הגדלת שפתיים ✔️ השוואת מחירים

הגדלת שפתיים

השפתיים מהוות חלק בפנים פנים אשר מייפה או לחילופין מכער אותם, שפתיים נאות ומותאמות פרופורציונאלית למראה הכללי של הפנים מוסיפות נדבך חשוב ליופי ולאסתטיקה של האישה. הגדלת שפתיים נעשית בכדי לשפר את המראה הכללי של הפנים ועשויה להשפיע עליהן בצורה משמעותית, לכן, חשוב להתוודע לגבי השיטה ולתוצאות המיוחלות לאחר השלמת התהליך. המטרות של הגדלת שפתיים הן בראש ובראשונה לייפות אותן, לתקן אי סימטריות וחוסר מושלמות ולהגדיל נפח של שפתיים קטנות. לשם כך קיימות מגוון שיטות שלכל אחת מהן יש יתרונות ומגבלות. לפניכם שאלות ותשובות בנושא הגדלת שפתיים ובהן המראה לאחר הגדלת שפתיים, כמה זמן הטיפול “מחזיק מעמד” כמה זה עולה ועוד.

המלצת המערכת

למרות שעיבוי שפתיים קבוע נשמע על פניו מצוין, המציאות הוכיחה כי חומרי המילוי הקבועים בהם סיליקון אינם שווים את נטילת הסיכון שבהזרקתם שכן הם עלולים להרוס לכן את השפתיים. ההמלצה היא ״ללכת״ על חומרי מילוי בטוחים, שמעצבים שפתיים בשרניות ללא סיבוכים ותופעות לוואי. התייעצו עם המומחים שלנו והתנסו רק עם חומר מילוי זמני.

 


טכניקות הגדלת שפתיים

הגדלת שפתיים בהזרקה יכולה להימשך כ- 10 דקות עד 30 דקות, תלוי בנפח שאליו רוצים להגיע ובחומר המילוי. גם כאשר התהליך הוא קצר, חשוב שהוא יתבצע בקליניקה ועל ידי מומחה רפואי תוך כדי ציות לעקרונות הבסיסיים של היגיינה, ניקיון משטח העבודה, תחזוקה נאותה של החומרים וכד’, הרדמת השפה מועילה ביותר היות והתהליך עצמו די כואב. השפתיים יהיו נפוחות לאחר התהליך, אך רוב המטופלים יוכלו לחזור לפעילות רגילה מיד לאחר ההליך. בין החומרים להזרקה אפשר למנות את החומצה ההיאלורונית, קולגן ושומן. הגדלת שפתיים בהזרקה היא השיטה הפופולארית בישראל ובעולם.

הגדלת שפתיים ע”י שתלים - בשנים האחרונות נכנסו לשימוש טכניקות נוספות המשיגות תוצאות קבועות כמו שתלים לשפתיים מחומרים סינטטיים ללא תגובות אלרגיות שביניהן ניתן למנות את האלודרם וסופ דרם, המוחדרים על ידי חתכים קטנים בתפר של השפתיים היכן שהן מתחברות עם הרקמות הטבעיות. סולטפורם (Softform) הוא חומר שמשתמשים בו בדרך כלל למילוי של קפלים עמוקים ולשפתיים עדינות. כרגע כמעט ולא מבוצע בישראל.

ניתוח הגדלת שפתיים – לדעתם של רבים זוהי יכולה להיות השיטה הנבחרת, היות והיא אינה משתמשת בחומר שהוא זר לגוף, והגדלת נפח השפתיים מושגת על ידי קידום הרירית בתוך השפה כדי שהחלק הורוד יקרין יותר כלפי חוץ. הניתוח להגדלת השפתיים נעשה על ידי מנתח פנים ולסת שמתמחה באסתטיקה אשר ישפר באופן דרמטי וקבוע את האזור מסביב לפה. קיימות עוד טכניקות בכדי להשיג נפח גדול יותר, כמו קידום שפה (V-Y plasty) הרמה (Lip Lift) או הרמת התפר (Corner Lift). ניתוחי הגדלת שפתיים כמעט ולא מבוצעים בישראל למטרות ניפוח אלא רק לצרכים אסתטיים רפואיים.

 


כמה זמן מחזיקה הגדלת שפתיים?

בהתאם לחומר שבחרנו כך משך הזמן שעיבוי שפתיים יחזיק. כאשר חומר המילוי מבוסס על חומצה היאלורונית הרי שתוצאות הגדלת שפתיים נשמרות לתקופה של שנה. כאשר נזריק חומר מסוג קולגן הרי שתוצאות הטיפול ימשכו כשנה ואף יותר. כאשר נזריק חומרי מילוי קבועים להגדלת שפתיים כדוגמת סיליקון טהור (לא מומלץ) הרי שתוצאות הטיפול הן לכל החיים, אין זה אומר שלא נזדקק לבצע הזרקה נוספת כמה שנים מאוחר יותר שכן הרקמות ממשיכות להזדקן והשפתיים ממשיכות להתרוקן מקולגן ואלסטין ולכן חשוב להבהיר כי החומר נשאר קבוע אולם לאחר מספר שנים יש צורך בטיפולים נוספים כדי לשמור על הקיים.

 


האם לאחר הגדלת שפתיים המראה יהיה טבעי?

למרות שהתוצאות נראות כמעט מיד לעין, הטיפול לא ישנה את מראה הפנים בצורה קיצונית כך שכולם יבינו או ישימו לב לטיפול אותו עברת, את בוודאי תבחיני בשינוי מידית. כאשר עיבוי שפתיים נעשה באמצעות חומרי מילוי זמניים (חומצה היאלורונית כמו רסטילן למשל או קולגן) תוצאות הטיפול יראו טבעיות לחלוטין! כאשר הטיפול יבוצע בסיליקון, מראה השפתיים יראה מעט בובתי ולא טבעי, כמובן שאיכות התוצאה תלויה ברופא המזריק, ישנם רופאים המנוסים מאוד בהזרקת סיליקון בשפתיים וכאשר המילוי לא יהיה מוגזם התוצאה תראה טבעית ויפה.

 


כמה עולה לבצע הגדלת שפתיים?

לא צריך להיות עשיר כדי לעבור עיבוי שפתיים. היום ניתן לעצב את השפתיים בעלות יחסית די נמוכה כאשר גם המעמד הנמוך בינוני יכול להרשות לעצמו לבצע טיפול מסוג זה. עלות ההגדלה נעה סביב ה - 1,600 שקלים תלוי כמובן בחומר המוזרק ותלוי גם בכמות החומר המוזרקת בטיפול - בהחלט עלות סבירה לכל הדעות. בהשוואה לניתוחים פלסטיים למשל, העלות היא יחסית שולית כיוון שניתוח פלסטי מסתכם בעשרות אלפי שקלים.

 


מה יקרה אם לא נבצע שוב הגדלת שפתיים?

כעבור שנה ממועד ביצוע עיבוי שפתיים חומר המילוי נעלם ונספג לחלוטין (כאשר הזרקנו חומרי מילוי זמניים) כך שנחזור בדיוק למצב ההתחלתי טרם הטיפול בשפתיים הווה אומר שאין חובה לחזור על הטיפול פעם נוספת וזה נתון לשיקול דעתו של המטופל. חשוב לומר כי על פי הניסיון בשטח, מי שחווה הגדלת שפתיים מוצלחת בוודאי יבצע הגדלה נוספת.