העלמת נימים ✔️ השוואת מחירים

העלמת נימים

נימים הם כלי דם קטנים ביותר המחברים עורקיקים עם ורידונים. מחיצה של נימים היא שכבה בודדת של תאים אשר מעבירה חומרים כמו מזון, חמצן, מים, פסולת ותחמוצת פחמן הלוך וחזור בין הדם והרקמות. השקיפות הזו גורמת ל”מחיצת הנימים” להיות חלשה ולכן ושברירית. כאשר הקיר הנימי נשבר, התכולה שלו זולגת אל הרקמות הסמוכות. כאשר הנימים נשברים קרוב לפני העור הם נראים כמו חוטים עדינים פגומים. נימים שבורים נקראים גם ורידי עכביש. נימים שבורים גורמים למראה של אַדְמֶנֶת. גם טלנגקטסיה שהיא נימים שטחיים נפוחים גורמים למראה כזה של חוטים. מדובר בתופעה שאינה אסתטית כלל וכלל ובמיוחד כאשר היא מופיעה בפנים על האף ובלחיים. כאשר הם נשברים התכולה שלהם זולגת ונשארת כלואה במקום. נימים מופיעים גם על הרגליים, וגם שם הם מהווים מטרד.

המלצת המערכת

למרות שניתן להסוות נימים, ההמלצה היא לא להתפשר ולעבור טיפולים מתקדמים בלייזר או בקרן אור. המחיר שתאלצו לשלם שווה כל שקל אולם מאוד חשוב שאת הטיפול תעברו אצל רופאים מומחים שמחזיקים מכשור איכותי. התייעצו עם המומחים שלנו, המתמחים בהעלמת נימים בפנים וברגליים.

 


סיבות להופעת נימים שבורים ומניעת הופעתם

נימים שבורים או טלנגיקטסיה (telangiectasia) הם כלי דם מורחבים באופן א-נורמאלי מתחת לפני העור. קוטרם של הנימים נע מ- 0.05 מ”מ ועד 0.3 מ”מ. הנזק לאותם כלי דם עשוי להיות בכל מקום בגוף אך הם נפוצים יותר בפנים וברגלים, שלא כמו ורידים בולטים ברגלים שניזוקים עקב לחץ יתר הנימים ניזוקים מסיבות אחרות. הדרך הטובה ביותר להעלים נימים שבורים היא למנוע את הופעתם. לפניכם מספר סיבות אשר מזוהות עם הגדלת הסיכון להיווצרותם של נימים שבורים בפנים ובגוף כך שאם נמנע מהם נוכל למנוע ברוב המקרים את הופעת הנימים בהן שיזוף, מזג אויר חם, רוח שנושבת בחזקה בפנים, רחיצה עם מים חמים, חשיפת יתר לשמש, שימוש מוגזם באלכוהול, שפשוף חזק מידי של הפנים או הרגליים, לנוע ממקום למקום כאשר הפרשי הטמפרטורה ניכרים (כניסה ויציאה תכופים מחדר הקפאה). עדיין, לא את כל הגורמים לנימים ניתן למנוע, למשל פנים עם רוססיאה (rosacea) או כאשר העור נעשה דק יותר עם הגיל, המוביל להופעתם של נימים שבורים שהיו קודם לכן ולא נראו.

 1. מחלת כבד - טלנגיקטסיה הוא סימפטום של cirrhosis (שַׁחֶמֶת, צִירוֹזִיס) הכבד שעלולה לגרום משתיית יתר של אלכוהול או היפר-הסטרוגנמיה, שהיא רמה גבוהה של אֶסְטְרוֹגֶן. אנגיומה (גידול כתוצאה מהתרחבות כלי דם) עכביש היא סוג של טלנגיקטסיה.
 2. רוססאה - אחת מהסימנים של רוססאה היא נימים שבורים, הם אינם בולטים במיוחד בשלבים הראשונים, ונעשים יותר ויותר בולטים לעין כאשר הם יוצרים התפזרות של ורידים על הלחיים והאף. הגורמים לכך עשויים להיות צריכת יתר של אלכוהול, קפאין, משקאות חמים, איפור וחום. הגורמים לרוססאה טרם מוצו עד תום אך התיאוריות להיווצרותה רבות.
 3. נזק מהשמש - חשיפה לשמש היא גורם לנימים שבורים. התרחבות ממושכת של כלי דם כתוצאה מקרני שמש עלול לגרום לנזק לקירות כלי הדם. הקרבה לפני העור מאפשרת לאדמומיות של הורידים להיראות, עוד גורמים בעלי תפקיד שנמנים עם הגורמים כוללים הורמונים, גיל וגורמים תורשתיים.
 4. הריון - הרבה נשים חוות באופן זמני, קווים אדומים קטנים, או נימים שבורים בחלקים שונים של הגוף במשך השבועות האחרונים של ההיריון. תוספת זרימת דם מסביב לשליש השלישי עלול להוביל לורידי עכביש שנראים על הלחיים ונימים דקים נדחסים ונעשים בולטים יותר. ורידי העכביש נעלמים כאשר נולד התינוק וזרימת הדם חוזרת למצב נורמאלי.
 5. תנאים רפואיים - למרות שהיוצרות ורידי עכביש יכול להיות גם אידיופתי (מחלה ממקור בלתי ידוע), תנאים רפואיים שונים כמו התקשות העור, זאבת וליקוי תורשתי בנוסף שימוש בסטרואידים עלול להיות גורם לנימים שבורים. גם גלולות למניעת היריון עלולות להיות גורם לנימים שבורים.

 


שיטות הטיפול בנימים

נימים שבורים בפנים וברגליים הם אינם מראה אסתטי נעים כלל ועיקר ובעקבותיו עולה השאלה כיצד נוכל להסירם? נימים קטנים ליד פני העור מתרחבים ונראים לעין נקראים בדרך כלל נימים שבורים או ורידי עכביש. מדובר בבעיה קוסמטית טיפוסית ולא בבעיה בריאותית של רקמות כאשר זה קורה בפנים, טיפול העלמת נימים בפנים וברגליים אשר מתמקד באטימתם או בהריסתם של הנימים הקטנים נמצא יעיל ביותר, יש לציין כי הגוף יקלוט את אותם נימים מחדש אולם מבלי שהללו יראו לעין. גם נימים ברגליים אינם נחשבים לתופעה בריאותית והעלמתם היא רק לצרכים אסתטיים. להלן שיטות הטיפול באמצעותן מעלימים ומיסירים נימים ברגליים ובפנים:

 • העלמת נימים באלקטרוליזה - בטיפול אלקטרוליזה, רופא כלי דם משתמש במחטים עדינות כדי לשגר זרם חשמלי לתוך העור במטרה להרוס את הנימים. למרות יעילות השיטה, סוג זה של טיפול עלול לגרום לצלקות בצורה של גומה קטנה על המקומות היכן שמחדירים את המחט.
 • העלמת נימים בקרני אור - הלייזר משתמש בעוצמות גבוהות של אור המכוון לעבר תאי הדם האדומים, שמוביל להריסת הנימים. IPL או פעימת אור עוצמית היא שיטת ריפוי דומה, למרות שהאור אינו למעשה קרני לייזר. המטופלים יחוו הרגשת עקצוץ במשך התהליך וגם לאדמומיות מספר ימים לאחר הטיפול, באופן כללי העלמת נימים בלייזר נחשבת מאוד אפקטיבית. לקריאה בהרחבה על העלמת נימים בלייזר
 • העלמת נימים במחטים מיקרונים - במשך הטיפול במחטים מקרונים כירורג כלי דם יעביר גליל קטן המכוסה עם מחטים מאוד עדינות על גבי העור מספר פעמים ובכיוונים שונים, דבר זה גורם להרס הנימים ומקל על הגוף לקלוט אותם. זהו תהליך שמשתמשים בו לעיתים קרובות בכדי לטפל במחצלות עבותות של נימים שבורים מסביב לאף.
 • העלמת נימים בגלי רדיו - גלי רדיו ניתן לשגר דרך העור ולערער את הנימים ולהרוס אותם, שיטה זו מועדפת על ידי רוב מומחי כלי הדם גם בגלל שהיא בקושי משאירה אדמומיות לאחר הטיפול.
 • העלמת נימים סקלותרפיה - למרות שבדרך כלל - משתמשים בסקלרותרפיה כדי לטפל בנימים ברגליים, משתמשים לפעמים בסקלותרפיה לטיפול בנימים שבורים גם בפנים. רופא כלי דם משתמש במחט קטנה להזריק חומרים ישירות אל תוך הנימים השבורים. החומרים הסקלורוזים גורמים לנימים להיות מודלקים, וסוגרים להם את אספקת הדם. לאחר תקופת זמן מסוימת הנימים נעלמים. ברוב המקרים יש צורך במספר טיפולים הנפרשים על פני מספר שבועות כדי להגיע ליעילות מקסימאלית. קראו עוד על העלמת נימים בסקלרותרפיה
 • העלמת נימים בשיטות טבעיות - אפשר לנסות גם שיטות טבעיות להסרה והעלמת נימים שבורים על ידי אכילה של מזון עשיר בוויטמין C וויטמין K, יחד עם שתיית תה קמומיל. למרות שהנימים השבורים לא יוסרו לחלוטין מזון זה יאיץ את הבראת הנימים.