העלמת קמטים - כל המחירים 💰 כל המומחים❗️

העלמת קמטים

במאמר זה נסקור בקצרה מספר חומרי מילוי העונים לשם חומצה היאלורונית שהיא חומר טבעי המצוי בגוף האדם לטיפול בקמטים כמו רסטילן, מטרידקס, ג’ובידרם, טאוסיאל, פילורגה, פרפקטה ועוד. עוד בסקירה, חומרי העלמת קמטים המבוססים על חומצה פולית לקטית סינטטית העונה לשם סקולפטרה והמקובלת מאוד בתעשיית היופי והקוסמטיקה בארה”ב שלאחרונה נכנסה לישראל בסערה, בסוף הסקירה נדון בקצרה בחומר הנחשב ל”מרצדס” בתחום הקמטים בשם רדיאס, המבוסס על קלציום ואשר נותן אפקט לפרקי זמן ממושכים יחסית של כשנתיים.

המלצת המערכת

צריכים למלא קמט? זקוקים לעיבוי שפתיים או עיצוב לחיים? למרות שהנטייה הטבעית היא לחפש חומר מילוי קבוע הרי שהמלצתנו במקרים הללו היא להתרחק מחומרים קבועים כמו מאש ו״ללכת״ על חומרי מילוי בטוחים וטבעיים המבוססים על חומצה היאלורונית (רסטילן, לומינרה, ג׳ובידרם, סטילאג׳, טאוסיאל ועוד). התייעצו עם המומחים שלנו, שידעו להתאים לכם חומר מילוי מושלם.

 


העלמת קמטים ע”י חומצה היאלורונית

שמות מסחריים אשר כוללים חומצות היאלרוניות הם רסטילן, פרלן, דרמאליב, ג’ובידרם, הילפורם, מטרידקס, לומינרה, פילורגה, מטרידור ועוד. חומצה היאלורונית היא חומר טבעי הקיים ברקמת העור שלנו. ע”י שימוש בחומצה היאלורונית ניתן לטפל באזורים שבין האף לפה, עיצוב עצמות לחיים, עיבוי שפתיים ועוד. חומצות היאלרוניות בדרך כלל מחזיקות מעמד עד כשנה.

 • רסטילן - חומר מילוי זמני שהוא חומצה היאלרונית טהורה הוותיק בשוק, מיוצר בשבדיה,רסטילן מחזיק מעמד עד שנה. ישנם מספר סוגי רסטילן בהם רסטילן פרלן, ליפ, סאב קיו ועוד. לרסטילן יש אישור של מינהל התרופות האמריקאי לטיפול בקמטים. רסטילן מתאים מאוד גם לעיבוי שפתיים, קראו בהרחבה על רסטילן במאמר מפורט כאן באתר.
 • מטרידקס – הידרו ג’ל מורכב להעלמת קמטים שטחיים באזורים של האף העליון, מעל השפה, בצידי הפה והעיניים, מומלץ לטיפול בקמטי צחוק וקמטים סביב האף. מטרידקס מאפשר מילוי נפח בעור ועיצוב הפנים באופן מושלם. מרכיבי החומר לא גורמים לתגובה אלרגית ואפקט הטיפול אורך כ-14 חודשים. למטרידקס יש נגזרות חומר נוספות בהם מטרידור המתאים לקמטים מתחת לעיניים.
 • פיוריג’ן חומר מילוי שמחזיק כ-10 חודשים.
 • ג’ובידרם - חומר העלמת קמטים שמחזיק כשנה ונחשב בטיחותי ונפוץ בעיקר באירופה וכמובן בישראל, ג’ובידרם מתאים גם לעיבוי השפתיים.
 • טאוסיאל - חומר זמני, המבוסס על חומצה היאלורונית שמחזיק כ- 10 חודשים עד שנה - לקריאה בהרחבה על טאוסיאל.
 • פילורגה - חומר וותיק יחסית המיוצר ע”י חברה צרפתית, מחזיק פרקי זמן של כשנה.
 • סטילאג’ - חומרי מילוי מסוג סטילאג’ משלבים חומצה היאלורונית עם חומרים נוגדי חמצון (אנטי אוקסידנסט) מחזיקים “מעמד” בפנים כשנה.
 • פרפקטה - חומר להעלמת קמטים זמני, פחות נמצא בשימוש בישראל, נותן תוצאה שמחזיקה כשמונה חודשים.
 • לומינרה - חומר מילוי פופלארי מאוד בישראל שפותח על ידי חברה ישראלית ונמכר בעשרות מליוני דולארים לאחת מחברות התרופות הגדולות בעלום. לומינרה על מוצריו מתאים למגוון תופעות בעור כולל העלמת קמטים, עיצוב עצמות לחיים, מילוי שקעים מתחת לעיניים ועיבוי שפתיים.
 • סרג’ידרם - חומר מילוי ששייך למשפחת הג’ובידרם הנחשב ליעיל במיוחד למגוון תופעות בעור בהן העלמת קמטים, קראו עוד על סרג’ידרם.
 • מקרוליין - חומר העלמת קמטים שנועד בעיקר לתת נפח באזורים בהם יש צורך בכמות חומר גדולה, משתמשים במקרוליין גם להגדלת חזה העלמת-קמטים ללא ניתוח, נותן תוצאות של כשנתיים לאחר הזרקתו.

 


העלמת קמטים באמצעות חומצה פולית לקטית סינטטית

החומצה הזו ידועה בשם המסחרי סקולפטרה (Sculptra), זהו חומר סינטטי (לא טבעי אשר מיוצר במעבדות) אולם הוא מיוצר גם מחומרים ממקורות טבעיים. סקולפטרה מטפלת ב”נפילת פנים”, בקמטים באזור הסנטר, בלחיים חלולות וגם בעיניים שקועות. תוצאות העלמת קמטים ע”י סקולפטרה מחזיקות מעמד מעל לשנתיים. לרוב טיפול מילוי קמטים צריך להיעשות מספר פעמים ולא מסתיים בפעם אחת או בפעמיים כמו שמקובל בהעלמת קמטים עם מרבית חומרי המילוי ולאחר מכן מומלץ לבצע טיפולי תחזוקה. לסקולפטרה יש אישור של FDA למטרות רפואיות ולטיפולים קוסמטיים.    


העלמת קמטים ע”י קלציום הידרוקסיד

תחת השם המסחרי רדיאס או רדיאנס המורכב מסידן שנמצא בתוך ג’ל על בסיס מים, מבצעים טיפול העלמת קמטים יעיל לתקופה יחסית ארוכה של כשנתיים. ע”י רדיאס אשר מגיע במזרק בגדלים שונים (0.3,1,1.3 מ”ל) ניתן למלא אזורים שהם יחסית עמוקים כמו צלקות. החומר רדיאס מתאים מאוד להעלמת קמטים בין האף לפה ולעצמות הלחיים, באזור השפתיים ממש לא מומלץ להזריקו. רדיאס הוא חומר מאושר ע”י מינהל התרופות האמריקאי וכיום נחשב לאחד מחומרי המילוי הפופולאריים בעולם. אין צורך בבדיקת אלרגיה כיוון שרדיאס הוא חומר היפו אלרגני, קראו בהרחבה על רדיאס במאמר נפרד כאן באתר.