פילינג כימי ✔️ באיזה חומצות משתמשים, מומחים מומלצים ומחירים

פילינג כימי

פילינג כימי או קילוף עור כימי מיועד לשיפור חזות העור ומבוצע בעיקר באזורים פנים, צוואר וידיים. בטיפול פילינג כימי משתמשים בתמיסה כימית שגורמת ל”בעבוע” ולאחר מכן לקילוף העור. חידוש העור לאחר ביצוע פילינג כימי יגרום לעור בדרך כלל להיות חלק יותר ועם הרבה פחות כתמים, העור המחודש רגיש מאוד לקרני שמש במיוחד בשבועות הראשונים לאחר ההליך. רופאי עור (דרמטולוגים) משתמשים בסוגים שונים של תמיסות כימיות במשך 50 השנים האחרונות והם מיומנים ובעלי ניסיון בביצוע סוגים שונים של פילינג כימי בהם פילינג כימי עמוק. בדיקת עור מקדימה לביצוע פילינג כימי היא חיונית ביותר בטרם יקבע אופי ביצוע ההליך וסוג התמיסה בה ישתמש הרופא המטפל.

המלצת המערכת

קיימות מספר שיטות להעלמת צלקות, קמטים ולחידוש עור הפנים. לכל רופא יש את השיטה בה הוא מאמין. למרות זאת, חשוב שתדעו שהשיטות הבולטות הן לייזר ופילינג כימי לסוגיו ומכאן שאת האבחון חשוב לבצע רק אצל רופאים שיכולים להציע לכם לפחות שני פתרונות שונים. התייעצו עם הרופאים שלנו שידעו להציע לכם מספר אפשרויות טיפול. עשו זאת עכשיו.

 


מדוע מבצעים פילינג כימי?

פילינג כימי משמש לטיפול בקווי עור מתחת לעיניים ומסביב לפה, לקמטים ולכתמים בפנים הנגרמים כתוצאה מנזקי שמש, גיל או גורם תורשתי. הפילינג גורם להפחתה ניכרת של אותם קמטים או כתמים ואף ניתן להעלימם בתהליך הנ”ל. לעומת זאת, שקעים, בליטות או קמטים גדולים ועמוקים בעור, אינם מגיבים לטיפול זה ולא ניתן לתקנם אלא בסוג אחר של טיפול או ניתוח קוסמטי כמו מתיחת עור הפנים, הרמת גבות ועיניים או מילוי של רקמות רכות באמצעות חומרי מילוי.

צלקות קלות וסוגים מסוימים של אקנה ניתנים לטיפול ע”י פילינג כימי. בנוסף גם פיגמנטציה של העור כמו כתמי שמש, גיל, כתמי כבד בקפה, נמשים, כתמים בעור שנגרמו כתוצאה משימוש בגלולות למניעת הריון ועור עם מרקם בעייתי וצבע חיוור ניתנים לשיפור באמצעות טיפול בפילינג כימי. פילינג כימי ניתן גם לשילוב עם חידוש עור פנים בלייזר או עם מילוי של רקמות רכות כדי להשיג יעילות מרבית בהצערת הפנים, וכאשר כל טיפול נעשה בהתאם לצרכיו האישיים של כל אחד ואחת. אזורים של נזקי שמש, גידולים של עור טרום סרטני או מקומות בעור הנושאים סימנים של קליפה יראו טוב הרבה יותר לאחר טיפול פילינג כימי. בסיום ההליך, הכתמים או הפגיעות שהיו בעור יופיעו הרבה פחות אם בכלל.

 


מיהו המעומד האידיאלי לקילוף עור כימי?

בדרך כלל בעלי עור בהיר ושיער בהיר הם מועמדים אידיאלים לטיפול פילינג כימי, בעלי עור כהה גם כן יכולים לעבור את ההליך ואף הם יזכו לתוצאות טובות אך זה תלוי בבעיות העור מהם כהי עור סובלים, יתכן כי טיפול מילוי קמטים יכול לפתור את הצורך במעבר פילינג כימי, בכל מקרה יש להיוועץ עם הרופא המטפל לתיאום ציפיות ובדיקת התאמה להליך.

 


כיצד מתבצע פילינג כימי?

המטופל ייקרא לשטוף את האזור בסבון אנטיספטי יום לפני הניתוח. הטיפול בפילינג ייעשה במרפאה של רופא העור או בכל מרכז רפואי אחר וזאת בהתאם לתמיסה בה יבחר הרופא המטפל ובעומק אליו מתכנן הרופא להגיע, ברוב המקרים פילינג מבוצע בחדר טיפולים ואין צורך בחדר ניתוח בשונה מניתוח פילינג עמוק באמצעות פנול המחייב שימוש בחדר ניתוח והמבוצע תחת הרדמה כללית. הפרוצדורה מתחילה בניקוי העור ע”י תכשיר להסרת שומנים, העיניים והשיער יהיו מוגנים.

השימוש יהיה בתמיסה אחת או יותר מבין החומצות שנמצאות בשימוש כיום כמו - alpha hydroxy או חומצת glycolic, חומצת salicylic או loctic חומצת trucholoroacetic) TCA) או חומצת carbonic. בזמן הטיפול הרופא יניח את התמיסה באזור המיועד בו יש נזק לעור, התמיסה תייצר מעין פצע מבוקר אשר בסופו יגרום לגדילה של עור פנים חדש ומושלם במקום הטיפול. רוב המטופלים מרגישים חום באזור המטופל למשך 5 - 10 דקות לאחר מכן איזושהי תחושה של דקירה, בפילינג עמוק יותר יתכן שיידרשו משככי כאבים למשך זמן הניתוח ולאחריו.

 


למה עליך לצפות בסיום ההליך?

תלוי בסוג הפילינג, התופעה תהיה דומה לכוויות שמש, לאחר הטיפול פני המקום יראו באופן כללי אדומים במשך מספר ימים. בעומק בינוני או עמוק של פילינג תתכן נפיחות או הופעה של בועות מים, או קליפות עור, ויתכן שהמקום ישנה צבעו לחום, לאחר כ – 14 יום המקום יקבל את מראהו הטבעי. במקרים אחרים יתכן ויהיה צורך בחבישה כדי להגן על המקום באופן יסודי יותר עד להחלמתו הסופית. התחבושות יוסרו לאחר מכן, וחשוב ביותר לא להיחשף לשמש לאחר הטיפול היות והעור החדש מאוד עדין וחשוף לסיבוכים ובעיות. רופא עור ייתן גם מרשם של תרופות הנחוצות להמשך הטיפול בבית עד להחלמתו הסופית של המטופל.