דיספורט ✔️ מידע והשוואת מחירים

דיספורט

קרוב לודאי שכבר שמעתם כי לבוטוקס יש קונקורנט חדש. ב- 2009 אישר המינהל האמריקאי את השימוש בדיספורט כחוסם שחרור אצטילכולין וכתכשיר אשר עוצר שרירי עצבים במטרה לשפר באופן זמני את הופעתם של קווי ההבעה במצח, בין הגבות וברגלי תרנגול. הדיספורט נמצא בשימוש באירופה ובאנגליה כבר משנת 1991 ובעוד 76 מדינות לטיפול בהשפעה מוטורית וב- 27 מדינות לשימושים אסתטיים, בדומה לטיפול בבוטוקס, הדיספורט שלעצמו הוא טיפול פשוט, יעיל המבוצע ללא ניתוח אשר פועל על הרגעה של שרירי הפנים, ולכן הוא מוריד ומחליק קמטים וקפלים. דיספורט הוא פרוטאין אשר מופק מבקטריית קלוסטרידיום בוטילינום ומתאים מאוד גם לטיפולי הזעת יתר.

המלצת המערכת

הרבה רופאים משתמשים בדיספורט שכן הוא הטיפול האסתטי הרפואי הנפוץ בעולם. שימו לב רק שמזריקים לכם את הדיספורט המקורי ולא תחליפים זולים שמאפשרים לרופאים להוזיל את עלות הטיפול משמעותית. דרשו לראות את האריזה לפני שמטפלים בכם! אנחנו עובדים רק עם רופאים שמטפלים עם דיספורט, קסיאומין ובוטוקס התייעצו איתם עכשיו.

 


טיפול בדיספורט

הטיפול בדיספורט מצריך מספר קטן של זריקות מתמיסת דיספורט המבוצעות ע”י מחט עדינה במיוחד אל תוך השריר כדי לקבל תוצאות נהדרות שנראות מהר יותר מאשר אלו המבוצעות ע”י הזרקת בוטוקס, כאשר אצל מטופלים מסוימים גם ניתן לראות את התוצאות לאחר 24 שעות. הטיפול בדיספורט הוא בטוח והשפעתו מתפוגגת באיטיות עד שסימני הקמטים מתחילים להופיע שוב. בממוצע, משך הזמן של השפעת הדיספורט הוא ארבע עד שישה חודשים, אך המטופל ידע בדיוק לכמה זמן ישפיע עליו הדיספורט כאשר הוא יראה שוב את הקמטים מופיעים.

למרות שלדיספורט ולבוטוקס יש את אותן התכונות האסתטיות הם שונים במונחים של מינון ונדידה, לכן חשוב להיות תחת השגחה של בעלי ניסיון אשר יודעים את ההשלכות של הטיפול בחומר החדש יחסית בכדי למנוע סיבוכים כלשהם. דיספורט הוא טיפול בהזרקה המאושר על ידי ה- FDA האמריקאי להפחתת הופעה של קמטים וקווי פנים ולהרגיע שרירי פנים במיוחד במצח. דיספורט מוזרק ישירות למקום בו נמצאים הקמטים וזאת כדי למנוע מהשרירים אשר נמצאים מלמטה מלהתכווץ.

 


כיצד מתבצעת הזרקת הדיספורט?

את זריקות הדיספורט מבצעים ישירות לשרירי הפנים אשר הם אלו הגורמים לקווים ולקמטים, באופן כללי הזריקות אינן גורמות לכאב כלשהו ואין צורך בהרדמת המקום, למרות שאפשר להשתמש במשחות או קרמים לאלחוש המקום ולצמצם כל אי נוחות אפשרית, וזאת במידה והפציינט אחוז חרדות או עצבני כתוצאה מדקירות. משך הטיפול בדרך כלל הוא פחות מ- 15 דקות. לאחר ההזרקה, שרירי הפנים נרגעים בהדרגתיות והמטופל יראה כיצד הקווים והקמטים נעלמים כבר לאחר 48 שעות מתום ההזרקה, התוצאה הסופית מתקבל כשבוע עד חודש מיום ההזרקה, יש לחזור לבדיקת ביקורת כעשרה ימים מתום הטיפול הראשון למקצה שיפורים (אם צריך). בטיפולים מתמשכים התוצאות יחזיקו מעמד זמן רב יותר ומספר הטיפולים יהיה בהכרח גם קטן יותר.

ש. האם הדיספורט טוב יותר מבוטוקס?

ת. זהו נושא אשר פתוח לויכוח, ומוסת בחוזקה לצד זה או אחר במיוחד על סמך המחקרים ההשוואתיים שעושות היצרניות של בוטוקס (טבע שרכשה את אלרגן) ושל דיספורט (Ipsen/Medicis). רופאים רבים העוסקים באסתטיקה המשתמשים בדיספורט מעידים כי עמידותו לאורך זמן ארוכה יותר מזה של הבוטוקס, במחקרים נוירולוגיים לטיפול בתנועות לא רצוניות הדיספורט היה יעיל במידה שווה ואף יותר מאשר הבוטוקס כאשר השימוש היה ביחס של 2.5 עד 4:1 לבוטוקס.

ש. מדוע בחירת המזרק חשובה מתמיד?

ת. המחקרים הראו כי דיספורט מתפזר ״רחב״ יותר מאשר בוטוקס בזמן ההזרקה. תופעה זו היא יתרון כאשר מטפלים בשטח גדול של קמטים קטנים כמו רגלי תרנגול, אך שמשתמשים בשטח כמו קווי פדחת כמו במצח הדבר עלול להוביל למה שנקרא Ptosis (צניחת העפעפיים) באם ההזרקה נעשית בידיים לא מיומנות.

ש. האם הדיספורט בטוח?

ת. הדיספורט נמצא בשימוש בטוח ויעיל מזה זמן רב יחסית בטיפול באופטלמולוגיה ובהפרעות במערכת העצבים. מספר רב של מחקרים בנושא הבטיחות כבר הראו תוצאות שוות לאלו של הזרקת הבוטוקס ואף למעלה מזה. מכל מקום ישנן תופעת לוואי נדירות שעלולות להתרחש כתוצאה מהטיפול, רובן זמניות וברות חלוף ומסתכמות בעיקר בחבורה, צריבה או עקצוץ באזור ההזרקה. יהיו כאלו שיחוו כאבי ראש לכמה שעות, ובמקרים נדירים יותר יתכן הסיבוך אותו הזכרנו קודם לכן והנקרא Ptosis (צניחת עפעפיים) שעלול להמשך מספר ימים עד מספר שבועות. צניחת העפעפיים אינה נחשב לתופעת לוואי נורמאלית. אך היא כן נורמאלית למקרים של שגיאה בהזרקה או חוסר ניסיון של המזריק.