קמטים בעיניים - כל המחירים 💰 כל המומחים❗️

קמטים בעיניים

במהלך השנים, העור מסביב, מעל ומתחת לעיניים מאבד מהברק ומהגמישות, הקולגן והאלסטין אינם מיוצרים ע”י הגוף באותו הקצב, זיהום סביבתי וזיהום אוויר כמו גם עישון ונזקי שמש גורמים להופעת קמטים בכלל וקמטים בעיניים בפרט. אין דרך למנוע היווצרות של קמטים בעיניים, אולם ניתן להסוות, להסיר ולהעלים קמטים ומוטב מוקדם ככל שניתן שכן טיפול בתופעה כבר בראשיתה, ימנע מהקמטים להתפתח (בחלק מהמקרים) באופן שיקל עלינו לטפל בהם באופן יחסית די פשוט כפי שיוסבר בהמשך המאמר.

המלצת המערכת

רוצים להעלים קמטים מסביב לעיניים? ההמלצה שלנו היא לבחור מבין 3 שיטות מובילות - הזרקת בוטוקס, הזרקת חומרי מילוי ופילינג לסוגיו. התייעצו עם המומחים שלנו, שיוכלו להציע לכם את השיטה המתאימה ביותר עבורכם ובהתאם לאופי הקמטים.

 


איפיון קמטים בעיניים

ניתן לחלק את סוגי הקמטים בעיניים לארבעה: קמטים מתחת לעיניים, קמטים מסביב לעיניים או קמטים בצידי העיניים המכונים גם קמטי המניפה, קמטים מעל העיניים וקמט שממוקם בין העיניים (מכונה גם קמט הזעף).

 


שיטות הטיפול בקמטים בעיניים

הטיפול בקמטים בעיניים מתבצע לאחר התייעצות עם הרופא המטפל (לא חייב שיהיה דרמטולוג או פלסטיקאי). שיטות הטיפול שיינקטו תלויות בעומק הקמטים בעיניים ובמיקומם. באופן עקרוני טכניקת הטיפול האפקטיבית ביותר היא הזרקת בוטולינום טוקסין (בוטוקס, דיספורט או קסיאומין - כולם שמות מסחריים) או חומרי מילוי קמטים (ברוב המקרים הזרקה של חומצה היאלורונית). טכניקות טיפול נוספות יכולות להיות ניתוח להרמת הגבות, פילינג, שימוש במכשירי לייזר, עט להחלקת קמטים שפועל באמצעות זרמים ועוד. להלן סוג הטיפול בהתאם למיקום הקמטים בעיניים:

  1. הזרקת בוטוקס - הזרקת בוטוקס מתאימה לקמטים בצידי העיניים, לקמטים שמעל לעיניים (אזור המצח) ולקמט שבין הגבות, הטיפול מבוצע ע”י הזרקת בוטוקס לשרירים באזור הקמט אשר גורם ל”שיתוק” השריר והחלקת הקמטים. יש לחזור על הטיפול בבוטוקס אחת לתקופה של ארבעה עד שישה חודשים במהלכן הקמטים יעלמו. הטיפול בטוח ונטול כמעט מתופעות לוואי.
  2. הזרקת חומרי מילוי - הזרקת חומרי מילוי מתאימה לקמטים מתחת לעיניים ולעיתים כחלק משלים לטיפול בוטוקס בקמט שממוקם בין הגבות (אם הקמט עמוק יחסית). שקעים מתחת לעיניים מטופלים בחומרי מילוי לרוב על בסיס חומצה היאלורונית. ניתן להזריק גם סיליקון או חומר מילוי קמטים קבוע אחר אולם אין זה מומלץ ברוב המקרים. הזרקת חומצה היאלורונית כמו רסטילן או ג’ובידרם תעלים את הקמטים מתחת לעיניים לפרקי זמן של כשנה. אין צורך בכמויות גדולות, מזרק אחד של סיסי אחד אמור לפתור את הבעיה. עלות טיפול מסוג זה תהיה סביב ה - 1,600 ש”ח.
  3. פילינג - טיפולי פילינג שטחי או בינוני (כימי או לייזר) יכולים לסלק קמטים או לטשטש קמטים הממוקמים בצידי העיניים ובין הגבות. הרופא המטפל יבחר את סוג המיכשור (פיקסל לייזר, פילינג יהלום או מכשירי לייזר אחרים) או לחילופין את סוג החומצה (גליקולית למשל) איתה יבצע את הטיפול. ההחלמה לאחר טיפול פילינג ארוכה במעט מהטיפולים המבוצעים בהזרקות והטיפול נחשב אגרסיבי יותר ומתאים לקמטים עמוקים יחסית.
  4. עט להחלקת קמטים - שימוש בעט מיוחדת להחלקת קמטים מתאימה לכל סוגי הקמטים בעיניים. העט פועלת ע”י זרם חלש הממריץ את מחזור הדם מה שתורם לחידוש של תאי עור. שילוב של טיפול בעט במקביל להחדרת לחות מחזיר את הברק והנפח שגרמו הקמטים. טיפול בזרמים חלשים טוב לעידון קמטים אולם יעילותו נמוכה יחסית לשיטות האחרות שתוארו למעלה.
  5. מכשירי תדר רדיו - שימוש במכשירים המבוססים על טכנולוגייה של תדרי רדיו המחממת את הקמטים בעיניים ומטרתה הידוק העור ועידוד האזור לייצור קולגן, השימוש במכשירים, בדומה לעט לעידון הקמטים, “מחליק” את הקמטים מסביב לעיניים וגורם למראה רענן וצעיר. תוצאות הטיפול נראות לעין מיד לאחר הטיפול הראשון (לעיתים יש צורך בסדרת טיפולים כתלות במיכשור) והתוצאות נשמרות לפרקי זמן בינוני קצר. בגזרת המכשירים ניתן להזכיר את מכשיר הטרמאז’ והטריניטי היעילים גם לטיפול בקמטים בעיניים.
  6. הרמת גבות או מתיחת פנים - כאשר הקמטים בעיניים הם רק חלק מטיפול כוללני אותו עליכם לעבור (במצבים בהם נוסף על קמטים בעיניים הינכם סובלים מקמטי צחוק והבעה, עור צוואר מדולדל ועוד), מתיחת הגבות ואפקט של מתיחת פנים יכול אף הוא לתרום לסילוק קמטים בעיניים. מתיחת פנים לא תטפל בקמטים מתחת לעיניים אולם במצבים מסויימים של הרמת מצח ומתיחת הגבות ניתן להיפטר (לא לתמיד כמובן) מהקמט שבין הגבות ולשפר את המראה של קמטי המניפה.