עיניים שקועות - כל המחירים 💰 כל המומחים❗️

מילוי עיניים שקועות

עיניים שקועות היא תופעה אסתטית שמטרידה רבים ומאופיינת בכהות באזור העפעפיים התחתונים או בהופעת שחור מתחת לעיניים (פס כהה מתחת לעין). עיניים שקועות גורמות לנו להראות עייפים ובוגרים מגילנו והן מקרינות על כל מראה הפנים. החדשות הטובות הן שיש מגוון טיפולים יעילים לעיניים שקועות, ולמרות שרוב הפתרונות המוצעים לטיפול בעיניים שקועות הן לטווח הקצר בינוני ישנם גם טיפולים לטווח ארוך, אולם הסיבות להיווצרות עיניים שקועות ומצב השקעים מתחת לעיניים, ישפיעו על אופי הטיפול ופרק הזמן שהתוצאה תישמר. אין המאמר עוסק בשקיות מתחת לעיניים שהיא תופעה אסתטית רפואית בפני עצמה ואשר עליה תוכלו לקרוא בהרחבה באתר.

המלצת המערכת

רוצים למלא עיניים שקועות? למרות שהנטייה הטבעית היא לחפש חומר מילוי קבוע הרי שהמלצתנו במקרים הללו היא להתרחק מחומרים קבועים כמו מאש ו״ללכת״ על חומרי מילוי בטוחים וטבעיים המבוססים על חומצה היאלורונית (רסטילן, ג׳ובידרם, סטילאג׳, טאוסיאל ועוד). התייעצו עם המומחים שלנו, שידעו להתאים לכם חומר מילוי מושלם לשקעים בעיניים.

 


סיבות להופעת עיניים שקועות

ישנן סיבות רבות להופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים ושקיות בהן מחלות, שינויים הורמונאליים ועוד אולם רוב הסיבות למראה של עיניים שקועות מופיעות כאן למטה. להלן הסיבות המרכזיות להיווצרות עיניים שקועות:

  • זרימת דם נמוכה בסביבת העיניים
  • גנטיקה בעייתית
  • עייפות הנובעת ממחסור בשינה
  • תפקוד לקוי של הכליות
  • חשיפה רבה לקרני השמש - פיגמנטציה
  • תזונה לא נאותה ומחסור בויטמינים חיוניים
  • אובדן קולגן ואלסטין ברקמה שמתחת לעין

 


פתרונות ביתיים לתופעת עיניים שקועות

הפתרונות הביתיים בהופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים נחלקים לשניים, פתרונות המסווים עיניים שקועות ופתרונות שנועדו לשפר את מראה העיניים. הסוואת עיניים שקועות מתבצעת ע”י איפור, שימוש בצללית בהירה על הפס הכהה מתחת לעין, ציור באייליינר, המרחיק / מקרב / מגדיל את העין ושימוש במסקרה באופן מסוים הגורם לפתיחת העיניים ומשווע להן מראה צעיר ולא עייף הנלווה לעיניים שקועות.

מיותר לציין כי איפור שקעים בעיניים רלוונטי לנשים בלבד ולכן גברים עם עיניים שקועות לא יהנו מפתרון זה. הפתרון הביתי במצבים שונים מבוסס על מוצרי קוסמטיקה שתפקידם להבהיר עיגולים שחורים מסביב לעיניים ופתרון נוסף שיש לבצע כל יום והוא מסאג׳ להמרצת מחזור הדם באזור העיניים.

 


איך מעלימים עיניים שקועות?

הטיפולים למילוי שקעים בעיניים מתבססים בעיקר על הזרקת חומרי מילוי. מדובר בהזרקה שתפקידה לתקן את הפרש הגובה בין שני חלקי העפעף. לרוב, מוזרקת חומצה היאלורונית (חומר טבעי הנמצא בגוף) בעלת מרקם עדין. ההזרקה ממלאת עין שקועה ופותרת ברוב המקרים גם את הכהות מתחת לעין. ישנן מספר רב של חברות יצרניות המספקות את חומר המילוי כאשר חומרי המילוי הנפוצים בעולם ובישראל הם רסטילן, ג’ובידרם, טאוסיאל, סטילאג׳, לומינרה ועוד.

טיפולים נוספים שניתן לבצע כדי לטשטש שקעים בעיניים יתבצעו ע״י פילינג כימי ברמות שונות באמצעות חומצה בהתאם לסיבה שהופיעו עיניים שקועות (לרוב טיפול עיניים שקועות שנובע מפיגמנטציה יטופל בפילינג או משחות) או ע״י שימוש במשחות המכילות רטינול לפי מרשם מרופא. ניתן גם להעלים את הסימנים מסביב לעיניים ע״י שימוש במכשירי לייזר או ע״י שימוש במכשירים שמחממים את הרקמה ומעודדים ייצור קולגן ואלסטין ובכך יגרמו לסימנים להיעלם.

העלמת שקיות מתחת לעיניים יכולה להתבצע גם ע”י סכין מנתחים. ניתוח עפעפיים תחתונים במקרים המחייבים ניתוח יכול להעלים שקיות מתחת לעיניים לפרק זמן ממושך, יש להיוועץ עם מנתח פלסטי או עם מנתח עיניים (אוקופלסטיקאי) ולקבל חוות דעת מתאימה. לאחרונה התווספה שיטת טיפול חדשנית לטיפול בשחור מתחת לעיניים וכהות, מדובר בטיפול המבוצע תוך כדי הזרקת פחמן דו חמצני CO2 עליה תוכלו לקרוא בהרחבה באתר.

 


מילוי שקעים בעיניים - הטיפול הנפוץ והמחיר שתאלצו לשלם

לאחר פגישת הייעוץ עם הרופא המטפל (לא חייב להיות פלסטיקאי) ובחירת חומר המילוי, מבוצע אלחוש מקומי במשחה (אמלה או עזרקאין) ולאחריו מוזרק חומר המילוי. לרוב, אין מזריקים מעל 1 סמ”ק בכל עין אולם כל מקרה לגופו. הטיפול אורך מספר דקות, אין צורך בחדר ניתוח וניתן לבצעו בכל מרפאה רגילה כאשר מיד בסיום ההליך, ניתן לחזור לשגרת החיים. אזור ההזרקה יהיה מעט נפוח, שטפי דם ואדמומיות עלולים להופיע אולם הם ייעלמו תוך מספר שעות עד ימים בודדים לאחר המילוי. עלות מילוי עיניים שקועות תהיה סביב 1,500 ש״ח ועד 3,000 ש״ח וזאת בהתאם לסוג וכמות החומר המוזרק. אפקט הטיפול יהיה כשנה ולעיתים יותר, כתלות בחומר המילוי הנבחר ובקצב חילוף החומרים של המטופל.