סימני מתיחה - כל המחירים 💰 כל המומחים❗️ מומלצים

סימני מתיחה

אם עברת הריון או עליתם במשקל ולאחר מכן רזיתם וודאי הבחנתם ברמה כזו או אחרת של סימני מתיחה בעור. מהם סימני מתיחה בעור? איזה טיפולים קיימים כדי להעלים את סימני המתיחה? סימני מתיחה מבחינה קלינית הם צלקות הנשארות על העור לאחר שזה איבד גמישות עקב שינויים דרסטיים של מתיחה. קולגן ואלסטין הסיבים בעור האחראיים בין השאר על גמישות וברק העור אשר מרכיבים את השכבה שתומכת בעור - דרמיס, אינם עומדים בלחץ המתיחה ונקרעים. כתוצאה מכך, פסים ורודים ארוכים מתחילים להופיע, לאחר מספר שבועות או חודשים, צבעי הסימנים שנוצרו בעור הופכים להיות כהים עד שלבסוף הם מקבלים את הגוון הלבן והסופי.

המלצת המערכת

קיימות מספר טכניקות יעילות להעלמת סימני מתיחה בעור אולם חשוב שתדעו כי השיטה הטובה ביותר לטיפול בסימנים היא על ידי שימוש במכשירי לייזר. התייעצו עם הרופאים שלנו, שמחזיקים במרפאה מכשירי לייזר משוכללים שעושים היטב את העבודה. התייעצו איתם עכשיו.

 


היכן מופיעים סימני מתיחה?

ישנם מספר מקומות המיועדים לפורענות, בעיקר הכוונה למקומות שיש בהם מצבורי שומן כמו אזור הבטן והחזה, אזור הזרועות, מותניים, גב וכמובן אזור הישבן. הסובלים מסימני מתיחה הם כאמור נשים לאחר הריון, אנשים שעלו במשקל וירדו באופן מהיר, אנשים בעלי בעיות הורמונליות ועוד. גם בני נוער חווים סימני מתיחה בשנות בגרותם בעיקר באזור הגב אצל בני נוער הזכריים כאשר הבנות סובלות מסימני מתיחה בעיקר באזור החזה והירכיים.

 


החדשות הטובות

יש חדשות טובות! סימני מתיחה לרוב דוהים עם הזמן מבלי לעבור כל טיפול אולם זה עלול לקחת זמן רב. ניתן לטפל בסימני מתיחה בעור ע”י משחות למריחה מקומית, תרגילי ספורט אף הם יכולים להועיל בטשטוש סימני מתיחה. הגנטיקה של כל אחד משפיעה באופן אחר על הופעת / העלמת סימני מתיחה. ישנם מטופלים להם קרם לחות ועיסויים עלול לעזור וישנם כאלו שסוג טיפול כמו זה אינו משפיע כלל!

 


שיטות טיפול בסימני מתיחה

ישנן מספר שיטות טיפול כאשר מופיעים סימני מתיחה, כל הטכניקות הידועות עוזרות בהעלמת הסימנים ברמה כזו או אחרת אולם מידת ההצלחה תלויה בגנטיקה של כל מטופל ומטופל. מומלץ כי בטרם תבחרו את השיטה להעלמת הסימנים לקבל ייעוץ עם רופא עור ולאחר בחירת השיטה לקבל ייעוץ נוסף מרופא מומחה ייעודי לשיטה הנבחרת. להלן רוב הטיפולים הקיימים להסרת סימני מתיחה בעור.

 


משחות וקרמים לטיפול מקומי

רוב המוצרים הללו מיועדים לחזק ולמתוח את העור. אפקט המתיחה בדר”כ מפחית או מטשטש את סימני המתיחה. משחות כמו רטין A, קרם הידרוקסיד ומשחה מקומית בשם strivectin - sd מפחיתות באופן זמני את הופעת סימני המתיחה.

 


מיקרודרמבריישן ופילינג כימי

שני הטיפולים הללו, מיקרודרמבריישן (עליו תוכלו לקרוא בהרחבה כאן בפורטל) וקילוף עור כימי או פילינג שטחי כימי, מקטינים למינימום את הופעת הצלקות וכמו כן גורמים לדהיית צבע העור ויישור פני העור אשר אינו אחיד ולהעלמת סימני המתיחה.

 


העלמת סימני מתיחה באמצעות מכשירי לייזר

השימוש בלייזר לטיפול בסימני מתיחה תופס תאוצה בשנים האחרונות, הלייזר גורם לטשטוש הסימנים והעומק של סימן המתיחה בעור. קיימים מספר מכשירי לייזר מתקדמים לטיפול בסימני מתיחה עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה בפורטל ובנוסף על פילינג לייזר באמצעות פיקסל לייזר.

 


שימוש במזו רולר לטשטוש סימני מתיחה

מזו רולר היא שיטת טיפול חדשה יחסית המבוססת על מספר עשורים של ניסיון בטיפולי מזותרפיה לחידוש עור. טיפול מזו-רולר מבוצע ע”י גלגלת מיוחדת הנושאת מאות מחטים דקיקות הגורמות להחדרת חומרי המזותרפיה לשכבות העמוקות בעור. טיפול קצר ולא כואב המבוצע במרפאה פעם בשבוע עד עשרה טיפולים במהלכו מעבירים את הגלגלת על האזור בו הופיעו סימני מתיחה ומחדירים את החומרים בהם משתמשים בטיפול שתפקידם לחדש ולחזק את בניית סיבי הקולגן והאלסטין.

 


העלמת סימני מתיחה על ידי פחמן דו חמצני

בטכניקת טיפול זו מבוצעת הזרקה שטחית של פחמן דו חמצני CO2 אל תוך העור היכן שנמצא סימן המתיחה. הזרקת פחמן דו חמצני גורמת לחידוש יצירת הקולגן וסיבי האלסטין התורמת לגמישות ועיבוי העור באזור המטופל המטשטשת כעמט באופן מושלם את סימני המתיחה והגורמת לשינויי הצבע כך שהסימנים לא יורגשו כלל. מדובר באחת השיטות היעילות ביותר להעלמת סימני מתיחה.

 


ניתוח מתיחת בטן

כאשר סימני המתיחה מופעים באזור הבטן (באזור שנמצא מתחת לטבור) ניתן לעבור ניתוח למתיחת בטן המעלים לחלוטין את הסימנים. כמובן שלא מומלץ לבצע ניתוח בטן רק לצורך העלמת הסימנים אלא כתוספת למצבים בהם שרירי הבטן רפויים וכאשר ישנו מצבור גדול של עור, שרירים ושומן. בניתוח מתיחת בטן כורתים את “הגוש” עליו הופיעו סימני המתיחה ולכן תיפטרו מהם לצמיתות.