פיגמנטציה ✔️ השוואת מחירים

פיגמנטציה

צבע עורנו (לבן, שחור, חום וכדומה) נראה לעין כתוצאה ממצרף של פיגמנטים המיוצרים בעור וגם כתוצאה מצבענים הצובעים את העור החשוף. ללא פיגמנט, גוון העור יהיה לבן. הפיגמנט העיקרי בעור הוא מלנין וצבעו חום חזק, מלנין קיים בשכבה העליונה של העור ולכן כאשר אנו חשופים לאור השמש, ייצור המלנין מואץ וכתוצאה מכך העור משתזף. גורמים נוספים לייצור מוגבר של מלנין הם שינויים הורמונאליים (כמו למשל במהלך הריון, או כתוצאה מנטילת תרופות המכילות הורמונים או משימוש גלולות נגד הריון).

כאשר משתמשים במונח כתמי פיגמנטציה מתכוונים לשינויים שהתרחשו בעור הפנים או במקום אחר בגוף הבאים לידי ביטוי בשינוי צבע המקום, או בכתמים על העור. אם יש לך פיגמנטציה בהריון יהיה זה חכם להימנע מטיפול בעיקר בשלבים הראשונים (עד סוף הטרימסטר השני ולעיתים עד שנה מתום הלידה) שכן מדובר בתופעה די נפוצה עקב השינויים ההורמונאליים כאמור, ברוב המקרים היא גם חולפת מעצמה.

המלצת המערכת

אם עד לפני מספר שנים הטיפול בפיגמנטציה לא הביא כמעט תוצאות, הרי שבשנים האחרונות חל שינוי משמעותי לטובה. באמצעות מכשירי הלייזר המתקדמים, ניתן לשפר את קונטור העור כך שעורכם יהיה בגוון אחיד וללא פיגמנטציות. חשוב רק שאת הטיפול תעברו במרפאה המצויידת במכשור מתאים. התייעצו עם המומחים שלנו, שמחזיקים מכשירי לייזר איכותיים.

 


מקומות בהם עלולים להופיע כתמים

הכתמים עלולים להופיע בכל הגוף אולם האזורים ש”מועדים לפורענות” הם בעיקר האזורים החשופים לקרני השמש, פיגמנטציה בפנים היא לרוב התופעה שגורמת לנו לחשוב על טיפול אולם פרט לאזור הפנים היא יכולה להופיע גם באזורים כמו מפשעות, בית החזה והמחשוף, בגב וגם בבית השחי. אם תרצו לדעת כיצד ניתן למנוע הופעת כתמים בפנים הנגרמים כתוצאה מחשיפה לשמש ומפגיעות ארוכות טווח תוכלו להיכנס למאמר בנושא כתמים בפנים.

 


שיטות הטיפול בכתמי פיגמנטציה

טכניקות הטיפול הן רבות, פרט לטכניקות מתקדמות בהן התחילו להשתמש לאחרונה (ראה בהמשך) יעילות הטיפולים יחסית נמוכה, קשה מאוד, עד בלתי אפשרי לספק מענה מושלם כאשר מופיעים כתמים בעור. למרות האמור לעיל, ישנן טכניקות שעשויות לשפר את מראה העור ולהבהיר את הכתמים שנוצרו, כך שהתוצאה הסופית המתקבלת בהחלט משביעה רצון. לפניכם מגוון טכניקות באמצעותן ניתן לטפל בכתמי פיגמנטציה בעור.

 


הסרת פיגמנטציה במשחות על בסיס חומצה גליקולית ורטינול - Retenol

הבהרת פיגמנטציה ע”י מריחת משחות המכילות רטינול (רטין A) עשויות לשפר את המראה, משחת הרטינול מכילה חומצה בריכוזים נמוכים גורמת להבהרת הכתמים, יש להשתמש במשחה (אותה ניתן לקנות אצל דרמטולוגים) על בסיס יום יומי לאורך זמן רב (מעל לחצי שנה), קשה להבחין בתוצאות הטיפול אולם הסטטיסטיקה מראה כי חל שיפור במצב הכתם של עד 25%, היתרון במשחות הוא עלותן הזולה יחסית לטיפולים אחרים וקלות השימוש, שפופרת המכילה 250 סמ”ק אמורה לעלות כ - 250 ש”ח. ישנן גם משחות ותכשירים נוספים שנותנים מענה מסוים אשר ניתנות להשגה אצל רוב הקוסמטיקאיות בהן תכשירים שמכילים חומצה גליקולית שתפקידה בעיקר לטשטש כתמים. בהקשר זה נציין כי גם שימוש בסרומים ובקרמים המכילים נוגדי חימצון יכולים לתרום להצלחת הטיפול. לקריאת המאמר המלא רטינול

 


העלמת פיגמנטציה במכשירי IPL

שימוש במכשירי IPL נחשב מקובל מאוד לטיפול בתופעה, העיקרון בשיטת IPL הוא השמדת מלנין באזור בו הופיע כתם פיגמנטציה. לקרן האור הנפלטת מהמכשיר יש את היכולת לחדור לשכבות היותר עמוקות בעור ולהרוס את המלנין, טיפול בפיגמנטציה באמצעות IPL מבוצע בסדרה של עד חמישה טיפולים בהפרשים של כחודש בין טיפול לטיפול וזאת בהתאם ל”עומקו” וגודלו של הכתם בעור, הטיפול קצר מאוד (נמשך לא יותר מעשר דקות) ועלותו משתנה בהתאם לגודל הכתם.

 


טיפול בכתמי פיגמנטציה באמצעות פילינג

הבהרת העור “במקומות הנגועים” יכולה להתבצע ע”י מעבר טיפול פילינג. ישנם מספר סוגים של טיפולי פילינג בהם פילינג כימי, פילינג פנול, פילינג לייזר ועוד. חשוב לאבחן את הכתם בעור (אבחון רצוי שיבוצע ע”י רופא עור - דרמטולוג אך לא רק) ולאחר להתאים את סוג הפילינג לכתמים. נהוג לטפל בכתמי פיגמנטציה בפנים בפילינג, פחות מקובל להעלים כתמים בגוף ע”י ביצוע פילינג. באופן עקרוני, קילוף עור מבוצע באמצעות חומצות ברמות ריכוז שונות וזאת כתלות בסוג הפילינג שיבחר.

פילינג כימי מבוצע ע”י חומצה הידועה בשם TCA בריכוזים של 30 עד 50 אחוז חומר פעיל, מדובר כמובן על פילינג שונה מזה המבוצע ע”י הקוסמטיקאיות שמורשות לבצע קילוף עור בריכוז של חומרים פעילים עד 15%. החומצות גורמות לכוויות נשלטות באזור המטופל ולאחר פרק זמן העור “מבריא” ומשתקם מבלי שיישאר כתם בעור. לכניסה למדריך פילינג מקיף

 


טיפול בפיגמנטציה ע”י מגוון מכשירי לייזר

פילינג לייזר או טיפול במכשירים מבוססי לייזר נחשבים לאפקטיביים ביותר, כאשר מדובר בכתם נקודתי הרי ששימוש בלייזר היא האופציה המועדפת, למשל כתם פיגמנטציה בשפם או כתמי פיגמנטציה בלחיים מוסרים בהצלחה ע”י מכשירי לייזר, כאשר הכתמים המופיעים בפנים או בגוף הם גדולים יותר, הרי שכוחו של הלייזר פוחת ויש לפנות לאלטרנטיבות אחרות כמו ביצוע פילינג בשימוש חומצות. מכשירי הלייזר בדומה לעקרון הפילינג, גורמים לכוויות נשלטות לאחריהן מחלים העור והפיגמנטציה נעלמת או מטשטשת כמעט לחלוטין.

ישנם מספר מכשיר לייזר בהם משתמשים בישראל כאשר הבולטים שבהם הם לייזר יהלום ומכשיר בשם פרקסל לייזר. עלות הטיפולים בלייזר תלויה בגודל הכתם ובכמות הטיפולים שעל המטופל לעבור. טיפול לייזר מבוצע לפחות שלוש פעמים במרווחי זמן של מעל לשבועיים, הטיפול די נסבל ומבוצע באמצעות אילחוש המקום לפני הטיפול באמלה או עזרקאין. להלן הסבר קצר על לייזרים לטיפול בפיגמנטציה:

  1. לייזר Nd : Yag - מכשיר לייזר מגוון לטיפול בפגיעות בעור שפולט אור ירוק, ה - Nd מתאים להעלמת סוגי כתמים שונים מהעור.
  2. לייזר צהוב, אדום וירוק - שלושה סוגים שונים של מכשירי לייזר שמייצרים פולסים בצבע הלייזר לפי סוג המכשיר, מתאימים אף הם להעלמה וטשטוש תופעות עור.
  3. טיפול ב- CO2 לייזר - מעלים פגיעות פיגמנטציה בסדרת טיפולים קצרה. ה- CO2 מסיר עור מהשכבות העליונות ללא דימום.
  4. טיפול באמצעות לייזר Erbium : Yag - מכשור מתקדם המייצר גל אורך חזק וממוקד שחודר ברכות לעור ומאפשר למטפל עבודה נקייה להסרת שכבות עור כמעט מבלי לפגוע ברקמות סמוכות לטיפול נקודתי.