×

×

ליפטינג | מיני ליפטינג

ההזדקנות היא התוצאה הטבעית ביותר אשר מזכירה לכולם כי הזמן חולף. ההשלכות שלה, החשיפה הממושכת לקרני השמש והמתח של חיי היום יום ניכרים במיוחד בפנים ובצוואר ויוצרים שבילים וקפלי עור שגורמים להבעה שתאבד מהגדרתה. כל התופעות הללו עשויות להיפתר באופן די טוב על ידי ליפטינג. הליפטינג הוא טיפול שאמנם אין ביכולתו להחזיר את השנים אחורה אך בהחלט הוא יכול לעזור בשיפור המראה הכללי, להחזיר את הטון לעור, לשקם כתמי שמש, שקעים ובליטות בפנים ומקנה מראה צעיר וחיוניות עם חדוות חיים אשר נשחקת עם חלוף השנים. קיימות טכניקות כירורגיות רבות לטיפול בהזדקנות עור הפנים, הרופא המנתח יכול להמליץ על הטכניקה שתתאים לצרכים ולציפיות של כל אחד.

המלצת המערכת

כאשר מתקיימת ״נפילת פנים״ ומעוניינים בשיפור המצב, ניתן לבחור מבין שתי אסכולות טיפול, האחת, הרמת פנים על ידי ניתוח והשניה, הזרקת חומרי מילוי ש״מרימים״ את הפנים. התייעצו עם המומחים שלנו, שידעו לאבחן ולהתאים את הטיפול הטוב ביותר עבורכם, עשו זאת עכשיו!

 


כיצד מתבצע ניתוח ליפטינג?

סימני ההזדקנות בפנים נוטים להתקדם עם הזמן ומתחילים באזור שמסביב לעיניים ומתחילים לרדת לאט ובהדרגה לאזורים שונים בפנים עד שמגיעים לצוואר ולכן הניתוח הכירורגי יהיה שונה אצל כל אחד ויהיה תלוי באזורי הפנים שאותם רוצים לשפר, עם דגש על המקומות הבולטים ביותר בו יישמו את החתכים והמתיחות. פייס ליפטינג מבצעים בניתוח אחד בלבד, לאחר התייעצות מקיפה טרום הניתוח שבה בודקים את הציפיות של המנותח ואת התוצאות האפשריות והשיטות שמצריך הניתוח. המנתח יערוך גם בדיקות מקדמיות כדי להמליץ למטופל את סוג הניתוח שמתאים לו ביותר לפי המאפיינים שלו.

הכרחי להפסיק את העישון כשבועיים לפני התהליך ולאחריו. הטכניקה של ניתוח הליפטינג מבוססת בדרך כלל בשיקום השכבות של השרירים, השומן והעור, והסרת הרקמות העודפות על ידי חיתוך שמתחיל ברוב המקרים באזור הרקות (היכן שצומח שיער), ממשיך דרך הקווים הטבעיים שנמצאים באוזן וממשיכים מסביב לתנוך מאחורי האוזן והעור עם השיער. בצורה זו הצלקות נשארות מוסוות באופן מוחלט. כאשר הצוואר דורש טיפול, חש לבצע חתך בדיוק מתחת לסנטר. מלבד העור, התהליך הכירורגי מתרכז גם במבנה השרירי, במבנה העצם ובשומן הפנים, מה שמאפשר להשיג תוצאות ראשוניות יותר טבעיות.

 


מידע נוסף על ליפטינג של הפנים

משך הניתוח הוא כשעתיים ונעשה תחת הרדמה מלאה ודורש שהות של 24 עד 48 שעות בחדר התאוששות בבית החולים. את הליפטינג ניתן לשלב עם תהליכים כירורגיים אחרים כמו בלפרופלסטיקה (סילוק שקיות בעיניים) או רינופלסטיקה (ניתוח אף) תלוי באפיונים של המנותח והבעיה שמצריכה את הטיפול. את הניתוח אפשר לבצע במה שנקרא ליפטינג פנים מלא או ליפטיג חלקי אשר מוגבל רק לאזורים מסוימים בפנים, מיני ליפטינג, שהוא על כל המצח והצוואר, אך בעל השפעה פחות אפקטיבית.

 


לאחר ניתוח ליפטינג ותוצאות מההליך

כאשר הסתיים הניתוח, סוגרים את החתכים עם תפרים ומשאירים מינוריות (נקזים) קטנים מתחת לעור כדי שלא יצטברו הפרשות או דם. המנותח יצא מחדר הניתוח עם רטייה מסביב לעיניים והראש, עטוף עם תחבושות מרופדות עם מערכת ניקוז פתוחה או סגורה. התחבושות יוסרו לאחר יום ולאחר מכן יש לשטוף את הפנים והשיער. לפני השחרור מבית החולים שנעשה בדרך כלל כ- 48 שעות לאחר התהליך, מסירים את הניקוז. לאחר התהליך של ניתוח ליפטינג או מיני ליפטינג, הפנים יהיו פחות או יותר נפוחות לפי מידת העבודה שנדרשה ונעשתה ולפי האפיונים האישיים של כל מטופל. המטרה העיקרית של הניתוח היא לתקן את רפיון העור ואת רפיון השרירים שנגרמו כתוצאה של הגיל, ולהשיב את הברק והמרקם שהיה למטופל בצעירותו. ליפטינג כירורגי יחזיק מעמד כ - 5 עד 8 שנים.

 


מיני ליפטינג וליפטינג שאלות נבחרות

ש. האם קיימת אלטרנטיבה לניתוח ליפטינג?

ת. כאשר קמטי המריונטה מתחילים להציק והנפילה היא לא משמעותית, גם הזרקה של חומרי מילוי באזור עצמות הלחיים תקנה סוג של ליפטינג או מתיחה. מילוי האזור יגרום למתיחת העור מה שימנע את הופעת קמטי הגרויטציה לפרקי זמן קצרים יחסית של שנה עד שנתיים וזאת בהתאם לחומר המילוי. לרוב מזריקים חומצה היאלורונית מצולבת או קלציום ובשמו המסחרי רדיאס.

ש. האם ניתן לבצע מיני ליפטינג באמצעות בוטוקס?

ת. הזרקת בוטוקס ® יעילה בשליש העליון של הפנים ולטיפולים קוסמטיים אחרים כמו הזעת יתר ועוד אולם שימוש נוסף של הבוטוקס ® הוא למיני ליפטינג של הצוואר. מזריקים את הבוטוקס ® והוא “מותח” את שרירי הצוואר לפרקי זמן קצרים יחסית שנעים סביב הארבעה חודשים. הזרקות בוטוקס ® אינן מחליפות ניתוח כירורגי אולם הן יעילות במצבים בהם “הנפילה” איננה משמעותית.

ש. האם ייראו צלקות לאחר ניתוח?

ת. החתכים הדרושים כדי לבצע את הניתוח יבוצעו בתוך הקו של השיער, מסביב לתנוך האוזן ויורד לאורכו של קו השיער, בצורה כזו הצלקות לא יהיו מורגשות ויישארו “מוחבאות” מתחת לשיער ובקפלי האוזניים.

ש. מתי מסירים את התפרים שבניתוח?

ת. התחבושות והנקזים יוסרו לאחר כ- 24 עד 48 שעות מתום ההליך, התפרים מהעפעפיים יוסרו לאחר 5 ימים ומהפנים והראש לאחר 7 עד 8 ימים.

ש. האם ניתן לאבד את הרגש באזור הפנים כתוצאה מליפטינג?

ת. יהיה זה נורמאלי וטבעי שבאזורים מסוימים בפנים לא תהיה כלל תחושה בימים הראשונים שלאחר “המתיחה”, אך זו תופעה שתלך ותתפוגג במשך הזמן.