ניתוח שפתיים ✔️ השוואת מחירים

ניתוח שפתיים

אחד הטיפולים היותר פופולאריים בישראל הוא עיבוי שפתיים. רבים נוטים לחשוב כי ההליך מבוצע ע”י ניתוח שפתיים אולם לא כך. מילוי השפתיים מתבצע באמצעות הזרקה של מגוון חומרי מילוי הן לשפה העליונה והן לשפה התחתונה.

המלצת המערכת

למרות שעיבוי שפתיים קבוע נשמע על פניו מצוין, המציאות הוכיחה כי חומרי המילוי הקבועים בהם סיליקון אינם שווים את נטילת הסיכון שבהזרקתם שכן הם עלולים להרוס לכן את השפתיים. ההמלצה היא ״ללכת״ על חומרי מילוי בטוחים, שמעצבים שפתיים בשרניות ללא סיבוכים ותופעות לוואי. התייעצו עם המומחים שלנו והתנסו רק עם חומר מילוי זמני.

 


מדוע משתמשים במושג ניתוח שפתיים?

המונח ניתוח שפתיים נמצא בשימוש בגלל האסוציאציה שיש להשתלת סיליקון בשפתיים בדומה להשתלת שתלי סיליקון בחזה. בזמן שבניתוח הגדלת חזה מחדירים שתלים מסיליקון לכיס הנוצר בחזה, בהליך עיבוי שפתיים בסיליקון או בחומרי מילוי אחרים אין צורך בפתיחת השפתיים באמצעות ניתוח והפרוצדורה מבוצעת ע”י הזרקה פשוטה ולא כואבת, בשנים האחרונות נכנס שיפור טכנולוגי המאפשר להגדיל שפתיים באמצעות צינורית מיוחדת (קנולה או זונדה) לאחריו השפה ממולאת באופן סימטרי וזאת מבלי לבצע דקירות רבות כמו שמרבית הרופאים עדיין מבצעים. השימוש בצינורית מיתר את הצורך בהרדמה מקומית של השפתיים.

 


באיזה מצבים מבצעים ניתוח בשפתיים?

בהחלט מבצעים ניתוח בשפתיים אולם לא למטרות ניפוח. ניתוח שפתיים מבוצע לרוב במצבים בהם הוזרק חומר מילוי קבוע (סיליקון, ארטיקול, ביואלקמיד ועוד) שהחל לייצר גרנולומות ועיוותים באזור השפה, מומלץ כי בטרם תעברו מילוי שפתיים תקדישו את מירב תשומת הלב לחומר המילוי איתו יעבוד הרופא, חשוב לקרוא על תופעות הלוואי. הסיבוכים הללו אגב יכולים להופיע מספר שנים לאחר ביצוע ההליך והם מחייבים ניתוח שפתיים, ברוב המקרים הזרקה של סטרואידים שמטרתם לצמצם את העיוות והבליטות שנוצרו אינו מספיק ולכן יש לעבור את הניתוח. ישנם מצבים נוספים בהם ניתן לעבור ניתוח שפתיים למטרות קוסמטיות בהן:

  • נשים וגברים להם שפה דקיקה במיוחד.
  • נשים וגברים הסובלים ממרחק גדול בין השפה לאף.
  • בני נוער עם שפה שסועה.

 


כיצד מבוצע ניתוח שפתיים?

מדובר בניתוח לכל דבר ועניין המחייב הרדמה מקומית או כללית בחדר ניתוח. פרק הזמן שאורך הניתוח הוא כמחצית השעה ואף יותר במהלכו המנתח הפלסטי פותח את השפתיים ומבצע את התיקון - כריתת רקמה עודפת ותיקון האסימטריה שנוצרה בשפה. תיקון שפתיים יושלם לאחר כשלושה שבועות מסיום ההליך (החלמה והתאוששות מהניתוח, חל איסור בפרק זמן זה למרוח ליפסטיק על השפה או להתנשק למשל, יש לתת לשפתיים מנוחה רבה ככל שניתן ולאחר פרק זמן של כחודש מסיום הניתוח להתחיל במסאג’ים ובתרגילי מתיחה).

 


כמה עולה ניתוח שפתיים?

ניתוח שפתיים המבוצע במקרים של תיקון מצבים קיצוניים שנגרמו כתוצאה מעיבוי שפתיים כושל בעיקר ע”י הזרקת סיליקון (רפואי, טהור, טיפות ושלל שמות אחרים) יכול להתחיל בכ- 8,000 ש״ח ולהאמיר עד לכדי – 14,000 ש״ח. במצבים אחרים (שפה דקיקה במיוחד, שפתיים שסועות וכדומה) עלות הניתוח משתנה ואינה ניתנת לחיזוי לפני פגישת ייעוץ עם המנתח פלסטי.