הסרת צלקות ✔️ השוואת מחירים

הסרת צלקות

העור שלנו הוא אורגן רציף ועשוי ממקשה אחת המגנה על הגוף מפני צלקות. במהלך החיים, כל אחד ואחת מאיתנו חווה פציעות בעור שמשאירות ברוב המקרים צלקות. נשאלת השאלה, כיצד תראה הצלקת? הדבר תלוי במספר גורמים: עומק וגודל הפצע, הגיל, תורשתיות, ואפילו המין והגזע. בהמשך המאמר תוכלו לקרוא על סוגי הצלקות השכיחות ( קלואידים, צלקות אקנה, צלקת היפרטרופית וצלקת כוויצה) ועל סוגי הטיפולים להסרת צלקות לשיפור מראה וגודל הצלקת. מכל מקום צריך תמיד לזכור שצלקות לא נעלמות באופן מוחלט.

המלצת המערכת

קיימות מספר שיטות להעלמת צלקות ולכל רופא יש את השיטה בה הוא מאמין. למרות זאת, חשוב שתדעו שהשיטות הבולטות הן לייזר ופילינג לסוגיו ומכאן שאת האבחון חשוב לבצע אצל רופאים שיכולים להציע לכם לפחות שני פתרונות שונים. אנחנו מקשרים למכונים ורופאים שמחזיקים מכשירי לייזר מתקדמים שיודעים להסיר היטב את הצלקות, צרו איתם קשר עכשיו.

 


סוגי צלקות שכיחות

  1. קלואיד (Keloid) – רקמת צלקת ורודה, המתפתחת באזור של פגיעה או פצע. במשך הזמן, צלקת זאת יכולה להשפיע על התנועה. אפשרויות הטיפול כוללות ניתוחים להסרת צלקות, הסרת צלקות בלייזר או זריקות סטרואידים. צלקות קטנות מסוג זה ניתנות להסרה על ידי cryotherapy - ריפוי בהקפאה עם חנקן. אפשר גם למנוע היווצרות צלקות קטנות על ידי טיפול בקומפרסים וג’ל סיליקון.
  2. צלקות כוויצה – כוויצה, הכוונה להתכווצות או קיצור לא תקין של שריר, גיד או רקמות החיבור. במידה והעור נכווה סוג זה של צלקת תיווצר, הצלקת נוצרת על ידי מתיחת עור אשר פוגמת ביכולת התנועה. בנוסף, סוג זה של צלקת עלול לחדור עמוק יותר ולהשפיע על השרירים והעצבים.
  3. צלקת היפרטרופית – (גדילת יתר של הרקמה כתוצאה מגידול במימדי התאים) צלקות מוגבהות ואדומות הדומות לצלקת בשם קלואיד, צלקות היפרטרופיות אינן מתפשטות מעבר לתחום של אזור הפציעה. הסרת צלקות היפרטרופיות מתבצעת לרוב ע”י זריקות סטרואידים או באמצעות מכשירי לייזר מיוחדים בהם פרקסל לייזר, ניתן גם לבצע הסרת צלקות ע”י פילינג לייזר.
  4. צלקות אקנה – אנשים שחוו פצעי אקנה חמורים יסבלו לרוב מצלקות המכונות צלקות אקנה. צלקות אקנה בפנים יכולות להתבטא בגומות עמוקות, צלקות בצורת זווית או צלקות בצורת גל. טיפול בצלקות אקנה תלוי בסוג הצלקות: בעומקן, בגודלן, בסוג וגוון העור ועוד. הסרת צלקות אקנה תתבצע במגוון שיטות כמו פילינג (פילינג עמוק, כימי, בינוני ולייזר), ניתוח פלסטי קוסמטי, דרמבריישן ועוד.

 


טיפולים מקובלים להסרת צלקות

  1. הסרת צלקות באמצעות משחות - באמצעות משחות וג’לים יעודיים ניתן להסיר צלקות שנוצרו לאחר ניתוח, חתכים או פציעות. יש להתייעץ עם רופא עור או עם המנתח הפלסטי אצלו עברתם את הניתוח. יתכנו תכשירים שהעור יהיה רגיש אליהם, במידה והצלקות הם תוצאה של אקנה, יש להתייעץ עם רופא עור על מנת שיתאים משחה ספציפית להסרת הצלקות. גם קומפרסים של לחץ, או משטח של ג’ל סיליקון למניעת צלקות אקנה או לטיפול בצלקות קיימות יכול להתאים.
  2. הסרת צלקות בניתוח - אחת השיטות הנוספות להסרת צלקות מתבצעת ע”י ניתוחים אסתטיים. סוג הניתוח תלוי באופי הצלקת ובפרמטרים אישיים של המטופל. הניתוחים כוללים השתלת עור, סילוק עור או ניתוח באמצעות מכשירי לייזר. ניתוחי הסרת צלקות יכולים להתבצע בהרדמה מקומית עם משככים לבליעה או בהרדמה מלאה וזאת בהתאם לסוג הניתוח הנבחר. אם עברתם ניתוח פלסטי קוסמטי או ניתוח אחר שגרם לצלקות, מומלץ לחכות שנה לפחות לפני ההחלטה על ביצוע הסרת צלקות בניתוח. רוב הצלקות שנגרמות עקב ניתוח, מתאחות ונחלשות עם הזמן.
  3. הסרת צלקות ע”י זריקות - במקרה של צלקות שבולטות ומזדקרות על פני השטח כמו keloid או צלקת hypertrophic, קרוב לוודאי שהרופא יבחר בהזרקות סטרואידים בכדי לצמק את הצלקות. סוג זה של זריקות יכול לשמש כטיפול בלעדי או משולב עם טיפולים אחרים. הסרת צלקות ע”י זריקות סטרואידים מבוצעת מספר פעמים עד לטשטוש צלקות למצב שלא מבחינים בהן יותר.
  4. הסרת צלקות בלייזר - ניתן להשתמש בלייזר וסקולרי (כלי דם) כדי להקל ולהפחית מצלקות שטוחות או כאלו שמתמרות מעל פני העור והם בצבע ורוד או סגול, טיפול לייזר וסקולרי יכול גם להקל על צלקות שקועות או מוגבהות בצבע אדום. קיים מגוון רחב של מכשירי לייזר המיועדים גם להצערת עור הפנים וגם להסרת צלקות עליהם תוכלו לקרוא באתר.