גורטקס - כל המחירים 💰 כל המומחים❗️

גורטקס Gore - Tex

גורטקס הפך במהרה לאחד מחומרי ההשתלה הפופולאריים ביותר בענף הרפואה האסתטית. כבר בשנת 1983 הוא היה הראשון בשימוש המנתחים הפלסטיים בעולם כחומר למילוי נפחים, ומאז החומר עבר בדיקות קליניות רבות שנועדו לבחון את בטיחותו והיעילות שלו, הוא נמצא יעיל ובטוח אם תהיתם. מכל מקום החומר היה בשימוש זמן רב קודם לכן באזורי גוף אחרים לפני שהוכנס לענף הטיפולים הקוסמטיים. השימוש בו כלל שתלים לורידים ועורקים, תיקון טלאי הֶרְנְיָה (בקע, קילה) וחומר לטלאי בלב. הספרות על החומר הזה היא רבה, ומה שמפתיע הוא שרק לאחרונה הוא קיבל את אישור ה- FDA.

המלצת המערכת

צריכים למלא קמט? זקוקים לעיבוי שפתיים או עיצוב לחיים? למרות שהנטייה הטבעית היא לחפש חומר מילוי קבוע הרי שהמלצתנו במקרים הללו היא להתרחק מחומרים קבועים כמו מאש ו״ללכת״ על חומרי מילוי בטוחים וטבעיים המבוססים על חומצה היאלורונית (רסטילן, ג׳ובידרם, סטילאג׳, טאוסיאל ועוד). התייעצו עם המומחים שלנו, שידעו להתאים לכם חומר מילוי מושלם.

 


מהו גורטקס?

עוד משנת 1994 משתמשים בגורטקס כחומר המגדיל נפח תת עורי. למרות שהחומר נקרא גורטקס (זהו אותו החומר אשר נמצא בבגדי הסקי והקמפינג), השם הגנרי שלו הוא למעשה פוליטטרפלורטילן מורחב או בקיצור e-PTFE, הפוליטטרפלורטילן באופן גורף ידוע גם כטפלון, החומר באמצעותו נהוג לצפות כלי מטבח וביעקר מחבתות. בגלל שהוא “מורחב” יש לו מיקרו - נַקְבּוּבִיּוּת (נקבוביות קטנות מחוץ לחומר) אשר הן מספיק רחבות לאפשר גדילה של הרקמה ללא יצירה של רקמת צלקת כְּמִיסָה (כבתוך קפסולה), מה שמאפשר לשתל להתמזג עם הגוף בצורה הרבה יותר טבעית. השתל גורטקס הוא חומר קבוע או במילים אחרות, הוא אינו מתכלה או משנה את צורתו לאחר ההשתלה. הדבר החשוב ביותר הוא שאם מסיבה כלשהיא כמו דלקת, מראה לא יפה, טראומה וכד’ יש להסיר את החומר מהגוף, הרי שניתן לעשות זאת במלואו.

 


השימוש בגורטקס

החומר שימש בתחילת דרכו באסתטיקה לתהליכים באף, לחיים ומקומות אחרים בפנים והתרחב לריכוך של קמטי אף-שפתיים, עיבוי שפתיים קבוע ומילוי משטחי פנים לתיקון ליקויים ופגמים. פותחה טכניקה פשוטה כאשר מחדירים את הגורטקס מתחת לעור, ונעשה בו שימוש בעיקר להגדלת שפתיים, ולמילוי קמטי אף שפתיים וגם לקמטים עמוקים במצח, והשימוש טוב במיוחד היכן שהקמטים עמוקים יותר מתחת לעור ובמקרים רבים יישקל השימוש בגורטקס היכן שרוצים להזריק שומן גוף או קולגן. השימוש בגורטקס טוב גם כאשר תמיסות ישנות הכוללות גם שומן גוף שהושתל וחלקו הגדול נמוג ויש צורך לחדשו, או שתלי סיליקון אשר עלולים לנדוד ודרוש ניתוח נוסף לתיקון.

גורטקס הוא חומר סינטטי אשר אינו נכחד או נספג בגוף, ובגלל שהרקמות הופכות להיות חלק מהשתל, הגורטקס אינו נודד, והשפתיים כשלעצמן ניתנות לעיבוי עם גורטקס תוך כדי תיחום והגדרת שפתיים עם צמצום הקווים שנוצרים מסביבם, ובאופן כללי ומסכם ניתן לומר שהחדרת גורטקס היא אלטרנטיבה קבועה ויציבה (אך גם הפיכה) לחומרי מילוי ולשתלים בפנים. לא ידוע לנו על רופאים בישראל שמזריקים גורטקס ובכל מקרה ההמלצה שלנו היא ״ללכת״ על חומרי המילוי הידועים והזמניים.