס המקורי (בוטוקס, דיספורט או קסיאומין) ולא תחליפים זולים שמאפשרים לרופאים להוזיל את עלות הטיפול משמעותית. דרשו לראות את האריזה לפני שמטפלים בכם! אנחנו עובדים רק עם רופאים שמטפלים עם בוטוקס מקורי, התייעצו איתם עכשיו.

 


כיצד העלמת הקמטים מתבצעת?

טיפול בוטוקס מתבצע רק לאחר בדיקה מקיפה של אופי הקמטים ומיקומם, גודל השרירים, הגורמים לקמטים וצורת פעולתם. הבדיקה חשובה על מנת לקבוע את המיקום המדויק ואת הכמות המדויקת של הבוטוקס שיוזרק, כדי לקבל תוצאה אופטימאלית וללא סיבוכים. לפני ההזרקה, יבוצע סימון הנקודות אליהן תבוצע ההזרקה, כאשר זו מבוצעת באמצעות מזרק מיוחד ומחט דקיקה ובכמויות מיקרוסקופיות של בוטוקס המגיעה בצורת אבקה שמדוללת עם מים (סליין).

 


לאלו צרכים אסתטיים משתמשים בבוטוקס?

שרירי המימיקה עלולים ליצור קמטים במחצית העליונה של הפנים, המכונים קמטי הבעה. הבעות פנים כמו פליאה - הרמת גבות - יוצרות קמטים רוחביים במצח, כעס - כיווץ גבות - קמטים אורכיים ורוחביים בין הגבות וחיוך - כיווץ עפעפיים, יוצר קמטים בצידי העיניים (“מניפה”). העלמת הקמטים מושגת על ידי שיתוק או החלשה של השרירים הללו ע”י הזרקות בוטוקס כאמור, באותם מקומות וכמעט ללא השפעה על המימיקה הטבעית של הפנים.

אזורים נוספים אליהם מוזרקת התרופה ובהם ניתן לטפל במקרים מיוחדים: צוואר - קפלי עור אורכיים, צידי האף, סנטר ושפתיים - הזרקת בוטוקס בשפתיים לא מבוצעת לשם הגדלת שפתיים אלא נעשית במקרים בהם מוזרקים חומרי מילוי לצורך עיבוי שפתיים וכאשר יש לטפל בבעיית סימטריה רק אז מבוצעת ההזרקה ובכמות קטנה ביותר. נהוג גם להשתמש בבוטוקס לטיפול בהזעת יתר. הזעת יתר באזורים בעיתיים כמו מצח, הזעת יתר בבית השחי, כפות ידיים, כפות הרגליים כולם מטופלים ע”י בוטוקס. גם טיפול במיגרנה נעשה ע”י זריקות בוטוקס. בוטוקס מפחית את כאב המיגרנה ומעלים אותו במצבים מסוימים לחלוטין. שימוש נוסף של בתכשיר הוא לטיפול זמני בפזילות וטיקים מהם סובלים אנשים רבים. ההזרקה מצמצמת ומעלימה טיקים לפרק זמן של מספר חודשים.

 


כמה זמן מחזיק הטיפול מעמד?

בדרך כלל בוטוקס מחזיק מעמד כארבעה חודשים אולם האפקט יכול להימשך יותר ואפילו עד שישה חודשים. כאשר חוזרים על הזרקות בוטוקס מספר פעמים (בפרק הזמן שצריך לחזור על הטיפול כמובן), יכולה להימשך השפעתו פרק זמן ארוך יותר אולם לא יותר משישה חודשים.