העלמת ורידים ✔️ השוואת מחירים

העלמת ורידים

דליות (כלי דם) הן אותם ורידים בולטים הנראים מבעד לעור הרגליים, תופעה אשר נפוצה אצל כ- 40% מכלל הנשים באוכלוסייה ובכ-17% מהגברים. בורידים התקינים בגופנו קיימים שסתומים חד כיווניים שמונעים מהדם לנוע כלפי מטה, דהיינו לכיוון הרגליים ומאלצים אותו לזרום לכיוון הלב בלבד. כאשר השסתומים נפגעים, הדם מצטבר בורידים והם מתרחבים וגורמים לאי ספיקה ורידית. תופעת הורידים מתרכזת לרוב באזור הרגליים אולם אלו יכולים להופיע באזורים אחרים בגוף כמו הידיים. פרט לורידים, ישנם כלי דם נוספים בהם ורידי עכביש ונימים. ורידי עכביש ונימים הם כלי דם קטנים מאוד אשר מבצעים בדיוק את אותה הפעולה שהורידים מבצעים, ההבדלים בינהם הם מבחינת גודלם, נימים וורידי עכביש הם הרבה יותר דקים.

המלצת המערכת

למרות שבקופות החולים השונות (כללית, מכבי, לאומית ומאוחדת) מבצעים טיפולים להסרת ורידים, טכניקות הטיפול הן ברוב המקרים מיושנות וגם כואבות, הליכים הרבה פחות פולשניים כגון לייזר וגלי רדיו מבצעים רק באופן פרטי ואצל מומחי כלי דם, התייעצו עם המומחים שלנו, בחלק מהמקרים (בכפוף למצב המטופל), הטיפולים מבוצעים במימון מלא או חלקי של הקופה.

 


גורמים לורידים בולטים ברגליים

היווצרות של נימים וורידים בולטים נגרמת ברוב המקרים כתוצאה מגנטיקה ו/או עמידה ממושכת על הרגליים. גורם נוסף אשר משפיע על התפתחות וורידים הוא שינויים הורמונלים רבים שגוף האישה עובר כמו למשל, היווצרות ורידים בולטים ברגליים אצל אישה בהריון בשל הלחץ המופעל על הוריד התחתון.

ישנם מקרים חריגים שיוצרים פצעים עמוקים ברגליים בעקבות חוסר מנוחה של הרגליים (חסכנו לכם תמונות קשות לצפייה), כאבים משמעותיים לאחר עמידה מרובה על הרגליים, הפרעות בהליכה, התכווציות שרירים בלילות ושינוי במבנה העור היכול להביא לתגובה דלקתית באזור הקרסול, המשמעות של כל אלו היא פגיעה בתפקוד היום יומי של כל אחד ואחת מאיתנו.

הצעד הראשון שלכם לטיפול בורידים הבולטים הוא פגישה עם רופא כלי דם אשר יבצע בדיקת דופלקס או בדיקת דופלר ויאבחן האם מדובר בבעיה אסתטית שאיננה ממומנת ע”י קופות החולים בה ניתן לטפל באופן פרטי לחלוטין או בבעיה רפואית (אשר ממומנת באופן חלקי ע”י קופות החולים, ברוב המקרים בטכניקות טיפול ישנות אשר משאירות צלקות) של אי ספיקה ורידית.

דופלר הוא סוג של מכשיר אולטרסאונד, אשר מאפשר לבחון את תפקודם של כלי דם ואת זרימת הדם שבהם. הבדיקה במכשיר אינה פולשנית ואינה כרוכה בכאבים. לאחר אבחון הרופא ובהסתמך על בדיקת הדופלר, תוכלו לדעת מהי חומרת הבעיה ואיזה טיפול מתאים לכם להסרת הורידים הבולטים ברגליים.    


שיטות טיפול להעלמת ורידים בולטים

  • ניתוח העלמת ורידים – ניתוח העלמת ורידים בולטים היא שיטת הטיפול המסורתית והוותיקה מבין כל השיטות האחרות. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית באיזור המטופל ונמשך בין שעה לשלוש שעות תלוי במספר הורידים הפגומים. התוצאות של הניתוח להעלמת ורידים בולטים מאפשרות ליהנות מתפקוד מלא לאחר מספר ימים.
  • העלמת ורידים בולטים בלייזר – טכנולוגית הלייזר היא טיפול מודרני, מהיר, אשר אינו משאיר צלקות על עור הגוף ומאפשר לחזור לפעילות יום יומית מיד לאחר הטיפול. משך הטיפול בלייזר אורך כ – 45 דקות עד שעה. שיעור ההצלחה בשיטת הלייזר להעלמת ורידים הוא כ-97%.
  • חומר מטרש – “אקו סקלרותרפיה” העלמת ורידים – העלמת ורידים באמצעות חומר מטרש (אקו סקלרותרפיה) הינה שיטה יעילה שבה משתמשים באמצעות מכשיר אולטרה סאונד שמספק תמונה ברורה לרופא להגיע לוריד הפגום. העלמת ורידים באמצעות חומר מטרש מצריכה מספר טיפולים להעלמה מלאה של הורידים הפגומים והתוצאות נראות לעין לאחר מספר שבועות. הטיפול בחומר מטרש מספק כ – 95% הצלחה ומתאים גם לטיפול בקופרוז.
  • טיפול בורידים בולטים ע”י שימוש בגלי רדיו – העלמת ורידים בולטים באמצעות גלי רדיו היא טכניקה חדשנית לאיטום הוריד. הטיפול אורך 15 – 20 דקות פחות משיטות אחרות וללא תחושת כאב. שיטת העלמת ורידים באמצעות גלי רדיו דומה במהותה לשיטת העלמת ורידים באמצעות לייזר.
  • העלמת ורידים בולטים ע”י מחט – טיפול במחט להסרת ורידים בולטים מתבצע בהרדמה חלקית או כללית ואינה כרוכה בכאב. תוצאות השיטה מגיעות לאסתטיקה מקסימלית כ – 98%. תקופת ההחלמה מהירה מאוד.
  • טיפול להעלמת הורידים בקצף – הטיפול בהזרקת חומר מקצף הוא תחליף מצויין לניתוח. היתרון של הטיפול היא מידת ההצלחה המרשימה ביותר כך שניתן לחזור לשיגרה היום יומית מיד לאחר הטיפול ולא נשארים חתכים על העור.
  • חבישת גרביים אלסטיות למניעת ורידים בולטים – גרביים אלסטיות הם חיוניות לכל טיפול להעלמת ורידים בולטים. גרביים אלסטיות הוא אחד הטיפולים היעילים והפשוטים ביותר למניעת ורידים בולטים. הגרביים האלסטיות מיוצרות ע”י חומרים טבעיים ואיכותיים. ניתן לרכוש את גרביים אלסטיות ע”י מרשם מהרופא אשר מתאים את מידות הגרב למידות הרגל.

 


העלמת נימים

נימים הם כלי דם קטנטנים שתפקידם הוא לקשר עורקיקים עם ורידונים. מחיצת נימים היא שכבה בודדת של תאים שמעבירה חומרים כגון מזון, חמצן, מים, פסולת ותחמוצת פחמן הלוך ושוב בין הדם והרקמות. שקיפות זו גורמת לכלי הדם הקטנים להיות חלשה ושברירית. כאשר הקיר הנימי נשבר, תכולו זולגת לכיוון הרקמות הסמוכות. בגלל שהנימים נשברים קרוב לפני העור הם דומים לחוטים עדינים ופגומים. היכנסו אל המדריך לטיפול בהעלמת נימים, שם תוכלו לקרוא על הסיבות למניעת נימים שבורים ואיך למנוע בכלל את הופעתם וגם כל השיטות להעלמת הנימים בפנים ובגוף. לכניסה למדריך העלמת נימים