זידרם וזיפלסט - חומר מילוי קמטים מהחי

זידרם וזיפלסט

שתלי Zyderm® and Zyplast הוכנסו לשימוש בשנות ה-80 המוקדמות ועדיין נמצאים בשימוש נרחב ונחשבים כבטוחים ויעילים ביישור קווי הבעה, מילוי קמטים, צלקות והגדרת תחומי השפתיים. יותר ממיליון טיפולים ביותר מ - 40 מדינות בוצעו בחומר Zyderm® and Zyplast. למרות שהמוצר עדיין פופולארי, השימוש בו פחת בשנים האחרונות עקב כניסה של חומרי מילוי חדשים שאינם מצריכים בדיקת חתך לפני הטיפול.

המלצת המערכת

צריכים למלא קמט? זקוקים לעיבוי שפתיים או עיצוב לחיים? למרות שהנטייה הטבעית היא לחפש חומר מילוי קבוע הרי שהמלצתנו במקרים הללו היא להתרחק מחומרים קבועים כמו מאש ו״ללכת״ על חומרי מילוי בטוחים וטבעיים המבוססים על חומצה היאלורונית (רסטילן, ג׳ובידרם, סטילאג׳, טאוסיאל ועוד). התייעצו עם המומחים שלנו, שידעו להתאים לכם חומר מילוי מושלם.

 


ממה החומר מורכב ומה משך השפעתו?

זידרם וזיפלסט מורכב מעור פרות. הטיפול יעיל לפרקי זמן ארוכים יחסית, קולגן מתמוסס באופן מלא בעור לאחר תקופה של מספר חודשים, בכל אופן השפעתו תלויה בדרגת הטיפול הרצוי, הגיל וסגנון החיים וכמו כן במיומנות הרופא בהזרקה. רופא מנוסה בהזרקת החומר יצליח “למשוך” את פרק הזמן שהחומר יחזיק מעמד לאחר הטיפול. למרות האמור לעיל, המלצתנו היא לבחור בחומרי מילוי איכותיים המבוססים על חומצה היאלורונית עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה באתר, ללא סיבוכים וסיכונים מיותרים, ניסיון מוכח של שנים והתוצאות מדברות בעד עצמן!

 


שם מסחרי ואופי הטיפול

Zyderm® 1 implant - המוצר מיועד לשימוש בעיקר לקווי הבעה עדינים, צלקות רדודות ולאזורים בהם עור דק.

Zyderm® 2 implant - מיועד לקווי הבעה מתונים, קמטים וצלקות, בכולם הוא מוזרק בעזרת מחט בעלת שטח חתך דק במיוחד אל מתחת לפני העור.

Zyplast - המוצר הינו צורה של קולגן להזרקה המשתלב עם glutaraldehyde כימי לחיזוק סיבי הקולגן. מיועד לטיפול בצלקות בולטות, קווים וחריצים בעור אך גם לעיבוי שפתיים.

 


מי אינו מתאים לטיפול?

  • נשים בהריון או מיניקות.
  • אנשים עם בעיות במערכת החיסונית.
  • אנשים בעלי נטייה לפיתוח צלקות היפרטרופיה (גדילת יתר של הרקמות).
  • מטופלים בעלי תגובה חריפה לבדיקת עור או תגובה אלרגית למוצרי קולגן או ללידוקאין (חומר אלחוש).

 


תופעות לוואי וסיכונים בהזרקת זידרם וזיפלסט

אדמומיות, נפיחות, כאבים, גירודים, דהיית צבע ורכות יתר באזור ההשתלה או המילוי. לעיתים קרובות הזרקת הקולגן נראית על העור בצורת גבשושיות בעור או כאזורים לבנים שעלולים להישאר מספר שבועות עד מספר חודשים. משטחים מסוימים כמו צלקות שקועות אינם מגיבים לחומר כאשר הוא מוזרק במדויק אלא במעט הגבהה ליד המקום הבעייתי. עם יותר מ-מיליון מטופלים מאז שנת 1976 הזרקת קולגן (זידרם וזיפלסט) נחשבת לבטיחותית ביותר.

מכל מקום, מספר מועט המוערך בין אחוז לשני אחוזים פיתחו תגובה אלרגית אחרי זריקה אחת או מספר זריקות, שהתבטאה באדמומיות ממושכת, נפיחות, גרדת וקושיות בחלק או בכמה אזורי הטיפול. במקרים נדירים תגובות אלו ממשיכות להתפתח לתגובות דמויי ציסטה. חשוב לציין, אנשים רבים שפיתחו תגובה אלרגית לאחר הטיפול לא עברו בדיקת עור מקדימה (על ידי בדיקת וסריקה נאותה של העור הרבה מן התגובות האלרגיות שלאחר הטיפול היו ניתנים למניעה).