העלמת כתמי כבד וכתמי גיל במגוון שיטות

הסרת כתמי כבד

סימני הגיל והזמן משאירים את חותמם, עם הגיל, כתמים מכוערים הנקראים כתמי כבד יכולים להופיע באזור בפנים ועל גב היד, שינוי מטריד אחר שבדרך הטבע בא עם ההתבגרות הוא אבדן החלקלקות בעור באזור הידיים. טיפולים מתקדמים יכולים לפתור בעיה זו ולשפר את שני המצבים הלא נוחים הללו וזאת בצורה בטוחה ויעילה עם תוצאות מצוינות.

המלצת המערכת

קיימות מספר שיטות להעלמת כתמים. לכל רופא יש את השיטה בה הוא מאמין. למרות זאת, חשוב שתדעו שהשיטות הבולטות הן לייזר ופילינג כימי לסוגיו ומכאן שאת האבחון חשוב לבצע רק אצל רופאים שיכולים להציע לכם לפחות שני פתרונות שונים. התייעצו עם הרופאים שלנו שידעו להציע לכם מספר אפשרויות טיפול. עשו זאת עכשיו.

 


מה הם כתמי כבד?

כתמי כבד הם בלעז לנטיגוס Lentigos אפשר לזהותם בקלות הם בדרך הטבע עגולים בצבע שחור או חום ומתפשטים על חלק מהמשטח העליון של העור עם פיגמנטים נוספים ומפתחים דבר שיכול להראות כמו נמש גדול. אפשרי שכתם אחד יופיע לבדו או מספר כתמים ביחד. אצל אנשים רבים כתמי כבד הם תוצאה של תורשה וישנם כאלו שהתופעה מתחילה כבר בגיל צעיר או אפילו בילדות אך לרוב היא מופיעה אצל אנשים מבוגרים ובמיוחד אצל אלו שחשופים יותר לשמש.

 


האם כתמי כבד סרטניים?

כתמי כבד אינם סרטניים ואף אינם מוליכים לכוון זה, אך לעור החשוף לשמש הכתמים יכולים להיות מלווים עם קליפה טרום סרטנית או לקבל צבע אדום חזק, כתמים אשר יכולים להיות סרטניים עלולים להופיע ככתמי כבד, ברמה עקרונית מומלץ לאבחן כל כתם שמופיע בעור מחשד לסרטן העור, אבחון הכתמים צריך להיעשות רק ע”י רופא עור.

 


האם ניתן למנוע כתמי כבד?

אין הרבה מה לעשות כנגד כתמי כבד המופיעים כתוצאה מתורשה אולם יש להימנע מחשיפה לשמש ולהשתמש באמצעי זהירות שימנעו את הסכנה של סרטן העור ויגנו באותה מידה על העור מנזקי החשיפה לשמש. יש להגן על העור בכל הדרכים המוכרות בהם מסנני קרינה וביגוד מתאים.

 


היכן מטפלים בכתמי כבד?

טיפול בכתמי כבד וכתמי גיל מבוצע לרוב במרפאה, ישנם מצבים בהם ההליך מבוצע ע”י ניתוח ומשכך יש צורך בחדר ניתוח וזאת בהתאם לאופי הטיפול הנדרש. התוצאות יכולות להיות הסרת המפגע לצמיתות בתנאי שלא תהיה חשיפה לשמש וזאת ע”י שימוש מתמיד במגנים מפני השמש לאחר הסרת הכתמים.

 


מהן שיטות הטיפול בכתמי כבד וגיל?

להלן שיטות טיפול מקובלות להסרת כתמי גיל וכתמי כבד, שיטת הטיפול תותאם ע”פ החלטת הרופא המטפל ובהתאם לאופי הכתמים ובהתאם למשתנים אחרים של המטופל כמו גוון עור והגבלות גופניות (במצבים בהם למשל המטופל אינו יכול לעבור הרדמה כזו או אחרת).

משחות ותרופות המבוססות על רטינול - ישנן מספר תרופות ומשחות שניתנות ע”י מרשם של רופא עור אשר תורמות להסרה של כתמים קטנים ולדעיכתם, משך הטיפול במשחות או תרופות בהם מרכיב רטינול אורך בין חודשיים לשנה ואף יותר. להרחבה על שימוש במשחות רטינול

הסרת כתמי עור באמצעות חנקן נוזלי - המטפל מקפיא את רקמת העור באמצעות חנקן נוזלי כדי להסיר את כתמי העור או גידולים על העור.

פילינג - שימוש בתמיסה כימית כדי להעלים את הכתמים, שבוע עד שבועיים לאחר ביצוע פילינג כימי העור מחלים (תלוי ברמת הפילינג) ונשאר ללא סימנים של כתמים טיפולי פיליג מבצעים בעיקר לכתמים בפנים. לכניסה למאמר פילינג כימי

דרמבריישן /שפשוף העור - העור משופשף ומלוטש ע”י מכשיר מיוחד להסרת הכתם ולאחר תקופת החלמה שאורכה כשבועיים או יותר הכתם נעלם. לקריאת המאמר בנושא שפשוף העור - דרמבריישן

טיפול בלייזר - טכנולוגיה חדישה המתבצעת באמצעות מספר סוגים של מכשירי לייזר להסרת הכתמים, בו קרני הלייזר מוחדרות אל אזור הטיפול ומסירות באמצעות חום את הכתם הבעייתי.

 


כיצד מטפלים בכתמי כבד בגב היד?

אפשר לשפר את מצב העור בגב היד ע”י טכניקה הנקראת Microlipoinjection צורה של מילוי רקמות רכות. הרופא המטפל (לרוב רופא עור למרות שגם רופאים אחרים יכולים לבצע הסרת כתמים) משתמש במזרק זעיר לשאיבה של כמות קטנה של שומן מחלק אחר של הגוף כמו מהישבן או מהירכיים לאחריו מוזרק השומן למקום הנגוע בגב היד כדי לשקמו מחדש. כאשר משתמשים ברקמות שומן קיים סיכון מסוים שהגוף יידחה את החומר המוזרק. ישנם מקרים שהטיפול יצליח ויחזיק זמן רב אך לעומת זאת תתכן אותה דחייה של הגוף ואז יזדקק המטופל לטיפול נוסף. לקריאת המאמר הזרקת שומן גוף עצמי