פילינג שטחי ✔️ השוואת מחירים

פילינג שטחי

פילינג שטחי, ידוע גם כפילינג חומצה גליקולית, נחשב לטיפול שאינו פולשני אשר מסיר את השכבות העליונות של העור המת או הניזוק, ומעודד את חילוף העור. פילינג שטחי נועד לטיפול עדין לקווים בפנים, לאקנה, לעור יבש כרוני ולפיגמנטציה שאינה אחידה. הנוסחא של התמיסה הכימית לפילינג שטחי תלויה בצרכיו של המטופל. חומצה גליקולית, היא חומצת אלפא הידרוקסיד (AHA) באנגלית (alpha hydroxy acid) אשר נמצאת באופן טבעי בקני הסוכר, והיא המרכיב הכי נפוץ בפילינג השטחי. המרכיבים והנוסחא של הפילינג הכימי תלוי במאפיינים של הלקוח והם מיושמים על העור למשך זמן קצר. כאשר מורחים אותו על הפנים או חלק אחר בגוף, התמיסה פועלת להסרת השכבה העליונה של העור, כך ששכבת עור חדש וחלק מתחיל להיראות לעין. הפעולה מגרה גם ייצור של אלסטין וקולגן, שהם חומרים חיוניים לגמישות ולברק של העור.

המלצת המערכת

קיימות מספר שיטות להעלמת צלקות, קמטים ולחידוש עור הפנים. לכל מטפל יש את השיטה בה הוא מאמין. למרות זאת, חשוב שתדעו שהשיטות הבולטות הן לייזר ופילינג כימי לסוגיו ומכאן שאת האבחון חשוב לבצע רק אצל רופאים שיכולים להציע לכם לפחות שני פתרונות שונים. התייעצו עם הרופאים שלנו שידעו להציע לכם מספר אפשרויות טיפול. עשו זאת עכשיו.

 


מועמדים לפילינג שטחי

מועמדים טובים לפילינג שטחי הם אלו הסובלים מפגמים קלים יחסית בעור ואשר רוצים להצעיר ולשוות מראה רענן לעורם ללא בזבוז זמן החלמה כמו בטיפולים אגרסיביים בהם פילינג עמוק עם פנול. החומצה הגליקולית (AHA) היא דרך בטוחה ויעילה לשפר מראה של נזקי שמש, ועוזרת בטיפול בצלקות אקנה קלות וקווים רכים בפנים. בגלל שהחומר הכימי הקל מקלף שכבה של העור ופותח נקבוביות, הוא נחשב גם כיעיל לטיפול באקנה.

 


השימוש בפילינג שטחי

כהכנה ראשונית לפילינג כימי שטחי, מנקים תחילה את הפנים ולאחר מכן מורחים את התמיסה על האזור המיועד. הנוסחא הייחודית וכן גם הריכוז של החומצה הגליקולית תלויים באפיונים של המטופל. חומרי הרדמה אינם דרושים לטיפולים כימיים שטחיים, למרות שהמטופל יכול לבקש הרדמה מקומית או חומרי אלחוש כדי למנוע הרגשה של אי נוחות. התמיסה הכימית עובדת על העור, והמטופל מרגיש חום מדגדג או תחושת עקצוץ. לאחר שהתמיסה “נחה” על העור למשך זמן שהוקצב מראש, הרופא ישטוף את המקום עם מים וימרח משחת הרגעה. משך הטיפול הכולל של פילינג שטחי יארך פחות משעה, והלקוח יחווה אדמומיות קלה (או שלא) ותופעות לוואי מינוריות אחרות. בדרך כלל אפשר לחזור מיד לפעילות רגילה. לשם השלמת התהליך יידרשו מספר טיפולים נוספים כדי להגיע לתוצאה האופטימאלית.

 


פילינג שטחי עם חומצות אלפא

הפילינג השטחי מכיל חומצות אלפא הידרוקסיד או ביתא הידרוקסיד. הרופאים אשר מבצעים פילינג שטחי בוחרים את התמיסה הכימית המתאימה (או ערבוב של תמיסות) המבוססות על פי צרכיו של המטופל. החומצה הגליקולית היא הסוג הנפוץ ביותר של אלפא הידרוקסיד בטיפולי עור, וחומצה סאליצילית לפילינג כימי היא הסוג הנפוץ ביותר של חומצת קילוף ביתא הידרוקסיד. חומצה אלפא הידרוקסיד (AHA) עשויה מפירות, סוכר, חלב חמוץ ומקורות טבעיים נוספים, AHA פילינג כימי שטחי בדרך כלל מכיל: חומצה גליקולית (מופקת מקנה סוכר), חומצה לקטית (מופקת מחלב), חומצת מליק (מופקת מאגסים ותפוחים), חומצה סיטריק (מופקת מתפוזים ומלימון) וחומצה טרטרית (מופקת מענבים).

 


פילינג שטחי עם חומצות ביתא

חומצת ביתא הידרוקסיד, היא חומצה אורגנית פשוטה שעשויה מפירות, וכאשר הרופא אומר חומצה סליצילית הוא מתכוון לחומצה ביתא הידרוקסיד. למרות קרבתה לחומצה הגליקולית היא שונה מעט ממנה במבנה המולקולות ומצעירה את העור בדרך שונה במקצת. רוב החומצות הנפוצות של ביתא הידרוקסיד, נמצאות בשימוש מזה שנים לטיפול באקנה, והחומצה הסיליצילית יעילה במיוחד לטיפול באקנה. חומצות ביתא מועילות יותר בגלל יכולתן לקלף עור שמן ובגלל כושר חדירותן ללא גרימת גירויים. למרות הסוגים הייחודיים, חומצת אלפא וביתא הידרוקסיד מצעירות בעדינות את העור ומעודדות תאי עור להתחדש ללא אי נוחות או גירויים. כל החומצות שהוזכרו לעיל וחומצות אלפא הידרוקסיד אחרות נחשבות לעדינות והן ונמצאות גם בשימוש ביתי.

 


התאוששות לאחר פילינג שטחי

תופעות הלוואי לאחר פילינג שטחי הן מועטות, וברוב המקרים פילינג שטחי אינו דורש זמן החלמה. למרות שיתכן כי על העור יופיעו קשקשים. לאחר פילינג שטחי אפשר לחזור לעבודה ולהמשיך בפעילות חברתית באופו מיידי. המטופל יקבל הוראה להשתמש בחומרי ניקוי עדינים וקרם לחות ייחודי תוך כדי הימנעות מחשיפה לקרני השמש. זמן קצר לאחר התהליך ניתן יהיה להבחין שמראה העור השתפר יחד עם המרקם והפיגמנטציה. יחול שיפור נוסף ככל שמתקדמים בטיפולים עד לתוצאה הסופית.

 


מספר הטיפולים הדרוש עד להשגת התוצאה

שלא כמו בפילינג עמוק, אשר דורש טיפול אחד, המטופלים צריכים להתמסר לחמישה עד עשרה טיפולי פילינג שטחי כדי להשיג את התוצאה המיוחלת. כמו שהנוסחא של התמיסה מותאמת אישית לכל אחד, מספר הטיפולים ומרווח הזמן בין טיפול לטיפול ישתנה לפי תכנית הטיפול האישית של כל מטופל.