×

×

זיעה בידיים

אין הזדמנות שנייה כדי ליצור רושם טוב. ברכת שלום או לחיצת יד הם הרגעים הכי לא נוחים לאלו המזיעים בכפות הידיים. אולם, לא רק לחיצת היד מהווה הפרעה גדולה למהלך התקין של החיים, גם כתיבה, נגיעה במישהו וכד’ פירושו לחיות בטראומה. זיעה מוגברת בידיים מתחילה כבר בילדות, בדרך כלל היא מופיעה יחד עם הזעת יתר ברגליים, זיעה יתר בידיים נוצרת מגירוי יתר של עצב הסימפטיה (הפציינטים אינם סימפטיים כלל לתופעה בלשון המעטה). לפניכם מאמר העוסק באיפיון של זיעה בידיים ופתרונות לתופעה.

המלצת המערכת

למרות שתרופות ותכשירים נותנים פתרון מסוים, ההמלצה היא לעבור טיפול במרפאה נגד הזעת יתר או על ידי הזרקת בוטוליניום טוקסין, או באמצעות ניתוח או על ידי הריסת הבלוטות בעזרת מכשירים שמבוססים על אור לייזר. התייעצו עם הרופאים שלנו שמנוסים בכל שיטות הטיפול.

 


איפיונים של זיעה בידיים

להלן מספר דוגמאות שיכולות להעיד כי אתם סובלים אכן מהזעה בידיים - הימנעות מלחיצת יד, הזיעה אינה קבועה - באה והולכת, נותנים יד ברפיון או רק את האצבעות ,צמודים למגבת או מטפחת באופן קבוע, ניכר קושי בנגינה בכלים מוזיקליים, קשיים בהתעסקויות עם חפצים או ניירת, לפני לחיצת יד מייבשים אותה במכנסיים, במשך הלילה וכאשר חולמים – לא מזיעים, ככל שחושבים יותר במצב מביך מזיעים יותר, נטייה של קרובי משפחה לסבול מבעיה דומה, בחורף הידיים מאוד קרות או מחליפות צבע, בריכת השחייה הוא המקום בו מרגישים היטב, נמנעים מלרקוד מחשש לנגיעה במישהו אחר, מזיעים יותר כאשר נמצאים בדיכאון או במתח רגשי, בכתיבה משתמשים במגבת או בנייר כדי לא להרטיב את הדף. אם אתם סובלים מכל אלו כדאי שתמשיכו לקרוא את הפסקה הבאה.

 


שיטות מניעה וטיפול בהופעת זיעה בידיים

  1. העלמת זיעה בידיים באמצעות תרופות - שימוש במשחות ותכשירים המבוססים על אלומיניום כלוריד נמצאו יעילות ברמה מסויימת להפחתת זיעה בידיים ועל כך תוכלו לקרוא בהרחבה במאמר אנהידרול פורטה.
  2. ניתוח להעלמת זיעה בידיים - העלמת זיעה בידיים ע”י ניתוח מבוססת על שני הסוגים הנפוצים יותר דהיינו סמפטקטומיה טורוסקופי וניתוח מסוג גרידה ושאיבת בלוטות זיעה המבוצע באזור בית השחי. ניתוחים אלו נמצאו יעילים כנגד הזעת יתר בפנים, בידיים ובאזור בית השחי. לקריאת המאמר בנושא ניתוח הזעת יתר למניעת זיעה בידיים.
  3. הפחתת זיעה בידיים באמצעות דריוניק - טיפול בכפות ידיים יכול להתבצע גם ע”י זרמים חשמליים אשר גורמים לייבוש כפות הידיים. השימוש במכשירים הללו מתבמע אחת למספר ימים ולעיתים גם כל יום לפרקי זמן של כחצי שעה. מטופלים רבים מצאו כי המכשירים למניעת זיעה בידיים “עובדים” ויש כאלו שהתאכזבו קשות, בכל אופן מכשירים מהסוג הזה ניתן למצוא במחירים של החל מ - 1,500 ש”ח.
  4. טיפול בזיעה בידיים באמצעות זריקות בוטוקס ® אחד הטיפולים היעילים להעלמת הזיעה בידיים הוא הזרקת בוטוקס ®. מדובר בטיפול פשוט יחסית וללא תופעות לוואי משמעותיות שיעיל לתקופה של ארבעה חודשים ויותר במהלכן המטופל מפסיק להזיע בכפות הידיים. לקריאה בהרחבה על שאלות ותשובות בנושא הזרקת בוטוקס ® למניעת הזעת יתר בכפות הידיים.