×

×

הזעת יתר שאלות ותשובות

מי רשאי לבצע טיפול הזעת יתר בבוטוקס ®? כיצד הבוטוקס ® מונע את הופעת הזעת יתר? מתי אחוש בתוצאות הטיפול? מה יקרה לאחר שנפסיק להזריק בוטוקס ® לטיפול בהזעת יתר? על נושאים אלו ואחרים יעסוק המאמר שלפניכם.

המלצת המערכת

למרות שתרופות ותכשירים נותנים פתרון מסוים, ההמלצה היא לעבור טיפול במרפאה נגד הזעת יתר או על ידי הזרקת בוטוליניום טוקסין, או באמצעות ניתוח או על ידי הריסת הבלוטות בעזרת מכשירים שמבוססים על אור לייזר. התייעצו עם הרופאים שלנו שמנוסים בכל שיטות הטיפול.

 


מהו בוטוקס ® המוזרק בטיפול הזעת יתר?

הבוטוקס ® הוא חלבון המיוצר בתנאי מעבדה ע”י חברת אלרגן שמוזרק במינונים קטנים ומדודים ביותר ישירות לשריר, מה שגורם לשיתוקו ולהעלמת הזעת יתר. הזרקת בוטוקס ® לטיפול הזעת יתר בבית השחי אורכת כעשר דקות, כאשר התוצאות מופיעות כשלושה ימים לאחר הזעת יתר, אין צורך בהחלמה וניתן לחזור לשגרת החיים מיד לאחר ביצוע הזעת יתר.

 


כיצד הבוטוקס ® מונע את הופעת הזעת יתר?

הבוטוקס ® מוזרק לבית השחי או לכפות הידיים, הרגלים והפנים וגורם לחסימה של התשדורת בין העצב לשריר מה שמעלים ההזעה.  


מתי אחוש בתוצאות?

בתוך ימים בודדים לאחר טיפול הזעת יתר תראו שינוי משמעותי כאשר תהליך השיפור ימשך עד חודש לאחר טיפול בהזעת יתר כאשר השפעת הבוטוקס ® פגה לאחר כשישה חודשים.

 


מי רשאי לבצע טיפול הזעת יתר בבוטוקס ®?

ישנן מדינות בעולם בהן ההזרקות מותרת לאחיות ואף לקוסמטיקאיות. בישראל הזעת יתר חייבת להיעשות אך ורק ע”י רופא. אין זה משנה מה תחום התמחותו של הרופא ואין הרופא חייב להיות למשל רופא עור או מנתח פלסטי, אולם חשוב כי ההזרקה תעשה ע”י רופא בעל ניסיון בטיפולי הזעת יתר ובקליניקה מסודרת שם הכול מתועד ונשמר כראוי.

 


האם טיפול הזעת יתר כואב?

תחושת אי נוחות קלה מורגשת בזמן ההזרקה אולם הטיפול אינו כואב במיוחד אם הרופא המבצע את הטיפול, משתמש במחט דקה וקצרה. כאשר הטיפול נעשה בצורה נכונה ניתן לדמות את הכאב לעקיצת יתוש. ישנם רופאים המאלחשים את המקום המטופל במשחות אלחוש. כאשר מבצעים הזעת יתר בכפות הידיים או טיפול הזעת יתר בכפות הרגלים באמצעות בוטוקס ® יש צורך לבצע הרדמה מקומית של המקום המטופל, מאחר והאזור רגיש ביותר לכאב.

 


למי לא מומלץ לבצע הזעת יתר בבוטוקס ®?

הטיפול בהזעת יתר אינו מומלץ כאשר האזור שאמור להיות מטופל מזוהם או פתוח. טיפול הזעת יתר אינו מומלץ גם לאנשים בעלי רגישות יתר למרכיבי הבוטוקס ®, אנשים הסובלים מבעיות עצביות כמו למשל חולי ALS ומחלות ניוון שרירים. הבוטוקס ® אינו מומלצץ גם לכאלו הסובלים מתסמונת למברט-איטון שהיא הפרעה אוטואימונית די נדירה.

 


מה יקרה אם נפסיק להזריק בוטוקס ®?

לאחר שנפסיק לבצע טיפולי הזעת יתר המצב יחזור בדיוק לקדמותו! אין חובה להמשיך ולבצע הזרקות אולם על פי הניסיון בשטח מי שחווה טיפול מוצלח בוודאי ימשיך לבצע טיפולי הזעת יתר בעקביות אחת למספר חודשים.