מזוטרפיה ✔️ מומחים ומחירונים

מזוטרפיה

מזוטרפיה היא טכניקה רפואית שהומצאה עוד בשנות החמישים שיועדה לטיפול במצבים שונים כמו ראומטיזם, פציעות עקב עיסוק ספורטיבי ולשיפור מחזור הדם. היום, טיפולי מזוטרפיה מנוצלים לצרכים אסתטיים שונים הכוללים הצערת העור, גידול שיער מחדש, הפחתת שומנים וטיפול בצלוליטיס. מזוטרפיה היא למעשה הזרקה של תערובת של חומרים שהוכנו באופן מיוחד בהתאם לתופעה בה מטפלים, מילימטרים ספורים בלבד מתחת לעור. במזוטרפיה לטיפול בהזדקנות העור מוסיפים מינרלים, ויטמינים וחומצות אמינו הנמצאים בשכבות התחתונות של העור. תהליכי מזוטרפיה אחרים כוללים החדרת חומצה היאלורונית לעור התורמת רבות לגמישות וברק העור. בטיפול מזוטרפיה מבוצעות הזרקות מיקרוניות אחת למספר שבועות וכאשר מושגת התוצאה הרצויה רצוי להמשיך בתכנית תחזוקה הכוללת טיפולים נוספים אחת לחודשיים שלושה.

המלצת המערכת

קיימות מספר שיטות לחידוש והצערת העור ולמרות שלכל רופא יש את ה- ״אני מאמין שלו״, ההמלצה שלנו היא ״ללכת״ על טיפולים בלייזר או על טיפולי מזוטרפיה (עם או בלי מחטים). המלצה חשובה נוספת היא לעבור ייעוץ רק על ידי רופא, רצוי דרמטולוג. התייעצו עם המומחים שלנו שידעו לאבחן ולטפל בכם היטב. עשו זאת עכשיו.

 


מזוטרפיה — מידע ורקע כללי

מזוטרפיה היא טכניקה רפואית שהומצאה ע”י הצרפתי דר’ מישל פיסטור. בשנים הראשונות, ובעקבות הצלחת הטיפולים בבעיות בריאותיות, יותר מ-1500 רופאים העניקו טיפולים מזוטרפיים למטופלים רבים והתהליך נלמד גם בבתי הספר לרפואה בצרפת. העיסוק במזוטרפיה הורחב גם למדינות רבות בעולם וזה להצלחה רבה בקליניקות לרפואה אסתטית ברחבי בריטניה וארצות הברית ולפי סטטיסטיקות של המכון האמריקאי לניתוחים פלסטיים כ-29,000 אמריקאים עברו טיפולי מיזותרפיה בשנת 2006 גידול משמעותי של 505% מהנתונים של שנת 2005!

 


מרכיב החומר בטיפול מזוטרפי

מזוטרפיה היא למעשה הזרקה של תערובת שהוכנה בהתאם לסוג ואופי הטיפול ובהתאם למועמד העובר את הטיפולים הכוללת ויטמינים, חומצת אמינו, חומצה היאלורונית, חומרים הומאופטיים ותרופות המוזרקת מילימטרים ספורים אל מתחת העור באזורים הבעייתיים. משתמשים רק ב”טיפה” מהתמיסה בכל אזור של הזרקה. הרעיון הוא לקבל את החומר הפעיל במקום הרצוי על ידי הזרקה ישירה. סוג של תחליף לטיפול בכדורים או זריקות תוך ורידיות כאשר ריכוז גבוה של החומר דרוש כדי להגיע למינון מתאים בדיוק לאזור הטיפול. המזוטרפיה גם עושה זאת בדיוק רב ולכן דרוש גם מעט יותר חומר בהזרקה. הכנת החומר המוזרק אל המזודם (השכבה העליונה של העור) תלוי בתופעה בה רוצים לטפל. באופן כללי החומר כולל: הרדמה מקומית, מוצרים אנטי דלקתיים המפחיתים סכנה לורידים, מרגיעי שרירים, אנזימים, ויטמינים ,מינרלים, תמציות צמחים, הורמונים וחוסמי הורמונים.

 


מזוטרפיה להצערת העור

בטיפולים אסתטיים כנגד הזדקנות העור אנטי אייג’ינג מחדשים מינרלים, ויטמינים וחומצות אמינו הנמצאות בשכבות התחתונות של העור. שיטה חדשנית אחרת היא הגדלת רמות החומצה ההיאלורונית בעור - עוד מרכיב חשוב העוזר בתחזוקת העור ובמרקם העור. ככל שמתבגרים, רמות החומצה ההיאלורונית בעור יורדת, ולכן, הזרקה של חומצה היאלורונית נוספת עוזרת לייצור נוסף של קולגן אשר משפרות את גוון העור ומפחיתות קווים דקים וקמטים.

 


שלבים בטיפול מזוטרפיה

ייעוץ ראשוני - ייעוץ מקדים בנוגע לסיבות לביצוע טיפול מזוטרפיה בעור מאוד חשוב לפני כל פעולה שננקטת ע”י המטפל. יש לוודא שהטיפול אכן יענה על הציפיות הרצויות. יש לברר האם קיימות סיבות רפואיות לא לבצע את התהליך ולכן חשוב לפרט לפני הרופא המטפל כל בעיה רפואית. תתבקשו לחתום על טופס הסכמה לטיפול לאחר שקיבלתם את כל המידע הכולל את הסיכונים הכרוכים בתהליך הנ”ל. במרפאות המובילות יצולמו תמונות על ידי הרופא לפני ואחרי כדי שניתן בהמשך להשוותן. הטיפול לרוב מתבצע מיד לאחר ההתייעצות הראשונית לאחר שהרופא קבע את כמות הטיפולים לה תדרשו.

מהלך הטיפול - טיפול מזוטרפיה כולל עשרות ואף מאות זריקות בעזרת מחת דקה במיוחד או באמצעות אקדח מחטים או ע”י מזו רולר (ניתן גם לבצע את הטיפולים בעזרת מכשירים וזאת ללא כל מחטים ועל כך תוכלו לקרוא בהרחבה בפורטל), באופן עקרוני המחט תחדור בדיוק אל מתחת העור ותשפר את זרימת הדם, תמלא חוסר של ויטמינים שאבדו, תוסיף מינרלים וחומצת אמינו ותגדיל את רמת החומצה ההיאלורונית בעור. כל טיפול אורך בין 10 ל- 20 דקות ובאופן כללי אינו גורם לכאב, במידה ויש המרגישים אי נוחות כתוצאה מהדקירות אפשר לבצע הרדמה מקומית לפני התחלת התהליך.

תהליך חוזר - מיקרו הזרקות מבוצעות כל שבועיים כאשר מטפלים בכשלושה אזורי טיפול, יהיו כאלו שיצטרכו טיפולים מעבר לכך. כאשר הושגה התוצאה הרצויה מומלץ להמשיך בטיפולי תחזוקה אחת לחודשיים שלושה.

החלמה לאחר הטיפול - מיד אחרי הטיפול ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה ללא כל הגבלות.

 


סיכונים וסיבוכים אפשריים בהליך

השימוש במחטים עדינות נעשה גם כדי למנוע כאבים (תחושת אי נוחות ולא מעבר לכך) ופועל יוצא מכך פחות תופעות לוואי כמו שטפי דם ואדמומיות, תופעות לוואי אפשריות הם חבורות קטנות שייעלמו תוך מספר ימים, נפיחות קלה באזור ההזרקה שתישאר בין 12 ל- 36 שעות אותה ניתן להסתיר באמצעות הסוואה קוסמטית. תיתכן גם תגובה אלרגית למוצרים שהוזרקו, אך זו תופעה נדירה. במקרים של תופעות חריגות כמו דלקות או כאבים באזור הטיפול יש לדווח מיד לרופא.

 


מי אינו מתאים לטיפול מזוטרפיה?

אדם בעל היסטוריה של תגובות אלרגיות לאחד או לכמה מהחומרים המוזרקים אינו כשיר לתהליך זה. הדבר יידון וייבדק בפגישת הייעוץ הראשוני עם הרופא המטפל.

 


מי מוסמך לבצע טיפול מזוטרפיה?

מזוטרפיה היא טכניקה בינלאומית טבעית ויכולה להתבצע על ידי כל רופא בישראל, פרט לתחושת הבטן והמלצות על הרופא המטפל חשוב כי תבררו מספר נושאים בטרם תעברו טיפול, לדוגמה, בחינת תעודות המעידות על לימודי הרופא, תמונות של מטופלים שעברו טיפולים, פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למקרה של תופעות לא רצויות לאחר הטיפול ועוד.