העלמת צלקות ✔️ כל המומחים כל המחירים

העלמת צלקות | טיפול בצלקות

אקנה ויראלי, אבעבועות שטופלו לא נכון, תאונות, פציעות, טראומה, עקבות מניתוחים פלסטיים וניתוחים אחרים ואפילו קעקוע לא רצוי, כולם הם סוג של צלקות הניתנות להסרה מהגוף על ידי שיטות חדישות ברפואה אסתטית. בחיים, ישנם הרבה מאוד מצבים שמשאירים עקבות וסימנים. עקבות אלו, מעט ככל שיהיו, יכולים לגרום למועקה אמיתית אותה ניתן למנוע תודות לשיטות המתקדמות המאפשרות העלמת צלקות ללא תופעות לוואי. מומלץ כי את הצעד הראשון להעלמת הצלקות תבצעו על ידי פניה לרופא מומחה לצורך אבחנה אישית של הצלקת. זוהי הדרך היחידה להיות בטוחים בבחירת טכניקת העלמת צלקות מתאימה או שילוב של מספר שיטות לטיפול בצלקת.

המלצת המערכת

קיימות מספר שיטות להעלמת צלקות ולכל רופא יש את השיטה בה הוא מאמין. למרות זאת, חשוב שתדעו שהשיטות הבולטות הן לייזר ופילינג לסוגיו ומכאן שאת האבחון חשוב לבצע אצל רופאים שיכולים להציע לכם לפחות שני פתרונות שונים. אנחנו מקשרים למכונים ורופאים שמחזיקים מכשירי לייזר מתקדמים שיודעים להסיר היטב את הצלקות, צרו איתם קשר עכשיו.

 


איך נוצרת צלקת?

כדי שתיווצר צלקת, צריכה להיגרם פציעה כלשהי שנמצאת בתהליך של הגלדה. הפציעה יכולה להתפתח כתוצאה מאקנה, זיהום, ניתוח או מחתך שאמור להיסגר. הסיבוכים מתחילים בדרך כלל אצל אנשים עם נטייה תורשתית של צלקות מסוג קולואיד. צלקת מתחילה כאשר העור עבר טיפול או נפצע באופן חמור. חומרים הנקראים “גורמי גידול” גורמים לאבולוציה (גדילה) של הצלקת. הרקמות המקשרות שנמצאות מתחת לעור מתחילות להפיק את אותם “חומרי גידול” בכדי לכסות את הפצע. אצל אנשים “רגילים”, הרקמה בלבד מכסה את הפצע וללא עודפים. לעומת זאת, כאשר מתפתחת צלקת מסוג קלואיד הרקמה הסיבית כן מייצרת עודפים הגורמים לכאב בזמן הצמיחה ולמראה לא אסתטי.  
 


סוגי צלקות נפוצות

  1. צלקות קלואידיות – צלקות בגוונים ורוד או אדום, גדולות וכואבות כאשר הן נוצרות, אשר מקבלות לאחר זמן מה את צבע העור. קלואיד הוא לעולם אינו גידול סרטני. צלקות קלואידיות מתפתחת לרוב באזורים בגוף שעברו ניתוח, והם גם יכולות להיגרם גם מפציעות כמו למשל לאחר שריטה מחוט תיל.
  2. צלקות היפרטרופית – צלקות מוגבהות ואדומות, פחות עבות ומעוותות מצלקות קלואידיות, צלקות היפרטרופיות לא מתפשטות מעבר לאזור הפציעה. לקריאה נוספת על צלקת היפרטרופית.
  3. צלקות אקנה – צלקות שנגרמו בגלל פצעי אקנה בעיקר באזור הפנים אולם לא רק. צלקות אקנה דומות לרוב ל”בורות” או חורים עמוקים.  
     

העלמת צלקת קלואידית או היפרטרופית

ישנם סוגים שונים של טיפולים להעלמת צלקות אשר תלויים במועד היווצרות הגידול, מה שבטוח הוא שהיווצרות צלקת גדולה מעל פני העור, היא מראה אסתטי מכוער ומפריע והטיפול בצלקות אינו פשוט. אם הפציעה טרייה והקלואיד נמצא בשלבים ראשונים, מזריקים לצלקת סטרואידים כמו קורטיזון, עד אשר הקלואיד נעלם ומשוטח. במידה והצלקת ישנה, קשה מאוד להזריק אליה ואז הטכניקה להעלים אותה יהיה באמצעות קרני רנטגן. הקרינה מבוצעת במנות קצובות לאזור הצלקת.

הרופאים אחידים בדעה שאין להסיר קלואיד באמצעות ניתוח היות ואם הצלקת מופיעה שוב היא תהיה כפולה בעובייה ובגודלה מבעבר. מומלץ שאנשים עם נטיות ועבר משפחתי של קלואידים, יעבירו את המידע במקרים בהם הם אמורים לעבור ניתוח מכל סוג שהו, כך שהרופא המנתח ינקוט במשנה זהירות (סילוק דם וטיפול בפצעים עם קורטיזון כדי למנוע את היווצרות הגידול). אצל נשים אפשר להבחין בנטייה לקלואיד כאשר נוצר גידול קטן באוזן לאחר שמנקבים את האוזן לצורך תליית עגיל. טיפול בצלקות מתבצע גם באמצעות קומפרסים עם תחבושות לחץ למניעת התפשטות וגדילת הצלקת. העלמת הצלקות מבוצעת גם לפי סוג העור וגם לפי סוג הצלקת ועומקה. כל שיטות הטיפול מותאמות באופן אישי לצרכיו של כל אחד. בהמשך תוכלו להתרשם מכל אחת מהשיטות.  
 


טיפול בצלקות אקנה

מאמר מקיף המפרט כיצד נגרמות צלקות אקנה, סוגי צלקות אקנה וכל השיטות להעלמה וטשטוש צלקות אקנה בהן שימוש במשחות מלבינות, מכשירי לייזר להעלמת צלקות אקנה, פילינג כימי, פילינג עמוק, טיפול מיקרוני, ניתוח להעלמת צלקות אקנה ועוד. לקריאת המאמר המלא על טיפול בצלקות אקנה  
 


העלמת צלקות דרמבריישן

תהליך שחיקה המסיר שכבה עליונה של העור ושכבה על פני העור. העלמת צלקות דרמבריישן היא טכניקה ידינית מכאנית עם מכשיר שנע בתנועה סיבובית שבקצהו יהלום ומנוע עם 12000 עד 15000 סיבובים לדקה. יתרונו הגדול ביחס למודלים אחרים להעלמת צלקות כמו הפילינג, הוא שהמומחה המטפל יודע מראש את עומק השפשוף שצריך לבצע.

לפני הטיפול יש לדעת אם למטופל עבר הכולל: הרפס פשוט, ניתוחים קודמים, רגישות לקור, בעיות בהחלמה של פצעים, נטילת תרופות מסויימות ועוד. השינויים שלאחר הדרמבריישן מבוססים על שינוי הצורה של פני העור העליון, ריכוך כללי של העור והעלמת פיגמנטציה, הסרת קמטים, צלקות אקנה, צלקות טראומטיות, סימנים של אבעבועות והסרת קעקועים. לקריאה נוספת על שיטת דרמבריישן  
 


העלמת צלקות באמצעות פילינג

טכניקה הנקראת קילוף כימי או קילוף עור מבוססת על שימוש באחד או יותר חומרים מקלפים הבאים במגע עם העור, אשר “הורסים” את החלק העליון של שכבת העור כדי שייווצרו תאי עור חדשים. החומרים האלו נמדדים ומדורגים לפי עומק הפעילות שלהם בעור ומדורגים באופן הבא: שטחיים (פילינג קל), חצי עמוקים או בינוניים (פילינג כימי לרוב), עמוקים (פילינג עמוק המכונה גם פילינג פנול שיעיל מאוד במקרים רבים להעלמת צלקות אקנה). הגורמים הקובעים את עומק הקילוף הם בחירת סוג החומרים, התמיסה, ריכוז החומר, והתדירות שמורחים אותו. לכניסה למדריך פילינג מקיף  
 


הסרת צלקות בלייזר

ישנם מגוון סוגים של מכשירי לייזר המיועדים להעלמת צלקות אחד מהם הוא לייזר CO2 הדור האחרון, באמצעותו ניתן להעלים צלקות ולגרום לחידוש והצערת עור פנים (rejuvenation). מכשיר לייזר נוסף לטיפול בצלקות הוא לייזר Erbio (Er) YAG הפולט אור אינפרא אדום. שני המכשירים הללו לא רק שונים בעומק הכריתה שאליו הם מגיעים, אלא גם בהשפעתם על הרקמות.

לייזר CO2 הוא בעל אפקט פוטו תרמי, הוא יותר אגרסיבי ופועל בצורה שמשאירה כוויה חזקה ואדומה. מאידך ה - Erbio (Er) YAG הוא בעל אפקט פוטו מכני שגם משאיר אחריו כוויה אך התוצאות שלו יותר רכות ושטחיות. ישנם מכשירי לייזר אחרים בהם פיקסל לייזר ולייזר רב העוצמה earbuum YAG החודר לעור ומסיר שכבות של רקמות העור בצורה מדויקת עד לטשטוש מוחלט של הצלקת. לקריאת המאמר הסרת צלקות בלייזר  
 


הסרת צלקות

העור שלנו הוא אורגן רציף שעשוי ממקשה אחת שתפקידה הוא גם להגן על הגוף והפנים מפני צלקות. במהלך החיים, כל אחד ואחת מאיתנו חווה פציעות בעור שמשאירות ברוב המקרים צלקות, קראו על העלמת צלקות באמצעות ניתוחים פלסטיים (השתלת עור) ובאמצעות זריקות סטרואדים. לכניסה למאמר הסרת צלקות  
 


טשטוש צלקות

האם ניתן להעלים צלקות לחלוטין? מתי מומלץ להתחיל לטפל בצלקות? האם כבר שהצלקת מופיעה הוא האם צריך להמתין פרק זמן עד שזו תחלים? האם ניתוח פלסטי יעיל גם למצבים של צלקת שנגרמה כתוצאה מכוויה? מהן הטכניקות הנפוצות לטשטוש צלקות בפנים? לכניסה לשאלות ותשובות על טשטוש והעלמת צלקות