פילינג פנול ✔️ כל המחירים כל המומחים

פנול | פילינג פנול

פנול הוא סוג של חומצה חזקה אשר משתמשים בה בתדירות גבוהה בטיפולי פילינג כנגד קמטים בינוניים ועמוקים, כנגד צלקות אקנה, ברמות התחלתיות של סרטן העור ובהופעת פיגמנטציה. השימוש בפילינג עם פנול נעשה באופן בלעדי בפנים, כאשר לפנול יש את התכונה להמיס כמויות משמעותיות של עור וליצור פיגמנטציה מושלמת. מסיבה זו הטיפול בפנול אינו מתאים לאנשים עם צבע עור כהה או כאלו שעברו ניתוח באזור הפנים. פילינג פנול שייך לסוגי פילינגים כימיים והוא גם מכונה פילינג עמוק. באופן טבעי טיפול אחד של פילינג עם פנול משיג את התוצאה הרצויה אך יהיו גם מקרים שתזדקקו לטיפול נוסף. טיפול בפנול נחשב לאגרסיבי ביותר מבין כל סוגי הפילינגים הכימיים.

המלצת המערכת

קיימות מספר שיטות להעלמת צלקות, קמטים ולחידוש עור הפנים. לכל רופא יש את השיטה בה הוא מאמין. למרות זאת, חשוב שתדעו שהשיטות הבולטות הן לייזר ופילינג כימי לסוגיו ומכאן שאת האבחון חשוב לבצע רק אצל רופאים שיכולים להציע לכם לפחות שני פתרונות שונים. התייעצו עם הרופאים שלנו שידעו להציע לכם מספר אפשרויות טיפול. עשו זאת עכשיו.

 


פילינג כימי (צריבת העור) – כללי

פילינג כימי הוא למעשה צריבה או חריכה של העור שנעשית באמצעות חומצה מרוכזת. המטרה של הפילינג היא להסיר את העור הישן והמקומט, או העור שניזוק מהשמש ולגרות את הייצור של תאי עור חדשים וטריים. פילינג יכול להפחית את הקווים מתחת לעין, מסביב לפה, קמטים שנגרמו עקב נזקי שמש, סימני גיל וגורמים תורשתיים כמו כתמים, נמשים ושינויי פיגמנטציה. פילינג יכול גם לשפר מראה של צלקות פחות עמוקות ולטפל בסוגים מסוימים של אקנה. ככול שהחומצה בה משתמשים בהליך חזקה יותר ומרוכזת יותר, כך תהיה גם התוצאה, אך ככל שחומצה חזקה יותר גם גורמי הסיכון והסיבוכים יהיו גדולים יותר. סוגי החומצות שנמצאים בשימוש הן:

  • AHA (מפירות, חלב או חומצה גליקלית) - נחשבת ל”רכה” מבין החומצות, והיא נמצאת בהרבה מוצרים קוסמטיים לשמירת העור. ב-
  • AHA משתמשים בדרך כלל לפילינג שטחי המשפיע על השכבה העליונה של העור בלבד.
  • TCA (חומצה טריקולוקאסטית) - מבצעים איתה פילינג שטחי ובינוני, נחשבת לפופולארית מבין כל החומצות.
  • פנול - פנול הוא החזק מבין השלושה והא מיועד לקמטים בינוניים עמוקים ולשינויי פיגמנטציה.

 


למי מתאים פנול ומי צריך להתרחק?

ידוע שחומצת פנול גורמת להפרעות של קצב הלב במהלך הטיפול. אי לכך, פציינטים עם מחלות לב, כבד או כליות אינם מתאימים לסוג זה של טיפול. חומצת פנול איננה מתאימה גם לכהי עור. אנשים מעל לגיל 18 עם מצבים לא רצויים בעור כמו קמטים, צלקות אקנה, פיגמנטציה או דברים דומים יכולים להפיק תועלת רבה מהטיפול. אנשים עם נטייה לייצור קולואידים (עודף רקמות קישור) או צורות אחרות בלתי סדירות של רקמות אינם מועמדים טובים.

 


התהליך

המטופל יתבקש למרוח מספר תרופות מיוחדות באזור המיועד זמן מסוים לפני שיתחיל הטיפול. בתרופות יש רכיבים פעילים, אשר עוזרים להכין את העור לפילינג והם בעלי יכולת התחדשות. המטופל יקבל ברוב המקרים אנטיביוטיקה לפני הטיפול, מה שיפחית סיכון של זיהום לאחר השימוש בפנול. לפני הטיפול העור ינוקה למשעי ובצורה יסודית. לאחר מכן, תמיסה אחת או יותר תמרח על אזורים קטנים בעור, מה שיגרום לשפשוף ולקילוף מבוקר של העור ונותן הזדמנות לעור ליצור עור חדש ורך יותר באזור המטופל. בדרך כלל פילינג פנול נעשה ללא שימוש בחומרי הרדמה אלא במשככי כאבים בלבד. בפילינג עמוק מסוג פנול נעשה אלחוש של המקום בעזרת קרם ומשחות המיועדות לכך. תלוי בעומק החדירה בעור, במהלך הפרוצדורה שנמשכת לרוב שעה המטופל ירגיש חום קל עד כאב חודרני.

 


סיכונים סיבוכים, תרופות והחלמה מפנול

חומצת פנול עלולה להשפיע על קצב הלב, ועלולה להיות מסוכנת לחולי לב, כבד או כליות. קיים גם סיכון של דהיית העור בצורה זמנית או קבועה באזור בו טיפלו. הסיכון לשינויי פיגמנטציה גודל באם נוטלים גלולות נגד היריון או במקרה של היריון. פילינג פנול עלול לגרום גם לנפיחויות מאוד בולטות, שרבים מהן נעלמות לאחר יומיים. לאחר כשבוע, העור החדש מתחיל להיווצר באזור שטופל. בהתחלה העור יהיה ורוד ויתחיל להשתנות בהדרגה עד שיעלם הגוון הורוד. יתכן וייקח זמן רב עד שהעור יחלים לחלוטין לעיתים ההחלמה המלאה עלולה גם להימשך מספר חודשים ובהתאם לעוצמת הטיפול. לפעילות רגילה חוזרים תוך מספר ימים עד שבועיים. העור החדש יהיה מאוד רגיש לאור השמש, ולכן יש להשתמש במגן שמש עם מרכיב הגנתי גבוה למשך מספר חודשים מתום התהליך.

 


תוצאות

פילינג של פנול הוא צורה של פילינג יותר חודרני, התוצאה היא משמעותית ובולטת לעין. רוב תנאי העור שאינם רצויים מבחינה אסתטית ניתנים להפחתה בעזרת פילינג עם פנול. התוצאות הן קבועות ולאורך שנים, אך כמובן שישנה הזדקנות מתמדת של העור שממשיכה ואינה עוצרת אשר נגרמת עקב השינויים בגיל אשר משפיעים על העור ומהם אנחנו כמובן לא מחוסנים.