העלמת ורידים עם גרביים אלסטיות

העלמת ורידים עם גרביים אלסטיות

גרביים אלסטיות הן פריט לבוש מיוחד שמטרתן לעצור החרפה בדלקות ורידים, בצקות ומחלות ורידים נוספות. הגרב האלסטית מפעילה לחץ על הורידים ברגליים ובכך היא תורמת לזרימת דם מוגברת ברגליים שהתוצאה הישירה שלה היא הקלה על תופעת הורידים. בשונה מגרביים רגילות, הגרביים האלסטיות מקלות באופן משמעותי על הגורב אותם, לוחצות באופן תמידי על הרגליים, הקרסוליים ועל כפות הרגליים כך שיותר דם חוזר לכיוון הלב וזאת במקום להתרכז באזור הרגליים. גריבת גרביים אלסטיות הוא אחד הטיפולים היעילים ביותר למחלת הורידים הבולטים.

המלצת המערכת

למרות שבקופות החולים השונות (כללית אסתטיקה, מכבי, לאומית ומאוחדת) מבצעים טיפולים להסרת ורידים, טכניקות הטיפול הן ברוב המקרים מיושנות וגם כואבות, הליכים הרבה פחות פולשניים כגון לייזר וגלי רדיו מבצעים רק באופן פרטי ואצל מומחי כלי דם, התייעצו עם המומחים שלנו, בחלק מהמקרים (בכפוף למצב המטופל), הטיפולים מבוצעים במימון מלא או חלקי של הקופה.

 


מידע נוסף על גרביים אלסטיות

השפעת הגרבים האלסטיות על הורידים הבולטים – הגרב האלסטית מפעילה לחץ על הורידים הבולטים ומונעת מהם להתמלא בדם ולגרום להם להיות יותר בולטים. הרופא המטפל רושם מרשם למטופל ע”פ אופי החולה. את הגרביים האלסטיות ניתן לגרוב בשלב ההמתנה לטיפול הקבוע. במחלות ורידים כרוניות הגרביים האלסטיות מהוות את הטיפול העיקרי למשך שנים רבות.

טיפול פשוט וזמין - גריבת גרביים אלסטיות הוא אחד הטיפולים הפשוטים והזמינים ביותר לטיפול בורידים בולטים או בדליות אשר מונע את התפשטות מחלת הורידים. גריבת גרביים אלסטיות גורמות להצרת הורידים המורחבים וכתוצאה מכך משתפרת זרימת הדם לכיוון הלב ובשל כך נעלמות תחושת הכאב, הכבידות, הנפיחות והעייפות. כאשר הגרביים האלסטיות יוצרות לחץ מאוזן, קוטר הורידים המורחב מיוצר והגרביים מבצעים את תפקידם במניעת זרימה חוזרת כלפי מטה.

ממה הגרביים מיוצרות? - גרביים אלסטיות מיוצרות מכותנה וגומי טבעי, חומרים אלו הם איכותיים וטבעיים. הגרביים נמתחות לאורך ולרוחב בהתאם ללחץ הרגל ומגיעות במידות שונות בהתאם לרגל המטופלת. בכדי לגרום לאי נוחות של המטופל בגריבת הגרביים האלסטיות בעונת הקיץ אשר גורמת לגירוד והזעת יתר, סריגת הבד נעשית ללא תפר עם מרווחים גדולים כך שמתאפשר לגרוב את הגרביים האלסטיות גם במזג אויר חם.

חסרונות בגריבת גרביים אלסטיות – גרבים אלסטיות עשוית מחומר הנקרא לטקס, אשר אינו מתאים לבעלי רגישות לחומר הלטקס.

שעור הצלחה - 100% כשהגרב האלסטית על הרגל.

משך ההחלמה - טיפול זמני עד לטיפול הקבוע כל עוד גורבים את הגרב.