×

×

הזעת יתר לחסכנים

לפניכם מאמר המציג שיטות טיפול בהזעת יתר מבלי להידרש להוצאות כספיות בלתי מבוטלות אותן ניתן ליישם בבית וזאת מבלי לבצע הזרקת בוטוקס, רכישת מכשירים או מעבר ניתוח להסרת בלוטות זיעה. רוב המרפאות או המכונים העוסקים בטיפול בהזעת יתר טוענים כי הטיפולים לטווח ארוך הם הפתרון לבעיה, ניתוח הזעת יתר או יותר מדויק ניתוח להסרת בלוטות ההזעה, טיפול בוטוקס ® נגד הזעת יתר, דריוניק (מכשיר המשווק בישראל ע”י מספר מרפאות המבצעות והמתמחות בטיפול הזעת יתר) ושיטות דומות בהן משתמשים באותה הטכנולוגיה שנקראת ביונטופורזה של מים מהברז (תהליך בו מועבר זרם חשמלי חלש לאזור הנגוע בהזעת יתר) הן שיטות שבדרך כלל יעילות אולם לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות ועל כך תוכלו לקרוא במאמר יעילות הטיפול הזעת יתר לפי אזורים כאן באתר. כמו כן תוכלו לקרוא גם על צמחים למניעת זיעה טורדנית.

המלצת המערכת

למרות שתרופות ותכשירים נותנים פתרון מסוים, ההמלצה היא לעבור טיפול במרפאה נגד הזעת יתר או על ידי הזרקת בוטוליניום טוקסין, או באמצעות ניתוח או על ידי הריסת הבלוטות בעזרת מכשירים שמבוססים על אור לייזר. התייעצו עם הרופאים שלנו שמנוסים בכל שיטות הטיפול.

 


הזעת יתר טיפול בתמיסות

ישנם כאלו הסובלים מתופעה של הזעה מוגברת המשתמשים בתמיסת אלומיניום כלורי כמו למשל בחומר בשם אנהידרול פורטה (יש לבצע מריחה של המשחה לפני השינה) כאשר בטרם נתחיל במריחת המשחה יש לייבש את האזור המזיע לאחריו נבצע את מריחת החומר ונאטום אותו באמצעות יריעת פלסטיק למשך כל הלילה בכדי להחדיר היטב את התמיסה, בבוקר כאשר אנו מתעוררים צריך לשטוף היטב את האזור שנמרח, ישנם כאלו הסובלים מהזעת יתר מוגברת והם צריכים לבצע את הטיפול פעמיים במהלך היום, לרוב השיטה הזו מביאה להקלה על התופעה תוך פרק זמן של כשבוע. אם התמיסה הכלורית גורמת לגירוי של העור באזור המטופל חל איסור בשימוש יריעת הפלסטיק כפי שהוסבר בפתיח של המאמר. ישנן תמיסות אחרות שאף הן יכולות להיות שימושיות בטיפול הזעת יתר בהן תמיסה שנקראת מתנמין - התמיסה אינה מעלימה את התופעה לחלוטין אולם היא יכולה להקל מאוד על המטופל.

 


ריח רע מהאזור המזיע

הטיפול בריח רע הנגרם מהאזור המזיע בה לידי פתרון גם ע”י שמירה על הגיינה גבוה וגם באמצעות חומרים המרסנים את הריח, מקור הריח המופץ מהאזור המזיע הוא בחיידקים ושמרים הגורמים לפירוקה של הזיעה ושל העור הרטוב באזור הבעייתי. בכדי לדכא את הריח ולרסנו חובה לשמור על ניקיון האזור המזיע וכך מסולקים החיידקים האחראים על הריח המופץ.

מומלץ לרחוץ את האזור עם סבון נוזלי המכיל חומר שנקרא כלורהקסידין (חומר איתו גם מבצעים שטיפות פה לאחר השתלות שיניים - ניתן להשיג בכל בית מרקחת בעלות נמוכה של שקלים בודדים) או כל חומר חיטוי אחר בשילוב עם מריחה של תכשירים המכילים אלומיניום כלורהידרוקסידי, אם ההזעה מופיעה באזור בית השחי הרי שמומלץ לגלח את השיער, שימוש בתכשירים אחרים כמו קרמים ותחליבים שהם אנטי בקטרייאלים המכילים חומרים בשם קלינדמיצין קרוב לוודאי יפתרו את הריח הרע המופץ.

מומלץ לפנות לרופא המשפחה שימליץ על משחות ותכשירים בטרם נבחר לעבור טיפולים יעילים מצד אחד עם עלות לא מבוטלת מהצד השני ולחוסכים שמבינינו הרי שמומלץ לנסות את השיטות שהובאו כאן לפניכם תתפלאו אבל ישנם כאלו הסובלים מהתופעה שתכשירים כן עזרו להם ונמנעו מהוצאה כספית מיותרת.