קולגן | הזרקות קולגן - כל המחירים 💰 כל המומחים❗️

קולגן | הזרקות קולגן

קוֹלָגֵן (Collagen) הוא חלבון מבני נפוץ במיוחד אצל בני אנוש ואצל בעלי חיים המורכב מחומצות אמינו. לקולגן תפקיד חיוני בגוף האדם והוא המרכיב הבולט בסיבים שנמצאים ברקמת החיבור, במאמר זה נסקור חומרי מילוי נפוצים המבוססים על קולגן שהשפעתו על העור יחד עם חלבון נוסף בשם אלסטין משפיעים על חוזק, גמישות וברק העור. ככל שמתבגרים קצב ייצור הקולגן והאלסטין פוחת וכאשר הקולגן לא מתחדש כפי שהיינו צעירים, העור מקבל מראה עייף וחסר ברק, קמטים וקמטוטים מתחילים להופיע (גם בגלל כוח הכבידה ובשל סיבות נוספות) ומומלץ לעצור את כדור השלג הזה כמה שיותר מוקדם. הרפואה המודרנית עוזרת לנו לשפר אלמנטים בפנים שהיינו רוצים להיפטר מהם מהר כמה שניתן ולהחזיר לעצמנו את המראה הצעיר ונטול הקמטים.

המלצת המערכת

צריכים למלא קמט? זקוקים לעיבוי שפתיים או עיצוב לחיים? למרות שהנטייה הטבעית היא לחפש חומר מילוי קבוע הרי שהמלצתנו במקרים הללו היא להתרחק מחומרים קבועים כמו מאש ו״ללכת״ על חומרי מילוי בטוחים וטבעיים המבוססים על חומצה היאלורונית (רסטילן, ג׳ובידרם, סטילאג׳, לומינרה, טאוסיאל ועוד). התייעצו עם המומחים שלנו, שידעו להתאים לכם חומר מילוי מושלם.

 


טיפולים קוסמטיים להתחדשות הקולגן

ככל שמתבגרים ומזדקנים, גוף האדם מייצר פחות ופחות קולגן ולבסוף קצב הייצור נפסק לחלוטין ומאחר ולקולגן שאחראי על הקניית הווליום בעור יש תפקיד מכריע המשפיע על עור הפנים, מתעורר הצורך ״לרמות״ את הגיל ולהחזיר לעצמנו את המראה הצעיר. כאשר הקולגן מדלדל מתחילים להופיע קמטים וזאת מאחר והעור, שנשאר בגודל זהה אמור להכיל מעט נפח. ניתן לחלק את סוגי הטיפולים הקוסמטיים לשתי קטגוריות כאשר ראשית יש לבחון את השינוי לו אנחנו מייחלים. אם רוצים להעלים קמטים הרי שהזרקת חומרי מילוי כפי שתראו בהמשך תעשה את העבודה, זו גם הקטגוריה הראשונה - מילוי והחלקת קמטים בעזרת הזרקת חומרים. אם מעוניינים להחזיר את הברק לפנים ניתן לעבור טיפולים בעזרת מכשירים שבעזרת אנרגיית אור מחממים את הרקמות וגורמים לייצור מחודש של קולגן. ישנם טיפולים נוספים המעודדים ייצור מחדש של קולגן ובעיקר הכוונה היא לטיפולי מזותרפיה עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה בפורטל.

 


קולגן שמקורו בגוף האדם

קולגן המבוסס על גוף האדם מוכר תחת שמות מסחריים כמו קוסמודרם, קוסמופלסט, כימטרה, אוטולוגן. עם קולגן ניתן לבצע עיבוי שפתיים, למלא נפח באזור הפנים, מילוי קמטים מתחת לעיניים ועוד. קולגן שמקורו בגוף האדם, נותן תוצאות לתקופה של כשנה בדומה למשל להזרקת רסטילן, אולם כאשר ממשיכים להזריק קולגן שוב ושוב, הקולגן נשמר ונשאר באזור אליו הוא הוזרק ומחזיק הרבה יותר זמן משנה לאחר הטיפול ואף ישנם מצבים בהם הקולגן מחזיק “פור גוד”. חשוב מאוד להוסיף כי האזורים המטופלים למילוי קמטים בקולגן נראים “נפוחים” יותר לאחר ההזרקה מאשר בכל טיפול אחר (למעט הזרקת שומן גוף עצמי), הטכניקה הזו של ההזרקה נעשית במכוון, שכן כ-40% מהקולגן נספג בתקופה קצרה מאוד מיד לאחר ההזרקה.

 


קולגן המבוסס על החי (פרה)

השמות המסחריים של קולגן מן החי (פרה) כוללים זידרם וזיפלסט. הצורה שבה מופק הקולגן מבוססת על מקור החי (פרה) ומשתמשים בה למילוי קמטים בין האף לפה, מסביב לשפתיים, מתחת לעיניים, למילוי שפתיים, עיצוב עצמות לחיים ועוד. ישנם אנשים אשר אלרגיים לקולגן ממקור החי המבוסס על פרות, ללקוחות אשר מיועדים לעבור טיפול באמצעות קולגן, מבצע הרופא המטפל, בדיקת אלרגיה המבוצעת ע”י הזרקת קולגן לאזור הידיים עוד לפני שמבצעים מילוי קמטים באזור המיועד. התוצאות של הזרקות קולגן למילוי קמטים מחזיקות מעמד כשנה אולם, ככל שמתמידים בטיפול, ישנם סיכויים גדולים שהחומר יקלט ויחזיק מעמד שנים ואף לכל החיים. גם קולגן המבוסס על מקור החי וגם לקולגן המבוסס על מקור האדם יש אישור FDA לשימוש בטיפולים רפואיים וקוסמטיים. לקריאת המאמר המלא אודות קולגן בובין וחומרי מילוי המבוססים על החי