laviv - מילוי קמטים טבעי

Laviv

העתיד כבר כאן! לאחרונה אושר לשימוש ע”י מינהל התרופות והמזון האמריקאי חומר “עתידני” למילוי קמטים ועיבוי שפתיים בשם לביב laviv, המיוצר מתאים של המועמד לטיפול עצמו. עד היום הדבר הקרוב ביותר לחומר מילוי שמיוצר מאותו הגוף היה הזרקת שומן גוף עצמי, שומן שנלקח מאזור מסויים בגוף, עבר תהליך של ניקוי ולאחריו הוזרק בעיקר לאזור עצמות הלחיים או למילוי קמטים. ועכשיו, החידוש האחרון בתחום, ובמקום להשתמש בהזרקת חומצה היאלורונית או הזרקה של חומר מילוי המבוסס על קולגן למילוי קמטי הבעה, עיצוב שפתיים, הדגשת עצמות לחיים ועוד, משתמשים בתאים שלכם המכונים פיברובלסט (סוג של תא ברקמת חיבור האחראי לייצור קולגן וסיבים) האחראיים על ייצור הקולגן והאלסטין המהווים את שני החלבונים המרכזיים המזוהים בעיקר עם המונח “שימור הנעורים”.

המלצת המערכת

צריכים למלא קמט? זקוקים לעיבוי שפתיים או עיצוב לחיים? למרות שהנטייה הטבעית היא לחפש חומר מילוי קבוע הרי שהמלצתנו במקרים הללו היא להתרחק מחומרים קבועים כמו מאש ו״ללכת״ על חומרי מילוי בטוחים וטבעיים המבוססים על חומצה היאלורונית (רסטילן, לומינרה, ג׳ובידרם, סטילאג׳, טאוסיאל ועוד). התייעצו עם המומחים שלנו, שידעו להתאים לכם חומר מילוי מושלם.

 


מה זה Laviv?

ה - laviv הוא פרי פיתוח של מעבדות בארה”ב שאושר כאמור לשימוש ע”י ה - FDA לטיפול בקמטי החיוך (הקמטים בין האף לבין צידי הפה או הסוגריים כפי שהם מכונים ע”י רבים). מומחים טוענים כי בעתיד הקרוב ניתן יהיה להשתמש בלביב לטיפול בתופעת האקנה, כוויות וצלקות בעור, להקטין את גודל הנקבוביות בעור ועוד. ניתן להשתמש בלביב גם לניפוח השפתיים ולמילוי לחיים פרט למילוי הקמטים בפנים, אולם לא כתחליף לטיפולי בוטוקס שנועדו לקמטי המימיקה. ספוילר - עדיין לא ניתן לבצע טיפולי לביב בישראל אבל בקרוב מאוד אולי הם יגיעו גם לכאן! וגם שהם יגיעו, אנחנו עדיין ממליצים לכם להמשיך ולבצע טיפולים ״רגילים״ דהיינו להשתמש בחומרי המילוי הידועים שנמצאים כאן כבר יותר מעשר שנים, תנו לאחרים לעבור ״ניסוי״ ורק לאחר שתהיו עדים להצלחת הטיפולים בעיניים תבחנו יחד עם רופא המנוסה בשיטה האם לעבור את ההליך.

 


כיצד מבוצע הליך Laviv - “גידול” של חומר המילוי

כאמור בשלב זה לא ניתן לבצע טיפול למילוי קמטים בישראל ע”י laviv אולם לפי מקורות יודעי דבר תוך כמה חודשים זה יגיע גם לישראל. ההליך מתחיל בדגימה שנלקחת מתאים פיברובלסטים מאחורי האוזן, לרוב לא צריך לאלחש את המקום, נטילת הדגימה אינה כואבת אולם במקרה הצורך אפשר גם להרדים את האזור בהרדמה מקומית. לאחר שהדגימה נלקחת היא נשלחת למעבדה מיוחדת שם מגדלים את התאים שלכם כדי ליצור את החומר איתו יתבצע הטיפול.

תהליך ה”גידול” אורך עד שלושה חודשים (בהחלט זמן רב אולם זה מבוצע פעם אחת בלבד ולאחר ניתן להמשיך ולגדל תאים ולשמרם לצורך הזרקות חוזרות כמה שרק תרצו). התאים החדשים נשלחים לרופא המטפל ומוזרקים למטופל באזורים הטעונים טיפול. רוב המטופלים יזדקקו לסדרה של 3 הזרקות, בתוצאות הטיפול ניתן יהיה להבחין רק לאחר ההזרקה השלישית בסדרה. אפקט הטיפול הוא עד שנה, אין תופעות לוואי מיוחדות דהיינו כמו שמקובל למשל בהזרקת חומצה היאלרונית כמו נפיחות ואדמומיות לאחר ההזרקה, לעיתים רחוקות יכולה להיות דחייה של החומר ע”י הגוף ואלרגיה אולם כל התופעות הללו הן זמניות וחולפות לאחר שעות או ימים ספורים.

 


כמה יעלה התענוג החדש Laviv?

העלויות ע”פ יודעי דבר יתחלקו לשניים, החלק הראשון מעלות הטיפול תהיה עבור “גידול” התאים במעבדה, זה אמור לעלות סביב ה - 4,000 עד 6,000 ש”ח, ניתן יהיה להמשיך ולהפיק את החומר ולשמור אותו במעבדה. עבור כל הזרקה עלות הטיפול תהיה כ - 2,000 ש”ח ומכן יוצא שעלות טיפול כוללת תהיה גבוה יחסית אולם היא יכולה להתאים למטופלים להם צורך בכמויות חומר גדולות יחסית ולכן במצבים בהם האלטרנטיבה תהיה הזרקת חומצה היאלורונית בכמות של מעל לחמישה סמ”ק הרי שטיפול בלביב ישתלם מאוד.