זיעה בידיים ✔️ השוואת מחירים

זיעה בידיים

אין הזדמנות שנייה כדי ליצור רושם ראשוני טוב. ברכת שלום או לחיצת יד הם הרגעים הכי לא נוחים לאנשים שמזיעים בכפות הידיים. אולם, לא רק לחיצת היד מהווה הפרעה גדולה למהלך התקין של החיים, גם כתיבה, נגיעה במישהו וכדומה פירושה לחיות בטראומה. זיעה מוגברת בידיים מתחילה כבר בילדות, בדרך כלל היא מופיעה יחד עם הזעת יתר ברגליים, זיעת יתר בידיים נוצרת מגירוי יתר של עצב הסימפטיה (אנשים שסובלים מההזעה הם בדרך כלל אינם סימפטיים כלל לתופעה בלשון המעטה). לפניכם מאמר העוסק באיפיון של זיעה בידיים ופתרונות לתופעה.

המלצת המערכת

למרות שתרופות ותכשירים נותנים פתרון מסוים, ההמלצה היא לעבור טיפול במרפאה נגד הזעת יתר או על ידי הזרקת בוטוליניום טוקסין (בוטוקס, דיספורט או קסיאומין) או באמצעות ניתוח. התייעצו עם הרופאים שלנו שמנוסים בכל שיטות הטיפול.

 


איפיונים של זיעה בידיים

להלן מספר דוגמאות שיכולות להעיד כי אתם סובלים אכן מהזעה בידיים - הימנעות מלחיצת יד, הזיעה אינה קבועה - באה והולכת, נותנים יד ברפיון או רק את האצבעות, צמודים למגבת או מטפחת באופן קבוע, ניכר קושי בנגינה בכלים מוזיקליים, קשיים בהתעסקויות עם חפצים או ניירת, לפני לחיצת יד מייבשים אותה במכנסיים, במשך הלילה וכאשר חולמים – לא מזיעים, ככל שחושבים יותר במצב מביך מזיעים יותר, נטייה של קרובי משפחה לסבול מתופעה דומה, בחורף הידיים מאוד קרות או מחליפות צבע, בריכת השחייה הוא המקום בו אתם מרגישים היטב, אתם נמנעים מלרקוד מחשש לנגיעה במישהו אחר, מזיעים יותר כאשר נמצאים בדיכאון או במתח רגשי, בכתיבה משתמשים במגבת או בנייר כדי לא להרטיב את הדף. אם אתם סובלים מכל אלו כדאי שתמשיכו לקרוא את הפסקה הבאה.

 


איך מונעים זיעה בכפות הידיים?

  1. העלמת זיעה בידיים באמצעות תרופות - שימוש בפורמולות טבעיות לוויסות זיעה ו/או במשחות ותכשירים המבוססים על אלומיניום כלוריד נמצאו יעילות ברמה מסויימת להפחתת זיעה בידיים. במצבים לא קשים במיוחד מורחים את כפות הידיים במשחות כגון דריקול, ספיריאל (ג׳ך או קרם), או אנהידרול פורטה שכולן הן תרופות מרשם שאפשר לקבל מרופא המשפחה. את המריחה מבצעים בלילה לפני השינה. כדי להגביר את אפקט החדירה לעור יש לעטוף את כפות הידיים בניילון נצמד. אם סובלים מזיעה מוגברת במיוחד בכפות הידיים יש למרוח את המשחות פעמיים ביום. המשיכו לקרוא בהרחבה על אנהידרול פורטה.
  2. ניתוח סימפטקטומיה אנדוסקופית להעלמת זיעה בידיים - ניתוח למניעת זיעה בידיים הוא המוצא האחרון של הטיפולים ורק כאשר אין פתרון אחר שמניח את הדעת. מדובר בניתוח לא קל בלשון המעטה שנקרא בשם סימפטקטומיה טורקוסקופית או סימפטקטומיה אנדוסקופית ובאנגלית ETS Endoscopic thoracic sympathectomy. בניתוח זה מסירים את הרקמה העצבית שמשפיעה על בלוטות הזיעה בכפות הידיים, הרקמה ממוקמת לאורכן של הצלעות. את הניתוח מבצעים תחת הרדמה כללית ועל ידי החדרת אנדוסקופ (צינור גמיש שבו סיב אופטי ומצלמה) לתוך חתך קטן (מתחת לבית השחי) שאותו מבצע המנתח ברוחב של כאחד סנטימטר. באמצעות המוניטור שמחובר לאנדוסקופ חותכים את הרקמה העצבית או צורבים אותה ולאחר מכן תופרים את החתך וחובשים אותו. בכ- 60% מהמקרים עלולה להופיע תופעה המכונה ״הזעה מפצה״ דהיינו, הזעה באזורי הגוף השונים וכמובן שלא באזור כפות הידיים (כגון בטן, חזה, גב וכדומה), את ההזעה המפצה לא ניתן לצפות מראש ורק לאחר הניתוח תוכלו לדעת אם תסבלו ממנה לצערכם או שתשתייכו לאותם 40% שנפתרו מהזיעה לצמיתות! לקריאת המאמר בנושא ניתוח הזעת יתר למניעת זיעה בידיים.
  3. הפחתת זיעה בידיים באמצעות מכשירים - טיפול הזעת יתר בכפות ידיים יכול להתבצע גם ע”י זרמים חשמליים אשר גורמים לייבוש כפות הידיים. השימוש במכשירים הללו מתבצע אחת למספר ימים ולעיתים גם כל יום לפרקי זמן של כחצי שעה. מטופלים רבים מצאו כי המכשירים למניעת זיעה בידיים “עובדים” ויש כאלו שהתאכזבו קשות, בכל אופן מכשירים מהסוג הזה (דריוניק, PalmaDry וגם מכשיר בשם היידרקס) ניתן למצוא במחירים של החל מ - 1,800 ש”ח. ההמלצה שלנו היא לבחור בשיטות טיפול אחרות.
  4. טיפול בזיעה בידיים באמצעות זריקות בוטולינום טוקסין אחד הטיפולים היעילים להעלמת הזיעה בידיים מתבצע באמצעות הזרקת בוטולינום טוקסין (שמות מסחריים: בוטוקס, דיספורט וקסיאומין). מדובר בטיפול פשוט יחסית וללא תופעות לוואי משמעותיות שיעיל לתקופה של כשישה חודשים ואף יותר (בוטולינום הוא חלבון שמתפרק תוך מספר חודשים והשפעתו נעלמת לאחר מכן) במהלכן המטופל מפסיק להזיע בכפות הידיים. בוטולינום הוא רעלן שחוסם את מעבר הגירוי העצבי מהעצב אל בלוטות הזיעה, הווה אומר מונע את שחרור האצטילכולין ועל ידי כך הוא מונע את הפעילות של בלוטות הזיעה. ההזרקה לידיים אורכת מספר דקות (כרבע שעה ליד) והיא איננה גורמת לחריגה כלשהיא משגרת החיים. ההליך מבוצע לרוב על ידי אלחוש כפות הידיים במשחת אלחוש (אמלה) ואם המטופל או המטופלת מאוד רגישים ניתן להרדים מקומית את אזורי ההזרקה בכפות הידיים, יש להדגיש כי המחט שאיתה מבוצע ההליך עדינה וקצרה מאוד אולם יש הרבה מאוד עצבים בכפות הידיים ולכן ההזרקה עלולה מעט להציק. מרגישים את האפקט מההליך תוך 24 עד 48 שעות מההזרקה לאחריהן תפסיקו להזיע כמעט לחלוטין!