ניתוח ורידים ✔️ השוואת מחירים

ניתוח ורידים

ניתוח ורידים הוא ניתוח כירורגי המבוצע תחת הרדמה מקומית (במקרה של ריכוז ורידים במקום אחד), במקרים של התפשטות ורידים (מספר ורידים פגומים אותם רוצים להעלים במהלך ניתוח אחד) מבצעים את הניתוח בהרדמה מלאה. ניתוח ורידים הוא הטיפול המסורתי והוותיק ביותר מבין שאר השיטות להעלמת ורידים בולטים ברגליים. במהלך ניתוח ורידים מומחה כל דם יוצר מספר חתכים באזור המפשעה וברגליים ושולף דרכם ורידים ונימים פגומים, בסוף הניתוח הרופא תופר את החתכים. ע”פ הערכות המומחים ולפי הסטיסטיקה שקיימת, הסיכויים של חזרת הורידים לאחר ניתוח ורידים גבוה באופן יחסי ושיעורה הוא מעל ל - 60% ולכן יש לשקול את ביצוע ההליך בכובד ראש אל מול השיטות החדישות להעלמת ורידים בהן לייזר גלי רדיו והזרקת חומרים.

המלצת המערכת

למרות שבקופות החולים השונות (כללית, מכבי, לאומית ומאוחדת) מבצעים טיפולים להסרת ורידים, טכניקות הטיפול הן ברוב המקרים מיושנות וגם כואבות, הליכים הרבה פחות פולשניים כגון לייזר וגלי רדיו מבצעים רק באופן פרטי ואצל מומחי כלי דם, התייעצו עם המומחים שלנו, בחלק מהמקרים (בכפוף למצב המטופל), הטיפולים מבוצעים במימון מלא או חלקי של הקופה.

 


מידע נוסף על ניתוח ורידים

משך ניתוח – משך הניתוח יכול לנוע בין שעה לשלוש שעות - תלוי במספר הורידים הפגומים אותם אמורים להסיר.

תקופת ההחלמה – תקופת ההחלמה לאחר ניתוח ורידים אינה מצריכה אשפוז ממושך, המטופל נשאר לאשפוז קצר כמה שעות לאחר הניתוח ועשוי להשתחרר עוד באותו היום כלאחר שנחבש בתחבושת אלסטית. לאחר מספר שבועות (בין שבועיים לשלושה) מסירים את התחבושת האלסטית. באותם שבועות ראשונים צפויים שטפי דם, בצקות וכאבים באזור המטופל, יש לגשת לרופא המטפל בכדי לקבל מרשם לתרופות נגד כאבים ולצידן תרופות אנטיביוטיקה נגד זיהומים. ימים בודדים לאחר ניתוח ורידים ניתן לחזור לעבודה ולתפקוד רגיל (פעילות גופנית אפשרית רק לאחר כמה שבועות).

לאחר הניתוח – לאחר הניתוח להעלמת ורידים שטפי הדם והבצקות נעלמים. התוצאות מהניתוח מאפשרות ליהנות מתפקוד מלא לאחר כמה ימים. במהלך ניתוח ורידים, הרופא יוצר כמה חתכים ובשל כך נוצרות צלקות על העור. עם השנים יש סיכויי להופעת ורידים בולטים נוספים, ובנוסף, לפי הערכות המומחים, הסיכוי שהורידים יחזרו לאחר הניתוח גבוה מ- 60%, אחוז גבוה לכל הדעות!

סיכונים ותופעות לוואי לאחר ניתוח ורידים – הסיבוכים לאחר הניתוח נמוכים אולם כמו בכל ניתוח הסיבוכים אפשריים וכוללים: סיבוכי הרדמה, נזק לעצבים הקרובים לוריד המטופל, אשר יכול לבוא לידי ביטוי אצל כשליש מהמטופלים בעיקר בשנה הראשונה לאחר הניתוח, תופעות לוואי נוספות הן שטפי דם, זיהומים וצלקות.

בניתוח להעלמת ורידים קיימת האפשרות לסתימת כלי הדם – פקקת, ולכן נדרשים להניע את הרגליים כדי לאפשר זרימת דם.