הזרקת co2 ✔️ השוואת מחירים

הזרקת co2 לחידוש העור

ריפוי באמצעות פחמן, שיטת CDT הינה טכניקת טיפול חדשנית יחסית המתפשטת בעולם המערבי וגם בישראל כמו אש בשדה קוצים. הזרקת דו תחמוצת הפחמן Co2 נמצאת בשימוש בקהילה האירופית כבר למעלה מ - 60 שנה. רוב הטיפולים האסתטיים המבוצעים באמצעות Co2 מיועדים למספר תופעות עור בהן, טשטוש קמטי הבעה, סימני מתיחה, טשטוש צלקות וצלקות אקנה, ריפיון עור, צלוליטיס, עיגולים שחורים מסביב לעיניים וגם להפחתת שומן. הטיפולים מבוצעים לרוב באזור הפנים, צוואר, זרועות, בטן וירכיים. הריפוי ע”י הזרקת Co2 מבוצע ע”י שורה של הזרקות קטנות עם מחט דקה המחוברת לצינורית המעבירה כמויות זעירות של Co2 רפואי מתחת לפני העור בזרימה ובמינון מבוקר באמצעות מכשיר ייעודי שהוכשר למטרה זו.

המלצת המערכת

קיימות מספר שיטות לחידוש והצערת העור ולמרות שלכל רופא יש את ה- ״אני מאמין שלו״, ההמלצה שלנו היא ״ללכת״ על טיפולים בלייזר או על טיפולי מזותרפיה. המלצה חשובה נוספת היא לעבור ייעוץ רק על ידי רופא, רצוי דרמטולוג. התייעצו עם המומחים שלנו שידעו לאבחן ולטפל בכם היטב. עשו זאת עכשיו.

 


רקע כללי על Co2

הכיצד הזרקות של דו תחמוצת הפחמן אותו מזכירים בכל הזדמנות בהקשר של שינויי האקלים הגלובלי יכול לשמש כפתרון רפואי להצערת העור בטיפולים אסתטיים? דו תחמוצת הפחמן כפי שהמבנה המולקולארי שלו מעיד מורכב מאטום אחד של פחמן (C) ושני אטומים של חמצן (0). Co2 הוא גז בלתי נראה נטול ריח הנפלט ע”י יצורים חיים (בני האדם וחיות) בזמן הנשימה ובאופן הפוך נקלט על ידי צמחים ועצים בתהליך הנקרא פוטוסינטסיס, אשר תורם לגדילתם ומנגד יוצר עוד חמצן לנשימה. Co2 גם נוצר על ידי בעירה של חומרי דלק כמו פליטה של מכוניות וייצור חשמל מתחנות כוח מונעות פחם. מפעלים גדולים עם תפוקת יתר המכונים “עקבות פחמן” מנסים לצמצם את השפעת תפוקת דו תחמוצת הפחמן על ידי נטיעת צמחים ויערות. על אף הסכנה של השפעה מזיקה במונחים של גז חממה, לדו תחמוצת הפחמן יש שימושים רבים חיוביים באוכל, שמן ותעשיות כימיות (משקאות מוגזים, חומרים לאפיה, חומרים לכיבוי אש, לייזר תעשייתי ורפואי ותמיסות לניקוי יבש).

 


Co2 בענף הרפואה שלא למטרות אסתטיות

ל- Co2 סגולות נפלאות גם בתחום הרפואי. אחד מתכונות אלו היא יכולת הרחבת כלי דם Vasodilatory, היכולת להרפיית השרירים בכלי הדם המאפשרת להם להתרחב ולהתפשט. התרחבות כלי הדם מובילה להורדת לחץ דם ולזרימה טובה יותר של חמצן בגוף. ההשפעה הטובה של דו תחמוצת הפחמן ברפואה התגלתה לראשונה בצרפת בשנת 1930 כאשר מתרחצים עם פצעים רחצו בבריכות עשירות בדו תחמוצת הפחמן החלימו מהר יותר מכאלה שלא רחצו באותן בריכות. הריפוי בפחמן נכנס לשימוש ברפואה ונחקר בצרפת בשנות החמישים על ידי קבוצה של קרדיולוגים (מומחי לב) שהשתמשו ב- Co2 לטיפול בחולים עם מחלות שונות הקשורות במחזור הדם, צבירת שומנים ובעיות עורקים. לאחר מכן החלו ליישם גם את הטיפול במטופלים עם בעיות צלוליטיס, וכעת משתמשים בו באופן נרחב לטיפול בבעיות אסתטיות ולהצערה וחידוש עור הפנים.

 


כיצד Co2 עובד הלכה למעשה?

גוף האדם בנוי מהרבה סוגים שונים של תאים בתוך האורגנים הראשיים ובעור, לכולם תפקידים שונים, אך לכולם דרושה אנרגיה בצורת חמצן היוצרת דו תחמוצת הפחמן כמוצר נלווה. כל פעם שאנו נושמים חמצן לריאות, החמצן נלקח ע”י תאי הדם האדומים הנמצאים בכלי הדם הזעירים בריאות. כל תא אדום בריאות יכול לקחת ארבע מולקולות מהריאות ללב דרך כלי הדם. כאשר הלב פועם הוא מעביר את תאי הדם לעורקים ובמסעותיו מסביב לגוף להיכן שהם מיועדים. היכן שהם נתקלים באזור עם רמת דו תחמוצת פחמן גבוהה שנוצרה על ידי עבודה קשה או מטבוליזם של תאים מסוימים, תאי הדם האדומים מורידים את מולקולות החמצן שלהן כדי להזין את אותם תאים ולקחת את דו תחמוצת הפחמן שהם ייצרו והם נושאים את דו תחמוצת הפחמן אל הריאות ואנו נושפים אותם כדי להפטר מהם.

 


כיצד הזרקות Co2 מרפאות בעיות אסתטיות?

עיגולים שחורים מסביב לעיניים / שחור מתחת לעיניים, צלקות וצלוליטיס נגרמות בחלקן כתוצאה ממחזור דם חלש באותו אזור דהיינו אספקה איטית של חמצן. ריפוי באמצעות הזרקות Co2 “משקר” בעצם את הגוף, הזרקת כמות מועטה של דו תחמוצת הפחמן לאזור הפגוע, תעלה את אספקת הדם ותגרום לכדוריות הדם האדומות לבקר את האזור ולאסוף את “הפסולת” - דו תחמוצת הפחמן שהגוף מתפטר ממנו באופן טבעי דרך הריאות. ע”י הגדלת כמות החמצן המגיע למקום, התאים יהיו פעילים יותר ויאיצו את ריפוי המקום או שייווצרו תאים חדשים להצערת האזור באמצעות בניית סיבי הקולגן והאלסטין.

 


מהלך הטיפול באמצעות הזרקת Co2

הזרקות Co2 המבוצעות בקליניקות לרפואה אסתטית דומות מטבען לטכניקת טיפול מתקדמת אחרת בשם מזותרפיה, אך משתמשים בה להזרמה של כמויות קטנות של גז דו תחמוצת הפחמן אל מתחת לעור ולא כמויות קטנות של “קוקטייל” תרופות, חומצות היאלורוניות, חומרים הומאופטיים ועוד. ההליך מבוצע ע”י שורה של הזרקות קטנות בעזרת מזרק דק המחובר לצינורית שמעבירה גז בזרימה ובמינון מבוקר ע”י מכשיר מיוחד ייעודי לטיפול ובפיקוח צמוד של הרופא המטפל. במקרים מסוימים ובהתאם לאזור המטופל יתכן וניתן יהיה להבחין בגז הנע בין שכבות העור. במקרים של טיפול בצלוליטיס למשל, דו תחמוצת הפחמן מועבר לשכבות היותר תחתונות של העור. הטיפול אינו כואב אולם יש רופאים המבצעים אלחוש מקומי או זריקות הרדמה לפני שמתחילה הזרמת הגז לאזור המטופל. מספר הטיפולים שיש לעבור תלוי בסוג תופעת העור וה”מחלה”, לרוב תידרש סדרה של טיפולים (עד עשרה).

 


טיפולי מעקב ותגובת הטיפול בהתאם לבעיה

סימני מתיחה - במקרים של סימני מתיחה, הסימנים מגיבים טוב יותר להליך כאשר הם חדשים ועדיין אדומים ולכן עדיף לטפל בהם בהקדם האפשרי מאשר להמתין מספר שבועות עד שצבעם ידהה. בסימני מתיחה חדשים נדרש טיפול אחד בשבוע למשך שבועיים עד ארבעה שבועות, למרות שבמקרים מסוימים מספיק טיפול אחד, בהתאם לחומרת המצב. בסימני מתיחה ישנים נדרש ל- 3 או 4 טיפולים בשבוע למשך 3 עד 4 שבועות.

צלוליטיס - במקרה של צלוליטיס, הזרמת דו תחמוצת הפחמן אל מתחת לעור מלווה גם במסג’ כדי להעביר את הגז ולפזר אותו בין הרקמות. כאשר הוא בא במגע עם התאים השומנים הוא מילולית “הורג” אותם ע”י גירוי תגובה מטבוליסטית או מכאניזם של שריפת שומן תוך גופית. אפקט התרחבות כלי הדם הנימיים מסביב לתאים השומניים, מעלים את כמות החמצן וזרימת הדם למקום, מחסל את הצטברות הנוזלים והרעלנים בין התאים, יוצר ניקוז לימפטי ומשפר את הגמישות של העור התחתון על ידי גירוי ייצור של קולגן חדש המוביל להצערה של העור בשכבות העליונות והעלמת קליפת התפוז הכל כך מזוהה עם תופעת הצלוליט. תוצאות ההזרקה נראות מיד והעור מקבל מראה חלק, כאשר מחזור הדם משתפר ושריפת השומנים הטבעית נמשכת, המקום הופך לנוקשה ונפטרים גם מההיקפים, כל זאת מבלי לגרוע מטיפולים משלימים המבוצעים אחת לתקופה.

 


סיכונים וסיבוכים אפשריים והאם נדרשת תקופת החלמה?

הטיפול בכללותו הוא ללא כאבים, למרות שיתכן ומספר מטופלים יחוו אי נוחות מסוימת, תחושה של לחץ או תחושת דיקור כאשר הגז מוזרם לרקמות, לעיתים הדבר מתואר כתחושת “שבירה” תלוי באזור המטופל, ניתן לבצע הרדמה מקומית במידת הצורך. תופעות הלוואי כוללות נפיחויות קטנות, אדמומיות, חבורות וכאבים במקום ההזרקה הנמשכים בין יום אחד לחמישה ימים, תלוי באזור המטופל. בטיפול צלוליטיס תתכן תחושה של חום עד ל-24 שעות. מיד בסיום ההליך ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה ללא כל הגבלות למעט הימנעות מרחיצה או שחיה במשך מספר שעות שלאחר הטיפול.