פילינג לאקנה | פילינג אקנה | פילינג לצלקות אקנה

פילינג לאקנה

אקנה עלולה להיות דוחה ולא נוחה, אקנה חמורה משפיעה לרעה גם מבחינה פסיכולוגית וצלקות אקנה הן ברוב המקרים תוצר של אקנה חמורה. טיפול פילינג קוסמטי כימי נעשה בכדי לטפל בבעיות של אקנה וכולל מספר סוגים של כימיקלים ותכשירים לטיפול בצלקות אקנה. כאשר התרופות לטיפול באקנה אינן מספקות תוצאות משביעות רצון, פילינג לאקנה יכול לפתור את הבעיה ולהגיע למצב של בהירות ומראה נאה לפנים. את התהליך מבצעים באמצעות תמיסה כימית על העור, התמיסה גורמת לעור לבעבע, יוצרת שלפוחיות ולאחר מכן מקלפת את העור. כאשר העור המטופל נושל, עור חדש וצעיר תופס את מקומו, הקילוף של עור האקנה מעלים או מפחית את המראה הפגום של האקנה ואת הצלקות. בטיפול פילינג לאקנה מחליקים את העור ומעלים גם כתמי פיגמנטציה.

המלצת המערכת

קיימות מספר שיטות להעלמת צלקות אקנה. לכל רופא יש את השיטה בה הוא מאמין. למרות זאת, חשוב שתדעו שהשיטות הבולטות הן לייזר ופילינג כימי לסוגיו ומכאן שאת האבחון חשוב לבצע רק אצל רופאים שיכולים להציע לכם לפחות שני פתרונות שונים. התייעצו עם הרופאים שלנו שידעו להציע לכם מספר אפשרויות טיפול. עשו זאת עכשיו.

 


החומרים בהם משתמשים בטיפול פילינג אקנה

ישנן שלוש דרגות של תמיסה כימית שנמצאות בשימוש בטיפול פילינג כימי לאקנה: חומצה אלפא הידרוקסיד (AHA), חומצה גליקולית, חומצה טריקולוראסטית (TCA) ופנול. פילינגים מסוג AHA הם הקלים ביותר והעדינים ביותר. פילינג TCA נחשב לבינוני יותר ופנול הוא החזק מכולם. לכל סוג יש את היתרונות שלו והחסרונות שלו. המועמדים הטובים ביותר לפילינג אקנה הם אנשים עם אקנה שטחי או צלקות אקנה. אנשים עם אקנה חמור או אקנה מאוד פעיל הם אינם מועמדים טובים להליך. נשים בהיריון או מיניקות גם הן אינן מועמדות לפילינג כימי לאקנה.

 


פילינג כימי לצלקות אקנה עמוקות

צלקות אקנה הן תגובה דלקתית של הגוף לפצעי אקנה. קיימים מספר סוגים שונים של צלקות שמשאיר האקנה, כל אחת משפיעה על האדם בטופוגרפיה שונה וייחודית. טיפול באקנה חייב להתבצע על בסיס של “כל מקרה לגופו”. למרות שלא קיים טיפול אחד שיעיל עבור כולם, פילינג כימי לאקנה יכול לספק טיפול יעיל לפציינטים עם צלקות אקנה עמוקות. פילינג TCA עמוק או פילינג פנול טוב לעיצוב פני העור על ידי העלמה של המראה של צלקות האקנה, עם TCA יהיה צורך ביותר מטיפול אחד.

 


מה לצפות לאחר טיפול פילינג אקנה

משך זמן ההחלמה הדרוש לאחר טיפול פילינג אקנה תלוי בסוג החומר הכימי בו משתמשים. בפילינג לאקנה ע”ב חומצה אלפא הידרוקסיד, המטופלים ירגישו תופעות לוואי זמניות הקשורות לכימיקלים כמו אדמומיות, יובש, קשקשים או קילוף, אלו הן תופעות לוואי “קלות יחסית” ואין ביכולתן למנוע חזרה לחיי שגרה ולפעילות רגילה לאחר הטיפול. בפילינג אקנה TCA עלולים להיות אותן תופעות לוואי ובנוסף נפיחויות משמעותיות (תלוי בריכוז החומר שמשתמשים). משככי כאבים קלים יתכן ויינתנו לאחר פילינג כימי TCA חזק לצלקות אקנה, והעור עלול ליצור קליפה דקה או גלד באזור המטופל. הנפיחות והאי נוחות של פילינג כימי מסוג TCA חולפת לאחר כשבוע ימים. לאחר 10 ימים ההחלמה תהיה מספיקה בכדי שהמטופל יוכל לשוב לחיים סדירים. לאחר פילינג מסוג פנול, הפנים עלולות להיות מאוד נפוחות ואף להגיע למצב בו הנפיחות ליד העיניים תסתיר את הראייה. מסיבה זו דרושים כשבועיים ימים של החלמה ביתית.

 


תוצאות הטיפולים

התוצאות ארוכות טווח לאחר טיפולים של פילינג כימי לאקנה הן בדרך כלל טובות ומשביעות רצון. טיפול כימי AHA לאקנה יכול להימשך בבית עם משחות מיוחדות המכילות חומרי קילוף קלים ובמינון מזערי המיועדות לשימור ולשיפור המראה נטול הפגמים של העור, האקנה או הצלקות. יתכן, ולאחר תקופה יהיה צורך בטיפול מקצועי נוסף לשמירת התוצאה.

התוצאות ארוכות הטווח של פילינג כימי אקנה TCA כוללות עור חלק, עם הורדה והעלמה של צלקות אקנה ופגמים. גם כאן אתם עלולים להידרש ליותר מטיפול אחד כדי להשיג את האפקט הרצוי. האדמומיות שנוצרת על ידי ה- TCA הנחשבת ליותר חזקה, לפעמים עלולה להימשך עד שלושה חודשים. שכבות העור החדשות אשר נוצרו חייבות להיות מוגנות מהשמש בכדי למנוע ביעבוע והיפר פיגמנטציה. לאחר הטיפול בפילינג פנול, עור חדש מתחיל להיווצר כשבוע ימים מההליך. המקום המטופל יהיה בהתחלה מאוד אדום ולאט לאט ובהדרגה הוא יחזור לצבע הטבעי שלו, וזאת לאחר תקופה של שבועות או חודשים. התוצאה האסתטית של פילינג מסוג פנול יכולה להמשך שנים רבות.