מירה דריי ✔️ מידע והשוואת מחירים

מירה דריי לטיפול בבית שחי

הזעת יתר (Hyperhidrosis) היא מצב רפואי אשר מאופיין בזיעה מוגברת בצורה חריגה. הזעת היתר מופיעה לרוב בידיים, ברגליים, באזור בתי השחי (Axillae), באזור המפשעה ובאזור הפנים (מצח). הזעת יתר היא מצב רפואי, אשר מתחיל בדרך כלל בילדות או בגיל ההתבגרות, ויכול ללוות אדם עד ולאורך שנות הבגרות. הזעת יתר מוגדרת כהזעה מוגברת בצורה חריגה, ברמה גבוהה יותר ממה שהגוף צריך לוויסות הטמפרטורה והיא עשויה להתרחש בכל הגוף, אם כי האזורים המושפעים ביותר הם הידיים, הרגליים, בית השחי ואזור המפשעה. אף על פי שלא מדובר במצב בריאותי קשה, זוהי תופעה שגורמת מבוכה, משבשת את חיי היומיום, מורידה את הביטחון העצמי ופוגעת באיכות החיים.

המלצת המערכת

למרות שתרופות ותכשירים נותנים פתרון סביר יחסית, ההמלצה היא לעבור טיפול במרפאה נגד הזעת יתר בבית השחי או על ידי הזרקת בוטוליניום טוקסין (בוטוקס, דיספורט או קסיאומין), או באמצעות מכשיר חדשני בשם מירה דריי. התייעצו עם הרופאים שלנו שמנוסים בכל שיטות הטיפול.

 


טיפול אלקטרומגנטי מירה דריי

אפשרויות הטיפול בהזעת יתר נעים בין תרופות נוגדות זיעה (Antiperspirants), בוטולינום (בוטוקס), טיפולים חשמליים (יונטופורזיס) ועד הסרה כירורגית של צינורות הזיעה, שהיא דרך פעולה דרסטית יותר. כעת עומדת בפני הסובלים מהזעת יתר אפשרות נוספת, והיא שימוש באנרגיה אלקטרומגנטית. במידה והנכם שוקלים טיפול בהזעת יתר אקסילרית (בית השחי), המידע המפורט לעיל יעניק לכם הבנה בסיסית של הטיפול באנרגיה אלקטרומגנטית.

הליך זה אינו יכול להתאים לכל מי שסובל מהזעת יתר והרבה תלוי בגורמים פרטניים נוספים, אך הוא בהחלט יכול לעזור ללא מעט אנשים. תוכלו לפנות לרופאים שנותנים שרות ומידע דרך טופס הצור קשר באתר כדי לבדוק האם הטיפול מתאים גם עבורכם.

ניתן לטפל בהזעת יתר בבית השחי באמצעות מכשיר המספק אנרגיה אלקטרומגנטית מבוקרת ומדויקת לבית השחי. האנרגיה מחממת את בלוטות הזיעה, עד להריסתן, מה שמביא להפחתה מיידית ומשמעותית של זיעה בבית השחי. היות ובלוטות הזיעה אינן צומחות מחדש, הטיפול יעיל ותוצאותיו מחזיקות לצמיתות. נכון לעכשיו, קיים רק מכשיר אחד שעושה שימוש יעיל באנרגיה אלקטרומגנטית לטיפול בהזעת יתר אקסילרית ושמו מירה דריי (miraDry). במחקר קליני שנערך עם מכשיר מירה דריי, מטופלים הסובלים מהזעת יתר חוו ירידה של 82% בממוצע בזיעה בבית השחי לאחר שני טיפולים בלבד.

 
 


טיפול מירה דריי הלכה למעשה

השלב הראשון הוא פגישת ייעוץ עם רופא, שיאבחן את מצבכם ואת ההיסטוריה הרפואית שלכם ויעריך האם אתם מתאימים לטיפול מירה דריי. כחלק מבדיקת ההתאמה לטיפול, תיבדק גם מידת הזעת היתר באמצעים שונים כגון בדיקת יוד עמילן, המציגה את רמות ההזעה. חשוב לציין כי לא תמיד יש צורך בבדיקה מסוג זה. אם נמצאתם מתאימים וקבעתם תאריך לטיפול תצטרכו להסיר נגעים (שומות, נקודות חן וסרחי עור) ולגלח את אזור בית השחי כ-4-6 ימים לפני הטיפול.

בתחילת הטיפול מוזרק חומר הרדמה מקומי בכל צד. הרופא יניח מן שבלונה או תבנית דיו על בית השחי, על מנת לכוון את הקרן במהלך הטיפול. לאחר מכן יניח הרופא את ידית המכשיר כנגד בית השחי ויפעיל אותה. החום יופנה לאזור בלוטות הזיעה, כאשר בו זמנית, שכבת העור החיצונית מקוררת באופן שוטף. כך יעבור הרופא על כל אזורי בלוטות הזיעה בבית השחי, בעזרת שבלונת הדיו.

התהליך מונחה על ידי מחשב ואורך בין 60 - 90 דקות לשני בתי השחי. לאחר הטיפול מקררים את אזור בית השחי בקרח למשך 20 דקות.  
 


מירה דריי שאלות ותשובות

ש. האם צריך לחזור על הטיפול ב-miraDry?

ת. בדרך כלל מומלצים שני טיפולים במרווח של לפחות שלושה חודשים, אולם עבור חלק מהמטופלים, טיפול אחד יספיק על מנת להוריד את כמויות הזיעה בצורה מספיקה.

ש. כמה זמן אורכת ההתאוששות מההליך?

ת. בדרך כלל ניתן לחזור לעבודה מיד לאחר טיפול במירה דריי, תלוי בסוג העבודה. יש להימנע מפעילות מאומצת למשך מספר ימים. ייתכנו כאב מקומי או נפיחות, אשר יחלפו בדרך כלל בתוך מספר שבועות.

ש. מהם הסיכונים ותופעות הלוואי?

ת. חלק מהמטופלים יחושו אי נוחות או רגישות באזור הטיפול או הזרועות העליונות, אשר צפויים לחלוף בהדרגה. הפחתה חלקית או עיכוב בצמיחת השיער בבית השחי היא תופעת לוואי שכיחה. במהלך הטיפול נהרסות גם הבלוטות המייצרות את ההפרשה השומנית הגורמת לריח גוף, ולכן בדרך כלל חווים הפחתה גם בריח. ראוי לציין כי קיימת תופעת לוואי של הזעה מפצה, כלומר הזעה מוגברת באזורים אחרים או גדולים יותר לאחר ההליך למרות שהיא נדירה יחסית במקרה של טיפול אלקטרומגנטי במכשיר מירה דריי.

ש. האם יש כאבים לאחר ההליך ואם כן כיצד מטפלים?

ת. חשוב למלא אחר כל ההוראות שהרופא נותן בסיום ההליך. כאמור, מיד לאחר הטיפול, מצננים את בתי השחי במרפאה. יש לבצע את פעולת הצינון במרווחים קבועים למשך מספר ימים על מנת להפחית את הנפיחות, שעשויה להימשך עד שבועיים. תרופות אנטי דלקתיות ללא מרשם כמו איבופרופן יפחיתו את הדלקת ואת הכאב או אי הנוחות המופיעים לרוב מיד לאחר ההליך. יש לשמור על אזור בית השחי נקי ויש להימנע משימוש במוצרים נוגדי זיעה למשך מספר ימים. ייתכן שהרופא ירשום קרם אנטי-ביוטי למריחה על האזור, על מנת להפחית את הסיכון לדלקת שלאחר הטיפול.

ש. למי הטיפול ב-miraDry אינו מתאים?

ת. אין לטפל במירה דריי בחולים עם קוצב לב או שתל אלקטרוני אחר או שמשתמשים בחמצן משלים. אם חוויתם בעבר בעיות בהרדמה מקומית (לידוקאין עם אדרנלין), עליכם להודיע על כך לרופא המטפל מבעוד מועד. היסטוריה של טיפול בבוטולינום טוקסין בהזעת היתר, איננה שוללת המשך טיפול ב- miraDry.

ש. האם הטיפול במירה דריי מאושר על ידי הרשויות?

ת. השימוש באנרגיה אלקטרומגנטית במכשיר miraDry הוא פתרון בטוח, מוכח קליני, מאושר ע”י ה- FDA האמריקאי, משרד הבריאות הישראלי ועל ידי משרד הבריאות היארופי. מדובר בטיפול לא פולשני, המספק הפחתה משמעותית של זיעה בבית השחי לאורך זמן ולצמיתות!

ש. כמה עולה טיפול במכשיר מירה דריי?

ת. מאחר ועלות המכשיר היא מאוד גבוה ויש להוסיף לכל טיפול גם רכישת קיט (ערכה) חד פעמי בעלות של כ - 2,000 ש״ח, מחיר הטיפול אינו זול בלשון המעטה והוא נאמד בכ - 8,000 ש״ח. בדרך כלל תדרשו לשני טיפולים לכן מחיר הטיפול בסך הכל יהיה כ- 15,000 ש״ח. אם טיפול אחד יספיק בוודאי שלא תחוייבו לעבור טיפול נוסף אבל חשוב להבין שאין דרך לצפות את כמות הטיפולים לה תדרשו כבר בשלב הייעוץ ולכן קחו בחשבון שני טיפולים עד שההזעה תפסיק לצמיתות.