הסוואה קוסמטית - הסתרת אדמומיות, צלקות וחבורות לאחר טיפולים אסתטיים

הסוואה קוסמטית

לאחר טיפולים אסתטיים שונים כמו הזרקות בוטוקס ומילוי קמטים, פילינג, טיפולי לייזר להעלמת פיגמנטציה, ניתוח פלסטי ועוד, הצורך ביציאה מהבית גדול משני טעמים, האחד, להראות “לכולם” את המראה החדש והשני הוא הרצון לצאת כבר מהבית (במקרים של החלמה שנדרשת מההליך אותו עברתם אשר מנעה יציאה בגלל דימום, נפיחות ועוד). הסוואה קוסמטית תדגיש את היופי החדש ותסתיר ראיות של טיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים. כמעט כל מי שעובר ניתוח פלסטי נותר עם נפיחות, חבורות וקוים של חתכים שנראים לעין, גם הזרקות למילוי קמטים והליכים אסתטיים אחרים עלולים להשאיר סימנים כמו נפיחות. תפקידה של ההסוואה הקוסמטית היא להסתיר את תופעות הלוואי הללו עד שהם ימחקו מעצמם עם הזמן.

המלצת המערכת

השוו מחירים למגוון טיפולים אסתטיים וחסכו זמן וכסף על ידי מילוי הפרטים שלכם בדיסקרטיות מלאה בטופס הצור קשר בפורטל. עשו זאת עכשיו!

 


שלושה סוגי הסוואה קוסמטית - Cosmetic camouflage

הסוואה קוסמטית נחלקת לשלוש קטגוריות, הסוואה קוסמטית מסתירה, מוצרי הסוואה היקפיים ומשפרי צבע. כל אחד מהתכשירים בקטגוריות הוא בעל ייעוד שונה במקצת, המותאם בדרך כלל לסוג הפגמים שמנסים להסתיר. סוג “הפגם” או תופעת הלוואי שנוצרה מצריך הסוואה אחרת או שילוב של השיטות.

  1. הסוואה קוסמטית מסתירה קוֹנְסִילֶר - התכשירים להסתרה הם הנפוצים יותר. המוצרים המסתירים מטרתם לכסות קווי חתכים, צלקות וחבורות כך שכל מי שעבר ניתוח פלסטי למשל, יוכל להשתמש בהם. תכשיר טוב להסתרה צריך להיות סמיך מספיק ומשחתי כך שיתמזג בטבעיות עם העור וזאת מבלי שניתן יהיה להרגיש שלמעשה מאופרים!
  2. מוצרי הסוואה היקפיים - הסוואה היקפית עשויה משני מרכיבים עיקריים ומשניים חיוניים בכדי להשיג מראה טבעי. תכשיר אחד הוא highlighter והשני הוא contouring shadow. שימוש בתכשירים הללו גורם למשיכת תשומת לב ממקומות מסוימים בפנים והצללה על אזורים שיכולים להיות נפוחים ומתחילים להחלים. התכשירים האלו יכולים להיות מצוינים עבור אלו שעברו ניתוח מתיחת פנים או ניתוח אף. קונטורינג איי ליינר (עיפרון פחם) למשל, יכול להדגיש ולהגדיר את מסגרת העיניים לאחר טיפול לעיצוב עצמות לחיים ולגרום למראה דרמטי שימשוך את תשומת הלב לעיניים ולא לעצמות הלחיים שדי נפוחות לאחר ההליך.
  3. משפרי צבע - כאשר עסקינן בחבורות או בדהייה של צבע העור, משפרי הצבע הם הטובים ביותר. התכשירים האלו באים בשני גוונים שונים, לבנדר (סוג של צמח) וירוק. שני הסוגים עובדים על פיצוי של תוצאות ההחלמה. גוון הלבנדר מסווה במיוחד חבורות ואילו הגוון הירוק הוא להסוואת אדמומיות האופיינית למשל לאחר טיפול בוטוקס ומילוי קמטים.

 


באיזה שלב מתחילים להשתמש בהסוואה קוסמטית ולמי זה מתאים?

הדבר הטוב בהסוואה קוסמטית הוא שאינו מוגבל רק לשימוש של נשים. הסוואה קוסמטית יכולה להתאים גם לגברים שעברו ניתוח פלסטי או הליך קוסמטי רפואי אחר. כאשר הרופא המטפל או המנתח ייקבע שההחלמה הסתיימה לגמרי ואפשר לחזור לשגרה הרי שבשלב זה ניתן להתחיל בהסוואה קוסמטית של “הפגמים”. חשוב לציין כי התכשירים להסוואה אינם גורמים אלרגיה, הם ללא ריח ומעוצבים במיוחד להסתיר את הדברים אשר לא רוצים שיבלטו.

 


כיצד משתמשים בהסוואה קוסמטית

  1. שימוש בקוֹנְסִילֶר - התכשירים מסוג קוֹנְסִילֶר (איפור לטשטוש כתמים) הם הנפוצים יותר מבין כולם בגלל שהם מכסים מגוון גדול של ליקויים הכוללים פגמים וחתכים. יש לבחור במוצר שהוא סמיך וצבעו עמום. קוֹנְסִילֶר צריך להיות משחתי מספיק שניתן יהיה למזג אותו עם העור וצריך להיות בגוון שמתאים לצבע הטבעי של העור. לפני שרוכשים קוֹנְסִילֶר כדאי לנסות את המוצר על הזרוע כדי לראות עם הגוון מתמזג עם העור, התכשירים היקרים מגיעים מן הטבע, קוֹנְסִילֶר טבעי, הוא איכותי יותר ומקנה מראה טבעי יותר. כאשר כבר משתמשים בתכשיר יש לעשות זאת עם ספוג קוסמטי המבטיח שהקוֹנְסִילֶר יתמזג היטב, ניתן גם להשתמש במברשת שטוחה עם זיפים גמישים וחדים. באמצעות המברשת מערבבים ומניחים קוֹנְסִילֶר נוזלי על האזור אותו רוצים להסוות.
  2. שימוש במשפרי צבע - בשונה מקוֹנְסִילֶר הניתן לשימוש על כל הפנים, את משפרי הצבע, שמים על החבורות והאדמומיות וזאת במידה וצבעם בולט. אם רוצים להסוות אדמומיות, כדאי לבחור במשפר הצבע הירוק, הטיפול בחבורות יתבצע כאמור ע”י לבנדר. כדי לכסות את הסימנים שנשארו לאחר ההליך הקוסמטי, יש למרוח את התכשיר ישירות על החלק היכן שדהה הצבע ולמזג ביניהם. אפשר להמשיך עם החומר המסתיר ואפילו עם שכבת בסיס כדי להגיע לתוצאה טובה יותר.
  3. שימוש במוצרים היקפיים - מוצרים היקפיים שלא כמו ההסוואה המסתירה, או משפרי צבע העור, באים יותר כדי לתת “פיניש” או טאצ’ סופי מאשר להסוות פגמים וחבורות. ישנם שני מרכיבים בערכת המוצרים ההיקפיים, המרכזי, וזה שנותן את ההצללה. השימוש הנכון בתכשיר זה, מסיר הדגשות של צבע באזור הנפוח שמשתמש באור וצל, ולכן הוא טוב במיוחד לכאלו שעברו ניתוח אף או מתיחת פנים. מוצרים היקפיים קשים יותר לשימוש מאשר מוצרי ההסוואה האחרים וכדאי להשתמש במאפר מומחה שיסביר את הטכניקות של השימוש לאחר שרוכשים את המוצר. בדרך כלל השימוש הוא לשים את המרכיב העיקרי (highlighting) על מרכז החלק שדורש טיפול (למשל בניתוח אף לשים אותו לאורך הגשר של האף) ואת המרכיב המצליל של החומר (contouring shadow) באזורי הנפיחות. לאחר ששמים את החומרים אפשר לערבב את מה שנשאר לשימוש כללי על העור כדי לקבל מראה טבעי.