Pmma - מטה קריל

Pmma - מטה קריל

מטה קריל הוא שתל להזרקה המורכב ממיקרו-ספרים של פולימטילמטקריל (PMMA) בעל קוטר של 60\40 מיקרונים התלויים בקוֹלוֹאִיד כימי (מערכת שבה חלקיקי חומר אחד נמצאים בתרחיף של חומר אחר) והוא אִינֶרְטִי (אדיש, חסר תנועה) בצורה ביולוגית. החומר מורכב מקרבוקסימטילצלולה, מגנזיום טיטריפלקס וגלוקונט ומקלציום נספג. החומר הוא בעל תכונות ביו-קומפטיבליות (תְּאִימוּת בִּיוֹלוֹגִית) פיזיות וכימיות ללא מולקולות פרוטאינים וגורם לתיקון קבוע של שקעים בעור והוא אינו נספג בגוף. מטה קריל הוא שתל להזרקה אשר נמצא בשימוש בכדי לתקן (בקביעות) רקמות רכות בעור, כאשר התכונות העיקריות של החומר הן בעיקר מתן תוצאות מידיות לזמן ממושך, תְּאִימוּת בִּיוֹלוֹגִית, 100% סטריליות, אין צורך בבדיקה מקדמית והוא אינו נודד בשונה מסיליקון!

המלצת המערכת

צריכים למלא קמט? זקוקים לעיבוי שפתיים או עיצוב לחיים? למרות שהנטייה הטבעית היא לחפש חומר מילוי קבוע הרי שהמלצתנו במקרים הללו היא להתרחק מחומרים קבועים כמו מאש ו״ללכת״ על חומרי מילוי בטוחים וטבעיים המבוססים על חומצה היאלורונית (רסטילן, לומינרה, ג׳ובידרם, סטילאג׳, טאוסיאל ועוד). התייעצו עם המומחים שלנו, שידעו להתאים לכם חומר מילוי מושלם.

 


כיצד פועל המטה קריל?

בגלל הקוטר שלהם ובגלל שאין אי סדרים במשטחים שלהם, המיקרו-ספרים אינם פַגוֹצִיטים, (תאים בלענים) ונשארים במקום שבו הניחו אותם. הם משרים היווצרות של רקמות קולגן, סיבים אלסטיים ותחילת התפתחות של כלי דם. בגלל המבנה הכימי שלהם ובגלל הביו-קומפטיבליות, גם אמצעי התלייה שלהם נשארים במקום בו הונחו, מה שגורם ליציבות של המילוי. התיקון של הפגם אשר מטופל במטה קריל מושג בחלקו על ידי מוצרי נפח (המיקרו ספרים ואמצעי התלייה) וזאת יחד עם התגובה של הגוף לחומר. התגובה היא מתמשכת ומתחילה לאחר שבועיים ונמשכת למשך חודשיים. השימוש ב- PMMA עם אמצעי התלייה אובחנו באופן קליני במשך למעלה משמונה שנים כאשר הקדימו אותו מחקרים מיקרו-ביולוגים, היסטו-לוגיים (שקשורים לרקמות) וביו-קומפטיבלים. ההיסט-ולוגים והם הגיבו תמיד אותו דבר, וגם חזו את ההתפתחות הביולוגית של אזור ההשתלה.

 


מטה קריל שאלות ותשובות

ש. מהו ה- PMMA או הפולימטילמטקריל?

ת. הפולימטילמטקריל פותח על ידי כימאי גרמני בשם א. רוהן עוד בשנת 1902 ונרשם כפטנט בשנת 1928. מאז ועד היום משתמשים בו למטרות שונות בתעשייה, באודונטולוגיה וברפואה (כמו צמנט לעצם, אשר משמש לקיבוע של הפרקים המלאכותיים. ה- PMMA עשוי במיוחד למטרה זו, ולמילוי חללים בין העצם לפרוטזה).

ש. היכן משתמשים במטה קריל?

ת. משתמשים במטה קריל במילוי שפתיים, מילוי קמטים, מילוי לחיים, העלמת צלקות וכדומה. המטה קריל משמש כחומר למילוי פנים בשיטה מהפכנית ללא צורך בניתוח כירורגי, כאשר היעד שלו כאמור הוא לתקן פגמים בפנים ללא ניתוח, כמו הקמטים, קפלים וצלקות, או “לשפץ” את המבנים כמו השפתיים והלחיים וגם לתיקונים קטנים של האף. בנוסף, קיימים שימושים נוספים של המטה קריל כמו הצערת גב היד, הגדלת אבר המין, הגדלת שפתיים ווגינאליות, צלוליטיס וליפו-דִּיסְטְרוֹפְיָה (התפתחות לקויה של רקמה או איבר) בפנים אצל חולים נושאי HIV.

ש. איזה פעולה ביולוגית מבצע המטה קריל?

ת. הספרים של PMMA או הפולימטילמטקריל הם בעלי מרקם עדין והומוגני (אחיד). כאשר מזריקים את החומר, הספרות נשארות מופקדות ברקמות באופן קבוע. בגלל גודלם, צורתם ורכותם הם אינם יכולים להיות פַגוֹצִיטים או מסולקים על ידי התאים של מערכת החיסון האנושי וגם לא על ידי מערכת הלימפה. לאחר חודש עד שלושה חודשים מההזרקה, הספרות כבר מכותרות לגמרי עם קולגן של אותו האורגניזם, וכתוצאה מכך, אנו מקבלים תיקון או הגדלת נפח באופן קבוע ולאורך זמן. המחקרים שנעשו בנושא הראו שלא היו שינויים ברקמות גם לאחר ארבע שנים, ומכך ניתן להסיק כי התהליך הוא די קבוע. המעלה של קוטר המיקרו-ספרים והיעדר כל אי סדרים על המשטחים שלהם, ובהיותם פגוציטים הם נשארים במקום אליו הוזרקו וגורמים לתגובה של הגוף כאל גוף זר עם היווצרות רוויה של רקמות קולגן וכלי דם חדשים.

ש. היכן מזריקים מטה קריל?

ת. את החומר מזריקים מתחת לקמט או לפגם שאותו רוצים לתקן שהוא באופן כללי בין הדרמיס והרקמה השומנית התת עורית. הרופא המטפל ימלא את הרקמה כאשר הוא יוצר תעלות או שרוכים של החומר. במילוי שפתיים לדוגמא, שותלים את החומר בין העור והשריר הכדורי של השפתיים.

ש. מתי תוכלי להבחין בתוצאות?

ת. בתיקון של ליקויים ופגמים על ידי המטה קריל התוצאה היא מיידית, ללא כאב וקבועה! הזרקת החומר אינה גורמת סיבוכים ברוב המקרים כאשר היא מבוצעת על ידי רופאים בעלי ניסיון ושהוכשרו בעיקר למטרה זו.

ש. כמה זמן זה מחזיק מעמד?

ת. התוצאה היא קבועה ולצמיתות, היות ומדובר במוצר שאינו מתכלה וזאת שלא כמו בחומרי מילוי זמניים אחרים שנקלטים בגוף כמו חומצה היאלורונית, הקולגן ועוד.

ש. כיצד משווק המטה קריל?

ת. החומר משווק מוכן בתוך מזרקים שמכילים 1.5 מ”ל עם צפיפות חומר שונה אשר נעה בין 2%, 10%, ו- 30%. המכירה של החומר נעשית לרופאים בלבד ולמרכזים רפואיים. המילוי של המטה קריל הוא בטוח רק במידה ומשתמשים בו רופאים שהוכשרו לכך ובעלי ניסיון ובהתאם לאחריותם המקצועית.