×

×

מילוי עיניים שקועות

עיניים שקועות היא תופעה אסתטית שמטרידה רבים ומאופיינת בכהות באזור העפעפיים התחתונים או בהופעת שחור מתחת לעיניים - פס כהה מתחת לעין. עיניים שקועות גורמות לנו להראות עייפים ובוגרים מגילנו ומקרינים על כל מראה הפנים. החדשות הטובות הן שיש מגוון טיפולים יעילים לעיניים שקועות, למרות שרוב הפתרונות המוצעים לטיפול בעיניים שקועות הן לטווח הקצר בינוני וזאת בהתאם למצב המחייב אבחון מקצועי. ישנם גם טיפולים לטווח הארוך אולם הסיבות להיווצרות עיניים שקועות ומצב השקעים מתחת לעיניים, ישפיעו על אופי הטיפול ופרק הזמן שהתוצאה תישמר. אין המאמר עוסק בשקיות מתחת לעיניים שהיא תופעה אסתטית רפואית בפני עצמה.

המלצת המערכת

רוצים למלא עיניים שקועות? למרות שהנטייה הטבעית היא לחפש חומר מילוי קבוע הרי שהמלצתנו במקרים הללו היא להתרחק מחומרים קבועים כמו מאש ו״ללכת״ על חומרי מילוי בטוחים וטבעיים המבוססים על חומצה היאלורונית (רסטילן, ג׳ובידרם, סטילאג׳, טאוסיאל ועוד). התייעצו עם המומחים שלנו, שידעו להתאים לכם חומר מילוי מושלם.

 


סיבות להופעת עיניים שקועות

ישנן סיבות רבות להופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים ושקיות בהן מחלות, שינויים הורמונאליים ועוד אולם רוב הסיבות למראה של עיניים שקועות מופיעות כאן למטה. להלן הסיבות המרכזיות להיווצרות עיניים שקועות:

  • זרימת דם נמוכה בסביבת העיניים
  • גנטיקה בעייתית
  • עייפות הנובעת ממחסור בשינה
  • תפקוד לקוי של הכליות
  • חשיפה רבה לקרני השמש - פיגמנטציה
  • תזונה לא נאותה ומחסור בויטמינים חיוניים
  • איבוד קולגן ואלסטין ברקמה שמתחת לעין

 


פתרונות ביתיים לתופעת עיניים שקועות

הפתרונות הביתיים בהופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים נחלקים לשניים, פתרונות המסווים עיניים שקועות ופתרונות שנועדו לשפר את מראה העיניים. הסוואת עיניים שקועות מתבצעת ע”י איפור, שימוש בצללית בהירה על הפס הכהה מתחת לעין, ציור באייליינר, המרחיק / מקרב / מגדיל את העין ושימוש במסקרה באופן מסוים גורם לפתיחת העיניים ומשווע להן מראה צעיר ולא עייף הנלווה לעיניים שקועות. מיותר לציין כי איפור רלוונטי לנשים בלבד ולכן גברים עם עיניים שקועות לא ייהנו מפתרון זה. הפתרון הביתי במצבים שונים מבוסס על מוצרי קוסמטיקה שתפקידם להבהיר עיגולים שחורים מסביב לעיניים ופתרון נוסף שיש לבצע כל יום והוא מסא’ג להמרצת מחזור הדם באזור העיניים.

 


טיפולים במרפאה בתופעת עיניים שקועות

הטיפולים במרפאה בהופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים מתבססים בעיקר על הזרקה של חומרי מילוי, מדובר בהזרקה שתפקידה לתקן את הפרש הגובה בין שני חלקי העפעף. לרוב, מוזרקת חומצה היאלורונית (חומר טבעי הנמצא בגוף) בעלת מרקם עדין. ההזרקה ממלאת עין שקועה ופותרת ברוב המקרים את הכהות מתחת לעין. ישנן מספר רב של חברות יצרניות המספקות את חומר המילוי כאשר חומרי המילוי הנפוצים בעולם ובישראל הם רסטילן וג’ובידרם.

טיפולים נוספים שניתן לבצע הם פילינג כימי ברמות שונות באמצעות מכשירי לייזר או חומצה בהתאם לסיבה שהופיעו עיניים שקועות (לרוב טיפול עיניים שקועות שנובע מפיגמנטציה יטופל בפילינג או משחות) או שימוש במשחות המכילות רטינול לפי מרשם מרופא. העלמת שקיות מתחת לעיניים יכולה להיפטר גם ע”י סכין מנתחים. ניתוח עפעפיים תחתונים במקרים המחייבים ניתוח יכול להעלים שקיות מתחת לעיניים לפרק זמן ממושך, יש להיוועץ עם מנתח פלסטי או עם מנתח עיניים ולקבל חוות דעת מתאימה. לאחרונה התווספה שיטת טיפול חדשנית לטיפול בשחור מתחת לעיניים וכהות, מדובר בטיפול ע”י הזרקת פחמן דו חמצני CO2.

 


מהלך מילוי שקעים בעיניים

לאחר פגישת הייעוץ עם הרופא המטפל (לא חייב להיות פלסטיקאי) ובחירת חומר המילוי, מבוצע אלחוש מקומי ע”י משחה (אמלה או עזרקאין) לאחריו מוזרק חומר המילוי. לרוב, אין מזריקים מעל 1 סמ”ק בכל עין אולם כל מקרה לגופו. הטיפול אורך מספר דקות, אין צורך בחדר ניתוח וניתן לבצעו בכל מרפאה רגילה כאשר מיד בסיום הטיפול, ניתן לחזור לשגרת החיים. אזור ההזרקה יהיה נפוח במעט, שטפי דם ואדמומיות עלולים להופיע אולם הם ייעלמו מספר שעות עד ימים בודדים לאחר מילוי עיניים שקועות. עלות טיפול עיניים שקועות תהיה סביב 1,500 ₪ עד 4,500 ₪ בהתאם לסוג וכמות החומר המוזרק. אפקט הטיפול יהיה כשנה ולעיתים יותר, בהתאם לחומר המילוי הנבחר.